1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון Northern lights feminized

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Northerncloset, ‏13/2/17.

1. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    -תאורה: פלורסנט
    -מצע קוקוס פרלייט
    -ארון: 33X66X125
    -איוורור: ונטה יניקה 4" בחלק העליון, פתח כניסת אוויר פאסיבי בתחתית (אוסיף מאוורר כניסה בהמשך במידת הצורך)
    -2 מיכלים של 10 ליטר

התוכנית היא לעשות Scrog כשתגיעה העת.

ב28/1 שתלתי 3 זרעים במיקס קוקוס פרלייט, בתוך כוסות פלסטיק גדולות יחסית, שעשיתי בהם חורים בתחתית.
    ב2 ס"מ התחתונים שמתי רק פרלט וכל השאר מיקס קוקוס פרלייט.

אחרי שלושה ימים ביצבצו השתילים, השקיתי והדלקתי 2 נורות 40W
    יום אחרי הם צמחו לגובה 4 ס"מ. בהשקיות הראשונות בדיקת החומציות הראתה תוצאה נמוכה מידי - 4.5pH, אבל זה הגיוני כי על השק של המצע קוקוס רשום שהוא מגיע בחומציות 3.5-4.5, צריך לקחת לו קצת זמן להתיצב למצב ניטרלי.

שבוע אחרי השתילה הראשונה הם עברו לארון הגידול (עד אז הם היו בחדר שינה שלי מתחת למנורות מאולתרות).
    בימים הראשונים הייתה לי בעית טמפרטורה, הימים והלילות היו קרים והטמפרטורה בארון צנחה ל14 מעלות.
    קניתי גוף חימום נדבק, שאמור לשמש לחימום של מיכלי גידול לזוחלים, ההוא שמשתמשים בו לחימום ייחורים והנבטות, הדבקתי אותו על תחתית של תבנית מתכת של טוסטר אובן ועליו הנחתי את השתילים, מתחת ל3 מנורות פלורסנט 40W, אחת לכל שתיל.

הטמפרטורה הסתדרה, נעה בין 22-29 מעלות,אבל אחרי זה באו כמה ימים יבשים שהורידו את הלחות בארון עד ל 25%, הכנסתי קערה עם מים, לא ממש עזר... תליתי מגבת לחה, שהתחתית שלה יושבת בתוך קערת מים (כדי שתמיד תשאר לחה), מול פתח כניסת האוויר, כדי שהאוויר שנכנס יעבור דרך המגבת ויעלה את הלחות. זה די עזר ובמקביל הלחות הכללית בחוץ עלתה אז זה בכלל סידר את העיניין :)

אני קצת לא עיקבי עם ההשקיה והאכלה, לא כי אני שוכח או משהו פשוט כי אני אף פעם לא בטוח מתי וכמה, לפעמים אני מפחד שאינ משקה יותר מידי ולפעמים אני מפחד שאני גורם להם להתייבש...

לפני כמה ימיםהעלים התחילו לצנוח קצת ולהיראות חולים ועייפים, פחדתי שבגלל שהניקוז שלי טוב מידי הצמח לא מקבל מספיק מים... אז השקתי... ואז נראה היה לי שהשקתי יותר מידי, גם המצב לא השתפר.

לפני יומיים ראיתי שבתחתית של הפרלייט מתחיל להצטבר משהו חום כזה שנראה כמו עובש, והבנתי שהאור שנכנס דרך הכוס, המים שהצטברו וכנראה גם החום שמגיע הלמטה (הם יושבים על סוג של פלטה חמה), גרמו לעובש.

אתמול החלטתי שצריך לשתול מחדש ולנקות את העובש.

שתלתי בשלושה עציצם קצת יותר גדולים ( לא שקופים הפעם) והשקתי עם מנה חלשה של דשן.
    אחרי כמה שעות ראיתי שיש על העלים של אחד מהם כתמים כהים והשניים האחרים נראים קצת צהבהבים כאלה.
    התמונה מאתמול היום זה נראה גרוע יותר

שכחתי להוסיף, עד לפני השתילה מחדש הצלחתי יחסית לשמור על טווח של 5.5-6.5pH.
    אחרי השתילה מזה שיש לו כתמים כהים יצא 5.5pH, ובשנים האחרים יצא 4.5pH

2. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    קודם לפני הכל , אתה צריך תאורה יותר רצינית, לפחות 120 וואט של cfl לצמח(פחות מיזה , לא שווה להתחיל גידול לדעתי)

פחות הייתי ממליץ גידול ראשון בקוקו . צריך לשמור על ערכים מסויים ולהתעסק באיזון שלהם, לעומת גידול באדמה שלא מאזנים ולא מודדים שום דבר(קוקו נחשב גידול הידרופוני)

אני מבין מהכותרת שהצמחים נקביים ולא אוטומטים , אם תעביר אותם לעציצים עם אדמה +פרלייט+ קומפוסט+הומוס , לא תצטרך לדאוג לשום דבר מלבד השקייה ודישון.

בכל מיקרה שיהיה בהצלחה במה שתבחר לעשות;)

3. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533

וואלה אחי לדעתי הגידול הכי פשוט הוא בקוקו פרלייט.

באדמה יש בעיות שלפעמים מאוד כשה לעלות אליהם ולפתור אותם לאומת קוקו שאם אתה הולך לפי הטבלה, כל בעיה אתה פשוט שוטף תמצע וממשיך כרגיל

4. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    כודם כל תעיף אותם מהפלטה חימום אתה מחמם את המצע זה גרוע! זה אחד

דבר שני, שטפתה את הקוקו?
    תבדוק מוליכות נגר צריך לצאת בידיוק כמו מוליכות התמיסה שאתה משקה.

אם המוליכות בסדר, תתחיל לדשן ברבע מינון, אם איזה דשנים אתה עובד?

5. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    תוסיף איוורור על הצמחים המצע תתיבש יותר מהר.

6. eden.heaven

eden.heaven קנאביסט

לייקים:
    99
    כמה הספק CFL) ? (WATT)
    לקחת בשני גוונים? לפריחה וצמיחה?

7. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    ממליץ להתחיל לשאוף להגיע לPH באיזור ה 7 ... אידיאל בין 6-7

8. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    אני ממליץ שיעבוד לפי תבלה, שיעשה מה שחברת הדשנים שלו ממליצה.

9. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    מה זאת אומרת?? הרי חומציות המים לא נגזרת של הדשנים ולא משנה איזה חברה...
    מה עוד שבחומציות לא נכונה לא משנה כמה מדשנים .. ערכים מסויימים פשוט לא יעברו בתזונתו של הצמח.

10. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    כימעט כל חברה ממליצא על חומציות שמתאים לדשן שלה

11. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    איזה בעיות לדוג' אחי?
    אם האדמה איכותית ומעורבת כמו שצריך עם פרלייט הומוס קומפוסט , לא אמורה להיות שום בעיה .

בכל מיקרה אם הוא כבר נכנס לזה ומגדל על קוקו וזורם לו כל הבדיקות האלה ,זה אחלה , שילמד ויתנסה , אין חכם כבעל הנסיון.
    מה שאני אומר , יותר פשוט לגדל לאדמה .

קואלה אוהב/ת את זה.
  12. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    וואלה עדין חולק אליך לדעתי יותר קל לעבוד בקוק פרליטט.

13. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    אתה צודק, אולי לא למי שמגדל פעם ראשונה או שניה. מסכים

עריכה - אבל למי שיש טיפה ניסיון לדעתי יותר קל לעבוד עם קוקו.

14. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    היי,
    קודם כל תודה על התגובות, אני מעריך את הנכונות לעזור.:)

השתיל עם הכתמים הכהים נראה יותר טוב, כאילו יש יותר כתמים והם יותר נבולים, אבל זה רק בזוג עלים הראשון. הזוג השני התרומם ונראה טוב ומתחיל לצאת זוג שלישי שגם נראה טוב.

היי סוטולבוטול אני מעריך את הדעה ובכלל שהקדשת זמן לענות לי.
    קראתי הרבה מאוד על גידול לפני שהתחלתי, והייעצתי לא מעט בפורום של grow weed easy, ולא סתם החלטתי ללכת על קוקוס. אני מעדיף את האפשרות שיש לי שליטה מלאה על המצא גידול, וכך על הצמח עצמו, מבחינת תוספים, חומציות וכל זה. ברור לי שזה לא קל (לא משנה אם קל יותר או פחות משיטות גידול אחרות) וזה לא צריך להיות קל. עבודה קשה מביאה תוצאות איכותיות.
    וגם כבר התחלתי עם קוקוס לא בא לי לעבור שיטה עכשיו.

העפתי את הפלטה!!! ואני מחר אקנה מאוורר קטן שיאוורר בפנים.
    אין לי מודד מוליכות, ניסיתי להימנע מהצורך למודד מוליכות אבל כנראה שאין ברירה אה?
    אני מדשן עם platinum organic grow יש לי גם Bloom להמשך הדרך.
    אגב דשן, אני לא סגור על התדירות של הדישון (הדעות יותר מידי חלוקות בפורומים והמדריכים).
    חשבתי שבינתיים שהם עוד קטנים ועדינים אני אדשן כל השקייה שלישית (מים-מים-דשן) ואם עם הזמן אני אראה שהם מקבלים את הדשן טוב אני אשקה במים ללא דשן כל השקייה שלישית (דשן-דשן-מים).
    מה אומרים??

בסופו של דבר אני מתכוון להשאיר שני שתילים, התחלתי עם שלושה למקרה שאני יעשה טעות קריטית ויהרוג אחד, והכנתי כבר שלוש נורות לכל שתיל עם אפשרות להוסיף עוד במקרה הצורך, ואני מתכנן לעשות סקרוג, כי זה נראה לי ניצול הכי יעיל של החלל שיש לי, אז פריסה של 6-8 מנורות 40W יספיקו לא?

15. vvasili

vvasili אחד שיודע

לייקים:
    533
    אחי בקוקס אין לצמח אוכל את תתן רק מים,
    תדשן כל השקיה במינון נמוך ותעלה בהדרגה.
    אתה מגדל בקוקוס, אתה חייב מד מוליכות,

16. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    לצורך שליטה מלאה במצע הגידול ,אתה תרצה לגדל על מים (RO) עם דשן מכל ייסוד(npk) ,בשביל לגדל על קוקוס אתה צריך מדי מליכות , חומציות וכנ''ל גם מוריד ומעלה חומציות , לשטוף את המצע לפני השימוש(ומומלץ להשקות עם מים מאופסים). קיצר כל מי שממליץ על קוקוס והמליץ לך , כנראה כבר יש לו טיפה ניסיון בזה .
    (אם לא תיישם את כל הבדיקות והאיזונים במהלך הגידול על קוקו , אני בטוח שיכול להיות שתצליח גם ככה לסיים מחזור בלי תקלות , למרות שזה לא נכון לעבוד ככה ויכול לפגוע בצמח) .

אתה רוצה קודם כל ללמוד את הבסיס על הצמח , איך הוא גודל , איך מדשנים נכון , משקים , מזה צמח בפריחה , איך הוא נראה , מה מותר/אסור לעשות .

ההבדל בין המצעי גידול השונים זה הקצב צמיחה . גידול באדמה אומנם יהיה איטי יותר אבל פשוט יותר , גידול בהידרו(קוקו,מים) יהיה קצב מהיר יותר (אם אתה עובד איתו נכון כמובן ובלי טעויות).

אם כבר החלטת שאתה עובד עם קוקוס אז תתן בראש ותצליח , תיהיה מוכן לבעיות ותלמד מהן ,שאם יום אחד תגדל באדמה , זה יהיה משחק ילדים בשבילך

בכל מיקרה , הבאתי לך קצת מידע שתעשה חושבים עם עצמך ותלמד עוד משהו :)

Northerncloset, eden.heaven ו-קואלה אוהבים את זה.
  17. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    היי חברים,
    הבנות נראות הרבה יותר טוב (עד עכשיו התייחסתי אליהן כשתילים מעכשיו הן בנות!!!)

עברו כמה ימים מהשתילה מחדש, נתתי לאדמה קצת להתייבש, כדי לעודד צמיחה מחודשת של השורשים.
    עכשיו הגיע הזמן להשקות.

אני מתכוון להשקות עם דשן, בחצי כח.
    עוד לא הבאתי מודד מוליכות, אביא ביום ראשון. אני מבין שאני צריך למדוד את המוליכות לפני השקיה ואחרי השקיה ושהנתונים צריכים לצאת זהים בשני המקרים, אבל מה הטווח הנכון שאנ אמור לראות, ואיך מטפלים במוליכות במידת הצורך?

עדיין לא ממש הבנתי את עיניין הbeneficial Microbes, כאילו אני מבין מה הם עושים אבל מאיפה, איזה, כמה, איך משתמשים? מישהו יכול לתת קצת מידע על ספציפי שהוא משתמש בו???

ושאלה אחרונה, אני יודע שאני צריך להוסיף CalMag, באיזה תדירות, כמות והמלצות לסוג מסויים שמתאים לקוקוס ודשנים אורגנים??

תודה לכל העונים והמתייחסים ;)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!