1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיה בצמחים

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י jojo, ‏14/7/14.

1. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1

כמו מה זה נראה לכם? חשבתי על חוסרים מכוון שלא דישנתי חודש בערך

אבל העברתי גם באותה תקופה שהפסקתי לעדנית חדשה מעל 20ל' עם קומפוסט והומוס חדש

יכול להיות בגלל שאין לו שמש מלאה כל היום? רק בסביבות השעה 2 שהשמש נמצאת באמצע הוא מתחיל לקבל שמש ישירה

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לי זה נראה כמו עודף דישון קלאסי.
    תמשיך להשקות רגיל ללא דשנים.
    נראה שהצמיחה החדשה משתקמת.

3. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    דווקא עודף? לא דישנתי קרוב לחודש (הקצוות השרופים אם תשים לב זה עלים ישנים שנשרפו לי מהלד לפני שהוצאתי אותם החוצא..)
    ומה שמדאיג אותי זה שעל העלים יש פסים בהירים יותר ובסוף זה הופך לסוג של כוויה

זה צמח מספר 2 :

וצמח מספר 3 ואחרון: [​IMG]

4. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    ג'וג'ו היי,
    אני לא יודע מה אתה רואה, אבל הצמחים נראים בסדר גמור. רואים שהיתה פגיעה מסויימת לפני שבועיים או קצת יותר, אבל כרגע כל הצמיחה החדשה נראית בסדר גמור.
    אם זה לא עולה כלפי מעלה אז זה בסדר. יכול להיות שדישנת בגל החום שהיה מה שהוסיף לפגיעה? או ריססת נגד חרקים או משהו?
    בכל מקרה ממה שאני ראיתי בתמונות כרגע מצבך בסדר גמור. הצמחים נראים יפה.

5. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    היי ד"ר פרח תודה על התגובה..

היום צצה לי בעיה חדשה בצמח מספר 2

אין לי מושג אם זה קרה מחוסר מים או עודף מים (נראה לי כמו שתי הסיבות שיכולות להיות)

עד היום היו משקים כל יום תעדנית (18ל') קצת.. מזאת אומרת קצת בערך בין חצי ליטר לליטר וחצי ביום

6. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    עדיף לך לבצע את ההשקייה במחזורי רטיבות-יובש.
    להשקות כל יום קצת זה לא הכי אידיאלי.
    מחזורי היובש מפתחים את מערכת השורשים.

כלל מפתח כזה הוא לא להשקות אם לא צריך ואם יבש אז להשקות בנדיבות.

7. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    את זה אני יודע פשוט כבר שבועיים הצמחים לא נמצאים בדירה שגדלו כל הזמן ונאלצתי להוציא אותם החוצא ובמקרה צמח מספר 2 נמצא אצל חבר שלי שלא ידע איך להשקות.. הבעיה שאני לא יודע אם זה מחסור או עודף.. ואם נראה לכם שהוא יעבור את זה(סיים היום שבוע ראשון פריחה)

8. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    ג'וג'ו היי,
    לצערי לא איש בשורות אנוכי היום.
    הצמח הזה בניגוד לתמונה הקודמת שלו שהעלית עבר בעיה רצינית.
    מהמצב שלו עכשיו אני לא יכול לדעת בוודאות האם מדובר בחוסר השקייה או עודף. מנסיוני האישי הייתי מהמר על עודף מים שניתן לצמח במשך כמה ימים. מתי יצא לך לראות את הצמח לפני מצבו הנוכחי.
    שאל את החבר האם הצמח הראה עלים כפופים כלפי מטה והחוצה כמו קשת קמורה. כלומר גם קימור לאורך וגם קימור לרוחב - זו בדרך כלל האינדיקציה הבולטת ביותר לעודף מים. אחרי העודף הזה אם נפגעים השורשים אז הצמח פשוט יקמול ויקבל את המראה הנוכחי שלו שמתאים במראה גם לעודף וגם לחוסר.
    עלים שהפכו "חלקים" לא ישוקמו.
    בדוק את משטר ההשקייה של הצמח. בדוק את רמת הלחות בקרקע. אחת הבעיות שקורות להרבה מגדלים בהתחלה, היא זה שהם רצים להשקות צמח שנראה נבול, ואז מוסיפים נזק נוסף.
    מקווה שלא השקית עדיין.
    אין לך ברירה מלבד תחקור של החבר לגבי ההשקיות שביצע.
    כרגע סיכוייו של הצמח לא מבטיחים במיוחד ונראה לי שסביר להניח שכדאי לך להתחיל להפנים את הפרידה הקרובה ממנו.
    מאחל לך הצלחה בצמחים האחרים.
    חשוב מאד - אם יתברר כי החבר לא השקה כלל, או השקה מעט מאד, אז בוודאות התוצאה היא קמילה של הצמח ואז השקיה אמורה להרים אותו כמעט מיידית - תוך כמה דקות תחול הזדקפות של העלים. (לא הייתי מהמר על זה לפי המראה הנוכחי)
    בקיצור - תנחומי.

9. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1
    אני בדיוק איתו על הקו... לפי התיאור שלך הוא אומר שזה כנראה כן השקיית יתר... מה אפשר לעשות איך אפשר לעזור לצמח?

עוד חורי ניקוז בעדנית יערו?

ומזאת אומרת עלים שהפכו חלקים? כל העלים הלחים האלה?

10. jojo

jojo חבר חדש

לייקים:
    1

בסוף נשארתי עם צמח אחד... היום ראיתי מין חיה מוזרה על הצמח ולא הצלחתי לצלם.. אני גם לא מוצא תמזיק הזה באינטרנט הוא נראה כמו חרגול קטן קטן בצבע חום אפרפר. ראיתי לפחות 6/7 שונים ממש קשה לתפוס אותם הם חמקמקים וקופצים דיי רחוק

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!