1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

ביהמ”ש קבע: חובה לספק קנאביס למטופלים שעזבו את ‘תיקון עולם’

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏21/3/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,166
  לייקים:
  297
  ביהמ”ש המחוזי בירושלים קבע כי חברות הקנאביס הרפואי ‘שאיפה לחיים’, ‘קנדוק’ ו-IMC מחוייבות לספק קנאביס רפואי למטופלים שנאלצו לעזוב את חברת ‘תיקון עולם’.

  מדובר במטופלים שקיבלו במהלך השנים את רישיון הקנאביס שלהם מד”ר ג’וני גרינפלד, מבית חולים ‘אסף הרופא’, על אף שאינם בהכרח חולי סרטן המטופלים בבית החולים.

  משרד הבריאות הנחה את חברת ‘תיקון עולם’, כך על פי העתירה, שלא לסייע לאותם מטופלים במעבר לאספקה מחברה אחרת.

  השופט עודד שחם קבע הבוקר (ה’) כי חל איסור מוחלט למנוע את האספקה למטופלים אלו וכי על החברות להתחיל מיד לספק את הקנאביס הרפואי.

  המשמעות המיידית היא שכל מטופליו של ד”ר גרינפלד יכולים לגשת עם רישיון הקנאביס הרפואי הנוכחי שלהם לכל אחת מהחברות הנ”ל ולקבל אספקה בהתאם לנקוב ברישיון.

  כזכור לפני כחודש (19.2) נחשף לראשונה במגזין קנאביס כי החל מ-15.3 יאלצו כ-8,000 מטופלי ‘תיקון עולם’ למצוא מקור אספקה חדש, זאת לאחר שהחברה הודיעה שתחדול מאספקה עד לחודש יולי 2019 לפחות.

  עד כה למעלה מ-6,000 מתוכם הועברו בהליך מזורז לחברות ‘שאיפה לחיים’ ו’קנדוק’ – היחידות שמחזיקות במחסנים בכמות קנאביס רפואי המספיקה לצורך כך.

  עם זאת כמעט 1,000 מטופלים, כולל חולי סרטן המחזיקים ברישיונות לכמויות גדולות יחסית של קנאביס (50-200 גרם בחודש), לא הועברו לחברות ולא יכלו לקבל את האספקה.

  במקום לחייב את אותן חברות לקבל את חולי הסרטן ולספק להם את הקנאביס כנדרש, בחר משרד הבריאות להתעלם מהסוגיה והותירם ללא אספקה בכלל.

  עו”ד מרים בריינין, המלווה מזה זמן רב את מטופלי הקנאביס במאבקם מול משרד הבריאות, פנתה לבית המשפט בשם 17 מטופלים בדרישה שיחייב את החברות לספק את הקנאביס הרפואי בהתאם לנקוב ברישיון.

  לטענת עו”ד בריינין משרד הבריאות לא רק הורה לחברת ‘תיקון עולם’ שלא לסייע להם במעבר אלא אף נמנע מלפרסם הנחיות למטופלים אלו כיצד לעבור לספק אחר או כיצד הם יכולים להמשיך ולצרוך את הקנאביס הרפואי לפי רישיונם.

  הבוקר פירסם כאמור השופט שחם צו ארעי לפיו על משרד הבריאות לוודא שהחברות יספקו את הקנאביס לאלתר בהתאם לרישיון, זאת על מנת לא לפגוע ברצף הטיפולי.

  לצד החברות ‘שאיפה לחיים’ ו’קנדוק’ שהצהירו כי ביכולתן לקלוט את מטופלי ‘תיקון עולם’ העוזבים, חייב השופט גם את חברת IMC להמשיך לספק את הקנאביס כפי שנקוב ברישיון.

  “על מנת למנוע נזק חמור ובלתי הפיך ניתן בזה צו ארעי כמבוקש,” קבע השופט שחם. “תוקף הצו – עד להחלטה אחרת”.

  המטופלים שנפגעו בהליך זה הם אלו של ד”ר גרינפלד כאמור, שידוע כאחד הרופאים הבודדים שהסכים לנפק לחולי הסרטן רישיונות בכמויות המספיקות להם לטיפול הנדרש.

  בעקבות התהלות זו של ד”ר גרינפלד הוא נאלץ להתמודד עם סנקציות קשות מצד משרד הבריאות – אלו נמצאות בימים אלו בהליכים נרחבים בבית המשפט.

  הידיעה ביהמ”ש קבע: חובה לספק קנאביס למטופלים שעזבו את ‘תיקון עולם’ פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!