1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון כמה שאלות להבהרה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Yoshayx, ‏26/4/14.

1. Yoshayx

Yoshayx חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן,
    אני מגדל עציץ אחד בפעם הראשונה ויש לי כמה שאלות חידוד.
    הצמח ממוקדם בחוץ בעדנית, במקום מסתור.

שמתי אותו בדלי 20 ליטר, עם בערך 13 ליטר אדמה שקניתי ב15 שקל.
    רציתי לדעת אם הגודל מספיק? והאדמה בסדר שהיא זולה?

דבר שני היה לי 2 עלים תחתונים שהיו צהובים, והיום הם נבלו. השאר ירוקים ויפים.
    למה זה? יש לי ממה לדאוג?

כמה אני אמור להשקות אותו? כל יומיים שלוש 2 ליטר זה בסדר?

בעניין הדשן אני לא הבנתי מה לקנות וכמה לשים בכלל, אם אפשר חידוד גם בנושא הזה? בכל מקרה ביינתים יש לי מין בקבוק ירוק כזה עם פקק צהוב עם תווית שנפלה, אני שם חצי פקק עם המים.

עניין אחרון, במקום שהוא נמצא בשעה 3 וחצי בערך נהיה עליו צל, זה קריטי ובעייתי? יש לי איך לתת לו יותר אבל זה טיפה מסוכן וכאב ראש.

תודה רבה לכל העוזרים! דרך אגב זן לא ידוע.
    אוהב מלא

2. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום חבר!
    כיף לראות עוד ועוד אנשים שמחזיקים עציצים, אז קודם כל סחטיין על זה שהתחלת לגדל :)
    הגודל סבבה לגמרי, לגבי האדמה אם קנית אותה ממשתלה וזה תערובת והכל אז אני מאמין שהיא בסדר, חבל שלא קנית גם קומפוסט, והומוס וכאלה דברים (מצע גידול - זה נכתב פה בפורום בכל פינה לא זוכר בידיוק איך קוראים לכל פריט) אבל אני מאמין שאם תתחיל לדשן זה יהיה מצויין בהתחשב בכך ולא אירגנת מצע גידול תצטרך לדשן כדי לקבל חומר בנזונה :)
    זה בסדר שהם מצהיבים אם כל שאר הפרח נראה בסדר, ברגע שהם צהובים צריך להוריד אותם.. בידיוק כמו שגדלות לך הציפורניים ואתה מקצץ אותם אותו דבר תעשה לעלים צהובים בתחתית, אם אתה כבר רואה שזה משהו שמתפשט על כל הצמח תשתף כי כנראה שאתה בבעיה אבל עכשיו נשמע כאילו הכל בסדר :)
    לגבי השקייה - דחוף אצבע לעומק של 4-5 ס"מ באדמה, אם יבש - תשקה בכיף, עם עדיין לח/רטוב - תמתין שיתייבש, <- אלה המידות השקיה שלך לא הליטרים.
    לגבי דשנים תחפש טיפה מאמרים במגזין, אני מצרף לך לינק להיידרו שופ - שם תמצא את הדשנים שתצטרך - http://www.hydroshop.co.il/cat/477-דשנים , כדי שתדע עם מה אתה מדשן ולא תדשן סתם..
    הצל נשמע טוב אם נתחשב בעתיד שיהיה חם ומגעיל והצמח יצטרך את הצל הזה למרות שעדיף שהצל יהיה בשעות החמות של היום
    הכל בסדר! , בהצלחה!

3. deleted2

deleted2 Banned

לייקים:
    0
    מאיפה הזמנתה את הזרעים? Yoshayx

4. Yoshayx

Yoshayx חבר חדש

לייקים:
    0
    לא הזמנתי. גברת נחמדה חילקה והביאה לי.
    אני לא יודע מזה, אבל היא הביאה למטרת גידול אז אני מקווה שזה נקבה.
    בכל מקרה הצל בסדר אתה אומר? והדשנים אני יכול לקנות במשתלה ליד הבית?

5. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
  6. שימי

שימי חבר חדש

לייקים:
    0
    2 ליטר זה יותר מדי מים בהתחלה. הקטע של לדחוף אצבע לאדמה הוא כדי לבדוק אם צריך להשקות..תשקה לאט לאט עד שתתחיל לראות מים יוצאים מתחתית העציץ.. לדעתי קצת פחות מליטר יספיק לך..

7. Yoshayx

Yoshayx חבר חדש

לייקים:
    0
    אהלן,
    קודם כל מלא תודה על העזרה.
    דבר דני עיינתי קצת בלינק האחרון של פאטו וראיתי מה לקנות, השאלה אם אני משתמש בהומוס וקומפוסט למרות שכבר שתלתי? ואת הדשן לצמיחה פריחה אני מוסיף לנשקיה לפי ההנחיות שעל הקופסא?

דבר שני יש לי דרך לנקןת את העלים? ניקיתי את האזור מאבק ואני חושב שהם התלכלו קצת.

הצמח נשתל לפני כמעט חודשיים כבר, הוא בערך בגודח 25 סנטימטר.

תודה לעוזרים, אוהב את כולכם אהבת אמת

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!