1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

בתום 5 שנות משפט: צעיר שנתפס עם 3.5 ג’ קנאביס שוחרר ללא הרשעה

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏19/6/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,330
  לייקים:
  299
  בית משפט השלום בקריית גת נמנע לאחרונה מהרשעת צעיר כבן 35 בשני אישומים של החזקת קנאביס וחשיש במשקל של כ-3.5 גרם, אף שלא שיתף פעולה עם שירות המבחן.

  השופטת נועה חקלאי התבססה בעיקר על החוק החדש, שמכיר בהחזקת קנאביס לשימוש עצמי כעבירת קנס, וקבעה כי אף שאינו חל על הנאשם כיוון שנתפס לפני שנכנס לתוקף, הוא עומד בקריטריונים ברמה המהותית.

  [​IMG]

  עם זאת על הנאשם הוטלו הוצאות משפט בסך 750 שקל ונאסר עליו להוציא רישיון נהיגה בשנתיים הקרובות.

  כתבי האישום הוגשו נגד הנאשם בשנים 2014 ו-2016. לפני כשנתיים (2017) הוא הגיע להסדר טיעון עם המדינה, שלפיו יודה בעבירות ואילו היא תסכים לאי-הרשעה אם שירות המבחן ימליץ על כך.

  אלא שהנאשם לא שיתף פעולה עם שירות המבחן, לא הגיע לבדיקות סמים, הביע עמדות התומכות בלגליזציה ולא ראה צורך בטיפול או בשיקום. משכך, שירות המבחן נמנע מהמלצה שיקומית כלשהי.

  בנסיבות אלה המדינה עתרה להרשיע את הנאשם ודרשה להטיל עליו מאסר על תנאי, פסילת רישיון, קנס והתחייבות שלא לבצע עבירות דומות.

  מנגד, הסניגורית ביקשה שלא להרשיע את הנאשם בכל זאת, בין היתר נוכח הזמן שחלף מאז ביצוע העבירות, כמות הסם המזערית והשינוי במדיניות הציבוריות בנוגע לשימוש עצמי בקנאביס.

  עוד ביקשה הסניגורית לקחת בחשבון שהנאשם סובל מפוסט טראומה עקב שירותו הצבאי ולאחרונה אף פונה מביתו. הסניגורית הוסיפה כי כעת הוא מנסה לשקם את חייו ומתכנן ללמוד, והרשעה עלולה לפגוע בעתידו.

  השופטת חקלאי קבעה כי בהתחשב בכמות הסם הקטנה והעובדה שהעבירות בוצעו בביתו של הנאשם הן נמצאות על הרף הנמוך של פגיעה בבריאות הציבור.

  לפי פסיקות במקרים דומים היא קבעה כי מתחם העונש ההולם נע בין מאסר על תנאי למאסר של מספר חודשים שאפשר לבצע בעבודות שירות.

  עם זאת, השופטת החליטה להימנע כליל מהרשעת הנאשם וזאת אף שאינו עומד בקריטריונים שקבעה הפסיקה, הדורשים מוטיבציה לשיקום והשתלבות בהליך טיפולי.

  השופטת הסבירה בפסק הדין כי הסיבה לכך נעוצה בעיקר בשינוי המדיניות והחקיקה בעבירות של החזקת קנאביס לצריכה עצמית.

  השופטת ציינה כי אמנם התיקון שנכנס לתוקף באפריל השנה וקובע כי עבירה ראשונה של החזקת קנאביס היא עבירת קנס לא חל על הנאשם, שכן שכתבי האישום בעניינו הוגשו לפני כן, ואולם, בהתחשב בכך שלנאשם אין הרשעות קודמות הרי שהוא עומד בקריטריונים שנקבעו בחוק ברמה המהותית, ואילו כתבי האישום היו מוגשים היום יכול היה לסגור את התיקים בתשלום קנס בלבד.

  השופטת הוסיפה כי התחשבה גם בכך שאף המאשימה הייתה נכונה להימנע מהרשעה, וכן בנסיבות חייו הלא פשוטות של הנאשם, שניכר כי הוא משקיע מאמצים כדי לנהל אורח חיים נורמטיבי.

  עם זאת, ולנוכח חוסר שיתוף הפעולה שלו עם שירות המבחן, השופטת הטילה על הנאשם הוצאות משפט של 750 שקל, פסילה מלהחזיק רישיון נהיגה במשך שנתיים (לנאשם אין רישיון) ופסילה של חצי שנה על תנאי.

  בנוסף יחתום הנאשם על התחייבות של 3,000 שקל שלא לעבור עבירה של החזקת סמים בשנה קרובה.

  הכותב, עו”ד עמי מלול, עוסק בפלילי, לא ייצג בתיק.

  הידיעה בתום 5 שנות משפט: צעיר שנתפס עם 3.5 ג’ קנאביס שוחרר ללא הרשעה פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!