1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

האם המנורה הזאת טובה לגידול בארון?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י שייקה, ‏13/6/16.

1. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    ההבדלים הם מינוריים , ממוצע זה 100 לומין לוואט ,
    250 לא מספיקה לעציץ אחד בחלל קטן ?
    אבל 100 וואט cfl כן ?
    נו באמת ...

2. Uri578

Uri578 קנאביסט

לייקים:
    33
    כן דברתי על נורת לד כחולה אמרתי למוכר שאני צריך לגינה והוא נתן לי נורת לד כחולה

3. hipkush

hipkush קנאביסט

לייקים:
    25
    נראה לי הוא נתן לך את הלדים הכחולות לגינה ששמים ליופי..יש לי כזאת בחצר שמחליפה צבעים.

4. Uri578

Uri578 קנאביסט

לייקים:
    33
    יש לי צמח אחד
    זה טוב או לא טוב

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אתה שם לי מילים בפה ואז אומר שאני טועה. משעשע.
    לא אמרתי שזה מיטבי, אמרתי שזה אפשרי לגדל צמח נהדר גם תחת cfl.
    הכי טוב? הכי טוב זה לא נל"ג ולא נעליים אלא אאוטדור מתחת לשמש. שני עציצים אחרים שאני מגדל אאוטדור גדולים פי 4-5 מהצמח שבארון. אף נל"ג לא הייתה מצמיחה אותם ככה בתקופת הזמן הזו.

6. psyych

psyych קנאביסט

לייקים:
    63
    שם לך מילים בפה ?
    כתבת צמחים לתפארת ולא כתבת שום הסתייגות מהcfl
    אגב , אגלה לך סוד , אינדור יש לו פוטנציאל הרבה יותר גדול מאאוטדור , אם הסטאפ שלך אידאלי , והתנאים בתוך האוהל אידאלים , צמח אינדור יצמח טוב יותר בכל פעם

7. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    מסכן הבן אדם לא עניתם לו ישר רבים לא זה לא טוב המנורה הזו

8. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    המחיר טוב זה כן בלי ספק

9. שייקה

שייקה קנאביסט

לייקים:
    11
    מבחינת נורות הcfl שלי הן נותנות 65 לומן לוואט. שמתי 2 כאלה ועוד 2 מנורות לד של 54W כל אחת.
    זה נראלי מספיק לעציץ אחד... תקנו אותי אם אני טועה

10. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    בא נגיד ככה הcfl האלו מספיקים להנבטה גם בלי הלדים המגעילים האלה.אחכ זה אחכ.

11. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    טוב נעשה לך סדר
    נלג-
    150 93 לומנס/וואט
    250 112
    400 125
    600 150
    ההבדלים הם לא מינוריים.
    השוואה של מנורות היא בלומנס, לד יכול לעבוד ב1000W ולהוציא רק 30% אור או לעבוד ב100W ולהוציא 90% אור והשאר הולך לחום, הכל תלוי באיזה אמפר הוא רץ, המנורות הזולות מיצרות יותר חום ופחות אור מנסיון.

לא משנה איך הסאטאפ שלך וכמה דשן ומזגן וCO2 תשים בלי כמות של אור היבול שלך לא יגיע למקס

כמה לומנס צריך למטר רבוע:
    21500 לומנס מינמום לגדילה והצמח יתקשה לפרוח.
    32250 מספיק לכל המחזור אבל הפריחה תהיה נמוכה
    43000 טוב מאוד ברגע שאתה נותן מעל 33 אלף הגדילה נעשית הרבה יותר מהירה
    53750 אופיטמלי הצמח יצמח בשיא שלו

Fonzee ו-vvasili אוהבים את זה.
  12. Fonzee

Fonzee קנאביסט על

לייקים:
    426
    100 וואט CFL זה המינימום שאני ממליץ כדי לגדל צמח. זה לא מספיק להתפתחות נורמלית אבל הצמח יסיים ותהיה שאכטה סבירה.
    בכללי אני לא חושב שגראס שגדל עם פחות מ400 וואט יכול להתפתח כמו שצריך.

שמיל החתול אוהב/ת את זה.
  13. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הכל נכון ועדיין - מה שאני ניסיתי לומר שהשאלה מה הפתרון הנכון תלויה במטרות מצד אחד ובמשאבים מצד שני.
    למי שמוכן להשקיע המון כסף בציוד איכותי - להקים ארון גידול עם אוהל מקצועי, מפוח מקצועי ותאורת נל"ג איכותית - ללא כל ספק ייתן תוצאות טובות יותר מאשר גידול תחת cfl בארון כתר מצופה נייר רפלקטיבי שמקורו בשקיות במבה, עם ונטה שמצאתי זרוקה באיזה ארגז כלים ישן.
    אממה - למי שכמוני לא מעוניין להכנס לחנויות ייעודיות לגידול, ויש לי את סיבותיי לכך, ומצד שני כן מוכן להשקיע בבנייה עצמית ואפילו נהנה מכך, ולא שם לו למטרה לגדל חצי קילו גראס מכל צמח אלא ישמח וייהנה עם 60-70 גרם לגידול - אז כן, גידול תחת cfl ייתן מענה לא רע, אם הוא נעשה כמו שצריך. לי הכל עלה 200₪ ביחד, אולי פחות. וכמו שאמרתי זה לא רק מטעמי חסכנות, זה גם מטעמי דיסקרטיות ובעיקר מאהבה שלי לפרוייקטים של "עשה זאת בעצמך".
    מה זה כמו שצריך לדעתי בגידול תחת cfl?
    1.לקחת בחשבון כמו שכולכם אומרים - תפוקת האור בלומנס של נורות cfl נמוך משל נל"ג. מה שאומר שאם לנל"ג המינימום זה 400 וואט למ"ר, אז כשמגדלים עם cfl צריך לפחות פי 2 מזה.
    2. לנורות cfl אין שום קרינת uvb ולכן אם לא מוסיפים לגידול תחת cfl תוספת של תאורת uvb בשלבים המתקדמים של הפריחה - אכן ייצא צמח חלש בהשפעתו. אז לדעתי בניגוד לגידול תחת נל"ג ששם יש הרבה שאומרים שהוספת תאורת uvb זה מיותר - בגידול תחת cfl לדעתי זה חובה כדי לקבל תוצר סביר לכל הפחות באיכותו.
    3. שימוש נכון באור - היתרון הגדול של נורות cfl לעומת נל"ג זה שהן מייצרות פחות חום - מה שמאפשר שימוש ביותר נורות על פני הרפלקטור כדי לתת כמה שיותר פריסה אופקית של אור, במקום ריכוז אור בנקודה אחת כמו עם נל"ג. לכן לדעתי כשמאירים עם cfl כדאי להשתמש בטכניקה של scrog. בגידול הנוכחי שלי לא השתמשתי בסקרוג מכל מיני סיבות, אבל בגידול הקודם כן וזה היה יותר מוצלח. בנוסף כדי למקסם את ניצול האור חשוב לצפות את ארון הגידול בנייר רפלקטיבי. אפשר לקנות בחנויות גידול ואפשר לאסוף שקיות של חטיפים, לנקות, לגזור ולהדביק לכדי ציפוי רפלקטיבי לארון. ייתן בדיוק את אותה תוצאה רק קצת יותר התעסקות.

וכן אני מסכים איתך שבסטאפ אידאלי לגידול אינדור יש יתרונות גדולים - שליטה מלאה בכל הפרמטרים החשובים כמו טמפרטורה, מזיקים, שעות תאורה וחושך, איוורור. בכל אלו קשה לשלוט בגידול חוץ. לעומת זאת זה גם מציף את הבעיה הגדולה ביותר לדעתי בגידול אינדור - הצמח תלוי לחלוטין בתנאים שאתה מספק לו, מה שאומר שבמצב של תקלה ההשלכות על הצמח יהיו חמורות בהרבה לעומת גידול חוץ. כך למשל בגידול אינדור הקודם שגידלתי, טעות שלי בתאורה דפקה לי את כל הגידול אחרי השקעה מדוקדקת של 4 חודשים. בגידול חוץ לדעתי הטעויות נוטות להיות במימדים פחות קטסטרופליים.

ולסיכום - אין פתרון אחד שנכון תמיד. יש מגוון דרכים לגדל, וכל דרך מתאימה לתנאים ולמשאבים ולמטרות מסויימות. לומר שאי אפשר בכלל לגדל תחת cfl זה צרות דעת. אני לרגע לא אומר שזו הדרך המיטבית תמיד, אבל כן - בתנאים מסויימים ולמטרות מסויימות, גידול תחת cfl יכול להיות פתרון מוצלח מאד. לקפוץ ולומר לכל מגדל טרי שאף פעם לא התנסה ועוד לא יודע כמה הוא מחוייב לנושא לרוץ ולהשקיע אלפי שקלים בציוד הכי מקצועי שיש - זו נטייה חוזרת בפורומים שסובבים סביב תחביבים של גברים. תאמין לי ראיתי את זה בעוד כמה פורומים שאני פעיל בהם בנושאים אחרים. חלק גדול מזה קשור לפוזה ולא רק ליעילות גרידא

love growing ו-אמנות-הגידול אוהבים את זה.
  14. Uri578

Uri578 קנאביסט

לייקים:
    33
    הלכתי לחנות חשמל ראיתי במה מדובר על נורת נל״ג נבהלתי מדובר פה בפרוג׳קטור תאורת חוץ איפה אני ישים אותו בתוך ארון החום שיצא ממנו יכול לשרוף את הארון

15. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    פשוט במקום להשקיע את כסף בCFL תזמין COB של לד כל אחד נותן לך באיזור ה10000 לומנס ותעשה מנורה אפקטיבית שתשאיר הרבה זמן

אמנות-הגידול אוהב/ת את זה.
  16. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    אם הייתי מגדל פנים - הייתי בונה וואחד אל לד בצירוף T5- עם קירור רציני ומוסיף לו UVB לפריחה - בדוקקקק אין כמו בניה עצמית

17. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    זה לד זה כבר שונה
    תגדל צמח אחד עם שני המנורות תראה איך הולך..

18. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    תביא פרוז'קטורים של אצטדיון כדורגל משו טוב

19. שייקה

שייקה קנאביסט

לייקים:
    11
    זאת הכוונה מקווה שיהיה בסדר..

החתימה של הרגה אותי!
    אגב לגבי מנורת UVB כמה וואט כדאי לקנות לחלל גידול קטן ולעציץ אחד? ואיך ליישם את המנורה בשלבי הגידול?

20. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!