1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיה בעלים-גידול חוץ

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Shos, ‏20/5/14.

1. Shos

Shos קנאביסט

לייקים:
    2
    שתלתי באדמה את השתיל אתמול וכבר אז היו מין נקודות חומות,צהובות,לבנות על העלים,והעלים התחתונים נבלו....
    היום בדקתי את השתיל וגיליתי שזה התפשט לכל העלים
    מה לעשות ?

image.jpg

#1 Shos, ‏20/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏20/5/14
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא רואה שום בעיה.

יכול להיות שאתה מדבר על הפסיגים?
    אם כן, הם לא אמורים להישאר.

3. Shos

Shos קנאביסט

לייקים:
    2
    הכתמים הלבנים צהובים האלה אמורים להיות בשלב הזה של הגידול?

4. shuee

shuee קנאביסט

לייקים:
    2
    אל תייחס לזה משמעות זה חרקים שנשנשו לדעתי . יש לי מלא כאלה על הצמח והוא בסדר גמור :)

5. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    שמת דשן?
    אם כן, אז חבל.
    צמח בשלב הזה לא צריך דשן.
    אם לא אז ייתכן שהקרקע עשירה בחנקן.
    קח בחשבון שהסיבה לכתמים האלה יכולה לנבוע מהרבה גורמים.
    המלצה - תעקוב אחרי הצמח בקפידה - אם התופעה מתפשטת, או אם אתה יודע שדישנת, תעשה שטיפה לצמח (תשקה במים בלבד בכמות גדולה כדי לשטוף את הקרקע).
    מה שרואים מהתמונה נראה כמו מחסור או עודף בחנקן. עודף אפשרי בגלל שמדובר בצמח צעיר, מחסור כנראה לא כי הצמח צעיר ומקבל עדיין את המזון שלו מהפסיגים כך שלא אמור להיות לו מחסור משום דבר.
    עדכן ואשמח לעזור.

6. Shos

Shos קנאביסט

לייקים:
    2
    עכשיו השקתי את השתיל והעלים קיבלו עוד כתמים והעלים התחתונים התחילו לנבול.
    בקרקע יש הומוס,קומפוסט,תערובת שתילה וטוף.
    האם לתת לצמח זמן או להעביר שטיפה כללית? ואיך אני עושה זאת?

7. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    אחינו, נראה לי שקצת נסחפת עם הדישון.
    התערובת שלך היא תערובת עתירת דשן שמתאימה לצמחים קצת יותר בוגרים.
    מהתמונה נראה לי שהשתיל שלך נבט לפני שבוע עד עשרה ימים מקסימום שבועיים.
    בשלבים הראשונים השתיל לא צריך דשן. הוא יקבל את כל המזון שלו מהפסיגים. כל עוד הם ירוקים יהיה לו מספיק חומרי מזון.
    המלצה שלי, הוצא את הצמח מהאדמה עם כמה שפחות אדמה (לבצע הכל בעדינות ובשלבים איטיים כדי לא לשבור או להרוס את הצמח עצמו.
    תעביר אותו לעציץ קטן (אפילו עציץ של חצי ליטר)עם אדמת גן בלבד (תערובת שתילה שמוכרים במשתלות). תשטוף אותו במים ותן לו להתאושש.
    מעכשיו תשקה במים בלבד
    (לא צריך מי עדן ושטויות כאלה. מי ברז שהיו 24 שעות בהשהיה יתאימו בהחלט, ואני מכיר כאלה שיגידו לך שגם ישר מהברז זה בסדר)
    העלים שנפגעו לא יחזרו להיות ירוקים אבל אתה אמור לראות צימוח חדש ירוק ומלבלב.
    אל תדשן ואל תעשיר את התערובת. לאחר כשבועיים ולאחר שהצמח התאושש, תעביר אותו לעציץ כפול או מעט יותר מהעציץ הקטן, שוב עם אדמת גן חדשה.
    באדמת גן ישנו דשן המספיק לשלושה שבועות של צמיחה ללא תוספות. מה שאומר שאם בעוד שבועיים הצמח שלך יעבור לעציץ של ליטר עד שניים ויישאר שם עוד שבועיים עד להעברה סופית חזרה לאדמה לגידול הסופי, תוכל לקבל צמח בריא ויפה בן חודש וחצי עם צימוח ירוק, שיכול להתמודד עם דישון הרבה יותר טוב ממה שיש לך כרגע.
    כלל אצבע - זכור " יותר מדי ממתקים יעשו לך כאב בטן - וכך גם לצמח שלך" - אנשים כל הזמן דואגים לצד של החוסר האפשרי של תוספי תזונה, אבל מתעלמים מהאכלת יתר של הצמח.
    בהצלחה.

#7 DRFLOWER, ‏23/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏23/5/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!