1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הגבלת גיל ושאלות מפגרות

הנושא בפורום 'פנייה למנהלי הפורום והאתר' פורסם ע"י woogs, ‏25/2/14.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מה יהיה עם כל הילדים ששואלים שאלות מפגרות ???
    איך אנחנו בכלל יכולים לדעת שאלו הם ילדים ולא פעילי אנטי לגליזציה, מטעם הרשות למחמה בסמים או איזה גוף עלוב אחר, שפשוט מנסים להוציא מפה הוכחות ללמה לא צריך לעשות לגליזציה ???
    ויותר מזה - למה לא אוכפים את החוקים של הפורום ?
    רשמתם שיש הגבלת גיל אבל ההודעות האלה תיכף עולות על כמות ההודעות הלגיטימיות !
    אני מבין אם יש לכם אולי קצת קושי בניהול בגלל חוסר כוח אדם וכאלה דברים, ואם אתם צריכים עזרה אני יותר מאשמח לעשות את זה,
    אני כמעט כל יום נמצא בפורום ואני חושב שזה אחד הדברים היותר חשובים שאנחנו צריכים לעשות בתור אנשים שתומכים בלגליזציה,
    שלא יבואו אחרי זה יאיר גלר וחבריו ויגידו שהלגליזציה הורסת לנו את הנוער !
    תחשבו רגע - אלה שאלות נורמליות ???
    אלה שאלות של ילדים שלא סגורים על עצמם בשיט !
    ואני לא חושב שזה ממקומנו להמליץ להם מה לעשות עם החיים שלהם, הפורום זה לא קבוצת תמיכה, זה מקום כדי לצבור ידע !

והכי הכי חשוב - כמו שאמרתי בהתחלה - בגלל הודעות כאלה הלגליזציה שלנו עלולה לא להגיע !

2. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    כל מה שהוא אמר, ועוד: שאלות כמו "אני בן 17 כדאי לי להתחיל לעשן?" מעוררות חשד. יש כאן כמה אפשרויות:
    1. הוא באמת בן 17, וסבור שהפורום הזה יכול לייעץ לו ולנערים שכמותו, מה שלא כך
    2. זו הודעה מושתלת שנועדה להראות איך הפורום הזה מעודד שימוש בקרב קטינים (זה הנשק העיקרי של האנטי-לגליזציה)
    3. הוא אפילו לא בן 17...

בכל מקרה אדיב, שוחחנו על זה כבר בעבר, והוספת את השורה בכניסה לפורום שזה מגיל 18. זה טוב, אבל זה לא מספיק. לא נוכל כמובן למנוע מגולשים בכל גיל לשים כאן הודעות ולהשתתף בדיונים. אבל אפשר לנסות להגביל את זה ע"י טיפול אקטיבי - הסרת אשכולות ותגובות שברור שהם נכתבו על ידי בני נוער.

אין לי כלום נגד נוער, נהפוך הוא, אבל אני סבור שתופעה זו מסכנת את כל המשתמשים בפורום, וגם אתכם, מנהלי האתר.

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    + כתיבת חוקים, כמו בכל פורום שמכבד את עצמו.

4. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    גם אני מסכן את משתמשי הפורום? כי אם כן באמת שאני אתנתק כאן ועכשיו, זה לא פוגע בי או משהו להיפך אני רוצה שהלגליזציה תבוא כמה שיותר מהר ואני לא רוצה להיות רגל צולעת ברב רגליים.

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני קצת נגד הגבלת גיל.

אני חושב שכל משתמש, גם אם הוא קטין, אחראי על הפעולות שלו.
    הפורום מונח על תשתית שבסיסה אמורה להיות פתוחה וחופשית לכולם.
    לפי דעתי האישית בכל גיל מותר לשאול שאלות.
    זה אולי נוגד את חוקי המוסר הפנימיים שלי לפעמים. כי אני לא חושב שכל ילד בן 15 צריך לעשן.
    אבל מי אני שאכפה את חוקי המוסר הפנימיים שלי על אחרים.

צריך להשאיר את הפורום פתוח לכל אחד, ללא אפליה של גזע מין או גיל.
    אי אפשר לעצור מידע. זה אחד מהיתרונות הגדולים של האינטרנט.

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אגרונום ידידי - אני מאד מעריך אותך אבל אתה טועה -
    האינטרנט הוא גם ככה מאגר מידע פתוח שכל מי שרוצה יכול להכנס ולחפש ולהחכים או שלא.

אין לי בעיה שילדים ישאלו פה שאלות, רק שלא ירשמו שהם קטינים כי זה מעמיד אותנו בבעיה, תאמין לי בתור אחד שהיה קטין עד לא מזמן (6-7 שנים בערך) הייתי חורש את האינטרנט כדי למצוא מידע על כל מיני דברים (כן גם סמים), והייתי גם שואל שאלות לפעמים, אבל בחיים לא הייתי מפרסם פרטים אישיים עליי, לא רק שזה לא רלוונטי, גם במקרה שלנו - כשאנחנו מנסים לדחוף לכיוון הלגליזציה - זה מעמיד את המטרה שלנו בסכנה, אתה חייב להסכים איתי על זה, ואם אתה לא אז בבקשה תסביר למה.
    באופן אישי לא איכפת לי אם הם יזריקו גם הרואין, זאת לא הבעיה שלי ולא מהסמכות שלי להגיד להם מה לעשות,
    אני אוהב לעזור לאנשים ולתת עצות כשאני יכול, אבל זאת לא הנקודה פה -

הנקודה היא שזה מסוג הדברים שיכולים לשמש כתירוץ חזק מאד את המתנגדים שלנו,
    אתה היית רוצה שזה יקרה ?
    גם אני לא
    בגלל זה צריך לשמור על כמה חוקים בסיסיים וקטנים ולא להתנהג בטיפשות
    חכמה היא הנשק החזק ביותר !

חוץ מזה, כל פורום אחר שהייתי בו אי פעם מחזיק בדביק חוקים שעל חובת כל כותב לקרוא אותם לפני,
    אם הוא לא קרא (שזה בעיה שלו) ועבר על החוקים ההודעה תימחק והוא ייחסם.
    לא שאני אומר שאנחנו צריכים לחקות את מה שכולם עושים, אבל להפעיל היגיון.

7. Admin

Admin מנהל
    מנהל

לייקים:
    301
    אהלן חברים,
    תודה רבה על הדעות. אתם אכן צודקים ברובן.
    מישהו מכם אולי היה רוצה לעזור לנו בניהול הפורום ולהיות אחראי על סינון תכנים כאלו?

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני מוכן להתנדב

9. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני מקווה גם שייצא לי עד הסוף שבוע למצוא קצת זמן לשבת ולכתוב חוקים לפורום,
    אני מציע שכל אחד יוסיף מה שהוא חושב ונעשה, כמו בכל פורום שמכבד את עצמו, רשימה של חוקים בדביק, plain & simple

10. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    דבר ראשון מי שחושב שפעילים נגד לגליזציה מתחזים לקטינים כדי לעכב אותה כנראה עישן יותר מידי (; גם קטינים אמיתיים לא יעצרו את הלגליזציה כי היא כבר כאן.
    חוץ מזה אנחנו חיים לשמחתי כבר בסופה של תקופה אפלה בה הפללת המשתמשים גורמת לנזקים וזה אחד מהם. לדעתי אין בעיה שבני נוער יתנסו בעישון רק חשוב שידעו את ההשלכות והסכנות אם יבחרו לעשן באופן קבוע, דבר שבהחלט אינו מומלץ. הבעיה שאין גורם מקצועי שיעשה את זה שכאמור נובע מהפללה והפחדה במקום התמודדות אמיתית. Woogs אתה אוהב לעזור לאנשים? לעניות דעתי אתה תעשה שליחות גדולה אם תגיב בצורה אחראית לבני נוער סקרנים. הרבה יותר מלמחוק אותם מהפורום. ומה הבעיה שבני נוער יתנסו בזה? עדיף פי כמה מאלכוהול זה בטוח.

הבעיה היחידה שאני רואה היא חוקית אבל מצד שני אנשים מעלים יומני גידול אז אני מאמין שהפורום מכוסה מבחינה משפטית בפני תביעות.
    אני מאוד מקווה.

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    חבריקו, כבר אמרתי קודם - לא איכפת לי שבני נוער גם יזריקו הרואין או ידפקו את הראש בקיר לצורך העניין, אם זה מה שעושה להם טוב.
    אבל לא היית מצפה שאיזה ילד יבוא וישאל - "קראתי שזה גורם להרגשה טובה, האם כדאי לי לדפוק את הראש בקיר ?" נכון ?
    כי עצם זה שהוא שואל שאלה כזאת מראה חד וחלק שאין לו מושג מה הוא עושה ושמשהו ממש ממש לא בסדר איתו !!!

ושלא תבין אותי לא נכון - אם יש משהו שאני באמת מאמין בו זה חינוך נכון ואמיתי,
    אבל זה גרוע מאד שאותם ילדים רושמים שהם ילדים, ושואלים שאלות של ילדים, בצורה ילדותית !
    ואז - כשאתם עונים להם על זה בתום לב, יבוא המתנגד הממוצע ויגיד - הנה דוגמה חיה לאיך שהנוער שלנו מיתדרדר.
    תבין - אם יש סיכוי שתהיה פה לגליזציה, עדיין זה לא יהיה חוקי לקטינים, ודברים כאלה רק מורידים את הסיכוי שהיא תבוא.
    ואם כבר אז לפחות שלא ירשמו את הגיל, ואז - נגיד - ומישהו ישאל אותם בני כמה הם, שישקרו ויגידו 21, זה עדיף, וכדאי ואני חושב שזה בסדר.

דבר שלישי - הלוואי והיה לי מה לעשן, אם היה לי כנראה שלא הייתי מנסה לעשות שטויות כמו תה זרעי אופיום (שלא עובד בינתיים ד"א),
    ובקשר ללגליזציה וזה שהיא בפתח - אני יאמין לזה כשאני יראה את זה קורה.
    בינתיים חיים פה יותר מידי אנשים עם דעות ו\או אינטרסים כל כך מנוגדים להיגיון הבריא ( כמו החבר'ה ברשות למלחמה בסמים, משרד הבריאות וכו' ), ושלצערי יש להם יותר מידי כוח פוליטי, ככה שזה נראה עדיין רחוק באופק, באופק, אבל עדיין רחוק, ואנחנו מתקדמים לאט לאט...
    לאט מידי אם אתה שואל אותי.

#11 woogs, ‏26/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏26/2/14
  12. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אזה שטויות!
    אם ילדים לא ישאלו הם ינסו לבד כל מיני שטויות שהם קוראים באינטרנט (דרך אגב תנסו "בננין" אחלה חומר), אני אישית בעד תמיד לכתוב את כל אזהרות לגביי סמים אחרים גם למבוגרים.
    ומנסיון אישי: אם תתחילו לחסום אנשים מהפורום אז אנשים לא יכנסו לפה.
    בקיצור:מסכים אם אגרונום.

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    שינסו לבד !
    שיבואו לזה בראש נקי ממחשבות, דעות, וניסיון של אנשים אחרים !
    זאת הדרך הכי טובה ללמוד ...

14. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    הרגע הבנתי שהפוסט הזה הוא בעצם פוסט מפגר! ואני בעד להגביל אנשים כאלו מהפורום.
    נ.ב
    מוגש כחומר למחשבה.

15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אל תהיה מגוחך..

ואם אתה מתעקש - למה ???
    למה הפוסט הזה מפגר ?
    אנא - תאיר אותנו בגילוי שלך ...

16. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אם אתה פוסל דעה של מישהו אחר זכותי לפסול את שלך.
    חוץ מזה מה זה שינסו לבד? כולם פה יכולים לנסות לבד.
    ואם כל הכבוד לפורום הזה אני אישית רק עונה פה לשאלות והגידול שלי בלי עין הרע עוד לא היה צריך עזרה.
    ואם כבר אנחנו אומרים את האמת אז לפעמים אנשים שחושבים שיודעים יותר מדי והשתן עלה להם לראש ואז הם כותבים שטויות וגורמים לאנשים לעשות טעויות, וזה יותר גרוע מזה שמישהו שואל שאלה שלא מוצאת חן בעינך.
    לכל אחד יש את הזכות לענות לאזה פוסט שהוא רוצה איך שבא לו, אז אם לא בא לך אז אל תענה.

אני תמיד נגד צנזורה אלא אם באמת יש לך הוכחה שמדובר בשוטר.

17. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה גנוב הא ?
    איזה הוכחה או אפילו רמז אתה חושב ששוטר ייתן לך לגבי הזהות שלו ?

חוץ מזה אני לא פוסל את הדעה שלך עדיין,
    לא עד שתסביר את עצמך,
    להגיד דברים באוויר זה דבר אחד, אבל כדי שמישהו באמת יקשיב לדברים ויוכל לגבש עמדה - הכותב חייב להסביר את הדעה שלו,
    אחרת זה פשוט סתם.

18. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אני רואה שניתקת על המישפט שהיה חומר למחשבה לומרות שהקדשתי לו רק את השורה הראשונה. אז הנה הסבר:
    אתה לא הייתה שמח אם היו אומרים לך שהשאלות שלך לא במקום ואזה מנהל היה מעיף אותך מהפורום, לכן לדעתי אתה לא צריך לעשות את זה לאחרים.
    זה היה החומר למחשבה.
    ולעיניין עצמו: אתה צריך להרגע ולא לחשוב מה יחשוב אזה סחי שיכנס לפה. תהיה עצמך ושכולם ילכו להזדיין!

19. Admin

Admin מנהל
    מנהל

לייקים:
    301
    אין כל בעיה עם שאלות של "ילדים", כל עוד לא מדובר בנסיונות ובקשות להתארגן.

20. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    הפורום לדעתי מהווה אי של הגיון בכל מה שקשור לקנביס בארץ, אין עוד מקום שפגשתי כזו אווירה תומכת עם אנשים שמוכנים לתרום ידע ולעזור.

דווקא השאלות הילדותיות של ילדים הן חשובות מאוד! כי אם אלה באמת ילדים שלא יודעים מה קורה איתם, עדיף שהן יעלו בפורום כמו זה, שבו יענו להם בכנות, יסבירו להם ויכוונו אותם!

הילדים האלה מבולבלים ואף אחד פה לא רוצה נוער שמושפע מהפחדות של הממשלה מצד אחד, או מהתלהבות יתר של החברים המפגרים שלו מצד שני, אז בריא לחברה שלנו שהפורום הזה קיים ומאפשר לאותם מבולבלים לשאול שאלות.

אם כבר מחוקקים חוקים לפורום ומתכוונים גם לאכוף אותם, כדאי להתמקד בשאלות שעצם העניה עליהן הוא מפליל, שאלות כמו "איך מתארגנים?" "כדאי לי לנסות?" ושאר שאלות שהתשובה אליהן עלולה להיחשב כשידול לשימוש בסמים.
    צריך להילחם רק בהודעות שיכולות לפגוע בסופו של דבר בפורום הקדוש הזה!

אנחנו הרי מתעסקים פה בנושא שכולו לא חוקי כרגע, ואחת האג'נדות של המגזין (תקנו אותי אם אני טועה) היא להילחם בבורות. ועל כן, אסור לסנן שאלות שמוקרן בבורות.
    אם נשתיק אנשים, ולא ניתן לאנשים מבולבלים לשאול שאלות אנחנו רק נחזק את הבורות. צריך לאפשר להם לשאול, לא חייבים לענות, ואם עונים להיות מאוד זהירים.

לדעתי החוקים צריכים להיות לגבי הצורה שבה עונים לשאלה של ילד מפגר, ולא על עצם הזכות של הילד המפגר לשאול שאלה. יש פה כל כך הרבה מידע אמיתי ונכון, אסור לחסוך אותו מהאנשים שהכי צריכים אותו.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!