1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

האם זה מחסור בדישון או נזק מכנימות?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Asan24, ‏31/10/16.

1. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    ;

#21 Amitos, ‏31/10/16
    נערך לאחרונה ב: ‏31/10/16
    Sandoz ו-אתנול אוהבים את זה.
  2. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    "יספג בתפרחת" אתה מתכוון לריסוס האורגני?
    לא נראה לי שיספג. החומרים האורגניים מתפרקים מהר מאוד. עיניין של ימים

וחוץ מזה שלכל דבר יש פתרון חלופי אם אתה ממש לא מעוניין לרסס תלך על הדברה ביולוגית. מזג האוויר הזה מושלם להם

newbudder אוהב/ת את זה.
  3. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    נראה לי מצאתי פתרון לצמצום הבעיה. קראתי שכנימות קמחיות לא אוהבות סביבה לחה. לקחתי שפריצר והשפרצתי מים על כל הצמח ובמיוחד על הגבעול(אין סיכוי לעובש, יש אוויר טוב במרפסת) , לאחר כמה דק' התחילה הרבה תזוזה על הצמח ואז פשוט התילתי להוריד אותם עם הידיים. כמה מחזורים כאלה ואני אצליח להוריד חלק גדול מהם.

שאלה-איך הצמח מגיב לאכוהול? בפורומים של גינון ופרחים קראתי המלצות על להעביר על העלים צמר גפן ספוג באלכוהול וזה דיי קוטל את הכנימות באותם המקומות. השאלה אם אני לא אשרוף את העלה/אעשה נזק אחר לעלים אם אני אעשה את זה?
    @אגרונום ידוע לך משהו כזה?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כהל וצמחים זה לא משהו שהולך כ"כ טוב ביחד.

5. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    אין לי מושג בנושא אבל אני קורא באינטרנט שכתוב שיש צמחים שנפגעים מזה ויש כאלו שלא.
    בכל מקרה, הנה עדות בעד:
    מקור

6. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    @אגרונום תוכל בבקשה להסביר מה הנזק שיכול לקרות לצמח?אני מניח שכהל 97% יש סכנת שריפה אבל אפשר גם לקחת לדוגמה וודקה 40% ולרסס/להעביר מקלון אוזניים או צמר גפן ספוג על החלקים הנגועים. הוודקה מתאדה במהירות וגם מחטא. בכל מקרה זה הפתרון היעיל ביותר שראיתי בשיטוט בפורומים בחו"ל (חוץ מהדברה כימית).
    תקן אותי אם אני טועה

7. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    תנסה לנקות כמה עלים תראה מה קורה אחרי יום יומיים. אם הכל טוב אני לא רואה סיבה למה לא..... אל תיקח כל מה שאומרים פה כאילו זה מדע, אלא אם כן הוכח אחרת. תלך לפי מה שמרגיש לך נכון, זה יותר חשוב!
    #אני הייתי מנסה לשים אלכוהול עם המים של מכשיר אדים ולראות מה קורה.... לפחות זה לא ישירות על הצמח כמו אלכוהול נקי.
    ובלי קשר... אין כמו סמים ואלכוהול ביחד
    :)

vvasili אוהב/ת את זה.
  8. Mr.Tight

Mr.Tight קנאביסט

לייקים:
    74
    זו הכנימה הקמחית שעושה לך שכונה בצמח.
    קרא את המאמר בקישור הזה.

ואני עם אלה שאמרו כאן; "תוציא ידנית".

בהצלחה!

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כהל לא מתאדה ממש מהר. כהל יכול להמיס חלק מהקוטיקולה של הצמח וליצור צריבות על העלים.

אתנול ו-Asan24 אוהבים את זה.
  10. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    אני יודע שזאת כנימה קמחית. הקטע שהיא התיישבה כ"כ עמוק בתוך הצמח, בין הגבעולים ממש בפנים, לשם קשה להגיע ידנית. אני אנסה תרסיס שום ותרסיס סבון על חלקים קטנים בתקווה שזה יביא תוצרה

11. Asan24

Asan24 קנאביסט

לייקים:
    30
    אחרי התייעצויות וקריאה מרובה החלטתי להילחם בתופעה בעזרת תרסיס מים עם סבון כלים. בחלק החיצוני עשיתי שפריצר חלש אבל בחלק הפנימי המצב היה הרבה יותר חמור ממה שחשבתי! כל הגבעולים מבפנים היו מכוסים בהם והעלים הקטנים מבפנים מתו ונדבקו לתפרחת. עשיתי שפריצר בזרם חזק וריססתי את הכל מפנים, אחרי זה שטפתי את כל הסבון עם דוש בעוצמה חלשה והחזרתי את הצמח למרפסת שיתייבש. היום בבוקר אומנם נשארו בודדים יחסית אבל המסה הגדולה הלכה. חבל שהתעוררתי מאוחר מידי : (

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!