1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון - Blue Dream + L.S.D

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י פופטיץ, ‏8/9/14.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גידול ראשון?
    אני לא חושב שכדאי לך לגעת בצמח יותר מידי.

2. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    כן גידול ראשון, אבל אני אשמח להתנסות בקיטום (אם זה יכול להוסיף לכמות החומר הסופית) - במחזור הבא אני כבר מתכנן ללכת על scrog ושם חייבים הרי לעשות קצת קיטומים כדי לקבל התפצלויות..

3. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם,
    יום 28...
    בשבוע האחרון הבנות ממש תפסו תאוצה ולדעתי הכפילו את הגודל שלהן מאז שבוע שעבר...
    אחרי הרבה מחשבות אם לקטום או לא, החלטתי שמחר אני כן יעשה קיטום לילדה הקטנה יותר...אני הרי אצטרך להתנסות בזה מתישהוא, אז למה לא עכשיו - קשה לי להאמין שאני יפשל עד כדי כך שהצמח יקבל טראומה ויפסיק לגדול או משהו בסגנון...
    מחר יהיה עוד יום השקייה עם קצת דשן(יוצא שאני משקה רק פעם בשבוע...)

בנתיים אני מרוצה מאוד - עושה רושם שעוד איזה שבועיים שלושה אני יוכל להתחיל להכניס אותן להפרחה, מה דעתכם ?

Week4.jpg

Week4_B.jpg

Week4_L.jpg

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כניסה לפריחה תלוי בגובה חלל הגידול.
    כעקרון מכניסים לפריחה כאשר הצמח מגיע ל 40% מהגובה המקסימלי שהוא יכול לתפוס בחלל הגידול.

הם נראים מצויין.
    אם אתה רוצה ללמוד לקטום, הייתי ממליץ לך לעשות זאתת לצמח הגבוה מבין שניהם.

5. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    יופי של גידול - הצמחים נראים מעולה באמת :)

6. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה תודה....
    אגרונום - למה אתה ממליץ לקטום דווקא את הגדול מבניהם ?
    אני חשבתי (ואני לא אתפלא אם אני טועה) שאם אני אקטום את הקטן יותר הוא אומנם ייעצר ליום-יומיים בגדילה אבל אח"כ יתחיל לתפוס יותר גובה בגלל ההתפצלויות...

7. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    הרעיון של הקיטום הוא יותר בשביל לתפוס שטח פנים מאשר גובה. אם תקטום את הגבוה כפי שאגרונום הציע תקבל צמרת יותר מאוזנת, למרות שאת הכל אתה יכול לסדר עם קצת קשירות :)

8. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    יום 35 מהנבטה.

לפני שבוע עשיתי קטימה לצמח הגבוה, והיום קיבלתי מנורת לד Mars ii 400W (משמעותית יותר חזקה משני הלדים הסיניים שהיו לי קודם) אז גם התחלתי לתת לו כיפוף בתיקווה שיצאו יותר קולות...

סה"כ הבנות ממשיכות לגדול בקצב מרשים...אני מדשן פעם בשבוע עם biogrow, השבוע נתתי 1.5 מ"ל לליטר מים.
    הטמפרטורות נשמרות על סביבות ה24-27 מעלות והלחות על 60-70%

IMG_8262.jpg
    IMG_8263.jpg
    IMG_8265.jpg
    IMG_8266.jpg
    IMG_8268.jpg

9. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    פופטיץ' תענוג לקרוא! אתה מוזמן ליומן שלי, במהלך הקריאה של היומן שלך שמתי לב להרבה קווי דמיון בינינו - גידול ראשון, זרעים ברמה גבוהה, וכמובן נורות הלד.

גם אני עם נורות של joyhidrogrow, מה אתה אומר, להפריח איתם או לא להסתכן?

לגבי הקיטום - אני בהתחלה פחדתי גם לגעת בצמח בגלל שזה גידול ראשון - אבל אז התעשתתי והחלטתי שהזמן הכי טוב ללמוד הוא עכשיו.
    אחי אני קטמתי, קשרתי, כופפתי וצבטתי ונחש מה?! לא קרה כלום! (חוץ משתי קולות ז"ל לאורך כל הגידול ;-) ממליץ לך לעסוק בזה וכמה שיותר, ובמיוחד במיוחד הייתי ממליץ לך לעשות fim, אל תיבהל מהאותיות הגדולות, זה פשוט קיטום לכל דבר ועניין - עושים את החיתוך במקום אחר (חותכים רק את התפרחת - ורק 70 אחוז ממנה! ומשאירים את השיערות שבצדדים שלה, ממש כמו גביע) הייתי ממליץ לך בחום לראות סרטונים ביו-טיוב על זה, זה ממש פשוט ומה שקורה שבעצם שבמקום 2 ענפים כמו בקיטום רגיל - יוצאים לך 3 או 4 או לפעמים אפילו 5 (מוכן להעלות תמונה שתראה אם תעלה את זה ליומן לי) ענפים!

בקיצור עוף על זה אחי!

10. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה ג'קי...
    ראיתי את היומן גידול שלך - הבנות נראות ממש מצויין, נראה לי שלפי הגודל שלהן אתה יכול כבר להכניס לפריחה כי הן עוד ימשיכו לצמוח בתקופה הזאת. הבעייה היחידה זה התאורה הסינית הדפוקה הזאת...
    היא מצויינת לשלב הצמיחה, אבל לא הייתי מסתכן להפריח איתה. עדיף להשקיע עוד כסף ולקבל יבול הרבה יותר גדול...
    נורות לד סופר מקצועיות הן ממש יקרות:
    http://www.budmaster.co.uk/budmaster-ii-300-god-led-grow-light.html
    http://advancedledlights.com/3w-led-grow-lights/xte-series-led-grow-light-usa-made-5w-leds/
    https://www.intelligentgro.com/opencart/index.php?route=product/product&product_id=61
    אבל ה Mars ii שקניתי גם אמורה להיות מצויינת יחסית למחיר. בקרוב אני אקנה אוהל גידול גדול אז אולי אני אוסיף למנורה הגדולה גם את ה-2 הסיניות...

11. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    מצאתי נורת נל"ג 400w דואל-ספטרום של פיליפס עם משנק מעין השופט ורפקלטור פתוח.

מה אתה אומר? משתלם ב-400 ש"ח?

12. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    אין לי מושג קלוש לגבי מנורות כאלה...אני רק יודע שהן מחממות את החלל הרבה יותר מתאורת לד...

13. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    אם זה עובד טוב אז אני מניח שכן - נורה חדשה כזו עולה 700-800 שקל.

14. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    מצאתי פוסט ארוך מאוד (כולל תמונות) לגבי הורדת עלי מניפה בשלבים שונים של הגידול, ממש ממש שווה קריאה מעמיקה:

http://www.420magazine.com/forums/h...d-defoliation-indoors-what-s-mean-how-do.html

אני כרגע 5 וחצי שבועות מהנבטה, ונראה לי שאני יעשה קצת דילול של עלי מניפה - אני רוצה עוד שבועיים להכניס את הבנות להפרחה...מה אתם אומרים ?

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נו, אז קראת באיזה פורום נידח באינטרנט שכדאי להוריד עלים...

השורה התחתונה היא שלא מורידים עלים כל עוד הם לא צהובים וזקנים.
    או אם יש לך בעיית לחות גבוהה שעלולה לגרום לעובש.

16. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    אגרונום - למה אתה שולל דברים לפני שאתה עובר עליהם ? לא שאני חס וחלילה מוריד מהידע הנרחב שלך בנושא, אבל זה בהחלט לא פורום נידח - אם כבר הפורום הזה (וכול פורום ישראלי אחר בנושא) הוא נידח יחסית לפורום של 420...יש שם הרבה אלפי משתמשים ומגדלים ואלפי יומני גידול...(אני בטוח שגם כאן יש אנשים עם הרבה ניסיון - אבל קשה להתווכח עם תוצאות)
    הבחור שהעלה את הפוסט המדובר הוא בעל הרבה שנים של ניסיון בגידול והוא העלה יומן מצולם של השיטה הזאת משלב צמח צעיר ועד לקציר.הפוסט ההוא (המקורי) עלה לפני שנתיים ומאז המון אנשים שם מדווחים על תוצאות טובות מאוד...

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מר פופטיץ בבקשה אל תהיה חוצפן.
    כל מה שאני אומר בפורום הזה מבוסס על ניסיון מעשי וידע מבוסס מדעית.
    כשאני אומר משהו אתה יכול להיות בטוח שבדקתי קצת יותר לעומק מאשר קריאה בפורומים באינטרנט.
    יש שפע של מידע בעיתונים מדעיים לגבי הורדה של עלווה מהצמח.

ביססו את הטיעון שצמחים מגיבים באופן לא חיובי לעקת רעיה (הרביבורים שאוכלים את העלים, או כל הורדה של עלים) כבר לפני הרבה שנים.
    למה כל הזמן צצים טיעונים שהורדת עלים מסיבית תורמת לצמח? אין לי מושג, כנראה שבורות.
    המגדלים שטוענים את הטיעונים האלה כמעט אף פעם לא מציגים נתונים כמו: משקל הצמח, שטח עלווה, כמות יבול, גודל מדגם, קבוצת ביקורת ועוד פרמטרים רבים אחרים. לנתונים כאלה (דיווח עצמי ללא מדידות בכלים מדעיים) אי אפשר להתייחס ברצינות.

אני מצטער אם הגבתי לך בצורה לא מתאימה בתגובה הקודמת. אבל לבוא אליי בטענות שאני לא מבין בנושא מסויים כאשר אתה לא מגובה בשום מידע מדעי שתומך בטיעון שלך בהחלט לא לעיניין.

תודה ויום טוב.

18. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מתנצל אם דברי הובנו שלא כהלכה...ממש לא התכוונתי לזה שאתה לא מבין בנושא הזה (וגם לא אמרתי את זה, או כתבתי את זה, או זילזלתי בידע שלך) - להיפך, אני די בטוח שיש לך ידע עצום. בסך הכול שאלתי למה אתה שולל את זה בלי לעבור על הדברים...כשיש דברים שאני לא מבין - אני אוהב שמסבירים לי לעומק את הנושא כדי שאבין בזה ולא סתם אוכל להגיד "אה כן, אמרו לי שזה ככה - אז זה ככה". אני דווקא מאלה שאוהבים עובדות מדעיות...
    כול הרעיון של ההשתתפות שלי כאן בפורום (ובמקומות אחרים) היא ללמוד מאנשים עם יותר ניסיון ממה שיש לי (שזה בערך אפס). לשאול שאלות (לפעמים שטותיות), ולהתנסות בשיטות שונות וגם לטעות על הדרך - אין לי בעייה עם לטעות, להיפך - זה רק יעזור בעתיד.
    הבחור דווקא עשה שם עבודה רצינית לאורך שנים, זה ממש לא משהו חד פעמי שהוא ניסה - אז נכון שאין לו שום סימוכים מדעיים לנושא, אבל כן עושה רושם שהוא יודע על מה הוא מדבר ובגלל זה רציתי לשמוע דעות נוספות...

דרך אגב - אם אתה יכול להפנות אותי למחקרים מדעיים בתחום גידול הקאנביס (כול מידע - מדברים כמו גודל עציץ ועד להשקייה\תאורה\דישון וכו' וכו'), זה יהיה מצויין (גם אם הם באנגלית)

בכול אופן, אני שולח לך גם הודעה פרטית שלא קשורה לנושא הזה, אשמח אם תוכל לענות

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עניתי לך בפרטי.

מחקרים מדעיים בנושא קנאביס?
    נראה לי שמה שאתה מחפש זה ספרים בנושא קנאביס.

יש מדריך טוב בעברית שעונה לשם סימיסו.

קישור להורדה.

20. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אגרונום...אני מכיר את המדריך הזה - יש לי אותו כבר כמה חודשים...
    ויש לי כמה שאלות לגבי מה שכתוב שם:
    1. טמפרטורה - אני זוכר שכתבת לי שטמפרטורה של 30 מעלות זה אידיאלי. במדריך כתוב 24-28 מעלות ושבשום אופן לא יעבור את ה 30 מעלות. אני מניח שהצדק הוא איתך ו30-31 מעלות זה בסדר גמור לצמח ? מה הטמפרטורה המינימלית שרצוי לא לרדת ממנה ?
    2. רשום שם שרוב המגדלים עובדים עם 0\24, כלומר בלי שעות חושך בכלל בשלב הצמיחה. על מה אתה ממליץ ?
    3. שטיפה לפני קציר (למרות שאני עוד רחוק משם) - זה הכרחי ? זה חשוב ? זה מיותר ?
    4. קצת לא קשור אבל בכול זאת - על איזה דשן אתה הכי ממליץ ?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!