1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון - Blue Dream + L.S.D

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י פופטיץ, ‏8/9/14.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. הטמפרטורה האידאלית הינה בסביבות 30 מעלות צלסיוס.

אל תעבור את ה 40 מעלות או תרד מ 15 מעלות.
    יציאה מהטווח תאט משמעותית את קצב ההתפתחות.

2. אני בעד לתתת לצמח מעט שעות חושך. בין 4-6 בשלב הצמיחה.

3. שטיפה לפני קציר הינה מיותרת. לא תורם ולא גורע. קצת בזבוז שך מים.

4. אין הבדל בין הדשנים. יש חשיבות ליחסי npk.
    הצמח צריך הרבה חנקן ואשלגן.

2. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    אגרונום - אני אשמח אם תוכל לחדד לי כמה נקודות:

* שטיפה באופן כללי היא מיותרת ? או רק לפני קציר ? כי קראתי בכמה מקומות שאנשים עושים שטיפה גם בשלבים אחרים...
    * לגבי דשנים: מה היחס האידאלי של npk לשלב הצמיחה והפריחה ? והאם הסיבה שאתה אומר שאין הבדל בין הדשנים השונים היא בגלל שבעצם שהדברים היחידים שיש בדשן והצמח סופג זה חנקן\זרחן\אשלגן וכול שאר החומרים שיש שם מיותרים ?
    * יש כול מיני תוספי דשן של חברות שונות (root-juice ו bioheaven הן דוגמאות שאני מכיר של חברת biobizz אבל יש גם תוספים אחרים לחברות שונות) - האם התוספים האלה באמת מועילים במשהו (אפילו קצת) או שממש אין בהם צורך..
    * ואם כבר דשנים - יש דשנים אורגניים ויש דשנים כימיים, מה בעצם ההבדל בינהם ואיזה סוג עדיף ?

תודה מראש

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    שטיפה מיותרת. גם בצמיחה, גם בפריחה וגם לפני קציר.
    מה בדיוק אתה רוצה לשטוף מהקרקע ומה אתה חושב שזה יעשה לצמח?

הצמח צריך בסה"כ 16 יסודות שמגיעים מהקרקע. לא נדרשים חומרים נוספים.
    יחסי ה npk הם עניין מעט מורכב.
    אני יכול להגיד לך שהצמח דורש הרבה חנקן ואשלגן לאורך כל שלבי הגידול.
    בממוצע ניתן לומר שהיחס בניהם יהיה 1:1. זרחן נדרש בכמות מועטה יחסית.

תוספים הם תעשייה מאוד מעניינת שכמעט ולא מבוססת של שום דבר. כמו שציינתי בסעיף הקודם, הצמח יכול לספוח רק 16 יסודות (כמעט תמיד בצורה מינרלית).
    ככה שכמעט על כולם אני יכול להגיד שהם לא יתרמו אפילו בקצת לצמח.

אין ממש הבדל בין דשנים אורגנים למינרלים. לא משהו שהמגדל הביתי יוכל לראות לדעתי.
    למרות שאני יכול לדבר ברבה על דשנים סיכמתי את השורה התחתונה במספר מילים מבלי להרחיב. מקווה שעזרתי.

4. פופטיץ

פופטיץ חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה, עזרת מאוד.
    לגבי שטיפה - אני לא רוצה להשיג כלום - רק רציתי לדעת אם יש בזה בכלל צורך...אבל אם לא, אז לא. חבל על כול טיפה...
    ולגבי התוספים: רשמת "ככה שכמעט על כולם אני יכול להגיד שהם לא יתרמו אפילו בקצת לצמח" - אפשר להבין מזה שיש תוספים שאתה כן יכול להמליץ עליהם שיכולים לשפר את התפוקה של הצמח בסופו של דבר ? תכלס אפילו תוספת של 5 גרם כבר שווה את ההוצאה על התוספים הללו...

5. תייר

תייר חבר חדש

לייקים:
    0
    פששש יומן גידול שעושה חשק לעוד....

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!