1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הגדרה של קנאביס רפואי כתרופה - ביזיון!

הנושא בפורום 'קנאביס רפואי - כללי' פורסם ע"י NightHawk, ‏14/3/16.

1. NightHawk

NightHawk קנאביסט

לייקים:
    24
    שלום לכולם, אני מטופל בקנאביס רפואי ובנוסף על כך בעל ביטוח בריאות פרטי שאמור להיות "מובחר" ובעל כיסוי מקיף לתרופות שלא בסל הבריאות וכן תרופות ניסיוניות וכו'.

אז עשיתי 1 + 1, אחרי הכל העלות של קנאביס היא לא זולה בכלל (370 ש"ח לחודש, עלויות נסיעה או משלוח 100ש"ח, מכשיר אידוי 1000-2500 ש"ח) והרי יש לי כיסוי במיוחד למקרים כאלה לא? כך חשבתי לתומי לפחות. אפילו הגדלתי לעשות ועברתי על כל הסעיפים בפוליסה אשר נוגעים לתרופות, ואכן קנאביס עונה בצורה מושלמת על ההגדרה של תרופה בפוליסה (חומר כימי או ביולוגי) למרות שכל בר דעת היום או רופא יוכל להעיד שמדובר בתרופה לכל דבר.

אך מה רבה היית הפתעתי כאשר קיבלתי סירוב גורף מחברת הביטוח בטענה ש"קנאביס הוא לא תרופה" ללא פירוט כמובן מאחר ואי אפשר כנראה באמת להסביר את פשר הסירוב מאשר ניסיון להתחמק מאחריות.

בחיפושים בגוגל הגעתי ל 3 כתבות מעניינות על נושא זה בדיוק.

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2013/12/האם-קנאביס-הוא-תרופה-צח-קליין/

http://www.themarker.com/1.2396750

http://www.themarker.com/news/health/1.2397836

מה שגרם לי עוד יותר להאמין שהצדק איתי, אך כמובן שצדק אף פעם לא מספיק...

כך שהייתי רוצה לשאול אנשים אשר מטופלים בקנאביס רפואי, האם ידוע לכם על חברת ביטוח פרטית אשר מכסה או משתתפת בעלויות?

האם יש תקדימים בבתי משפט כנגד חברות ביטוח?
    זה נראה שבבית משפט יהיה לחברת ביטוח יותר קשה להתחמק, השאלה היא האם זה שווה את המאמץ? כי נראה לי שיש כאן משהו הרבה יותר גדול שעומד מנגד.

תודה

#1 NightHawk, ‏14/3/16
    נערך לאחרונה ב: ‏14/3/16
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני חושב שכדאי לך להתייעץ עם עורך דין.
    לטעמי שאישי נשמע שיש צורך בבעל מקצוע שייבחן את החוזה בינך לחברת הביטוח הפרטית.

מי יודע, אולי תיצור תקדים משפטי.

flox אוהב/ת את זה.
  3. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    אני מקבל הרגשה מוזרה כזאת של ביאוס על המדינה ועל המצב כל יום מחדש כשאני קורא דברים כאלה ואחרים, מרגיש לי שבכל תחום ותחום במדינה הזאת הכל מסריח מהיסוד, קשה לנסח את זה.

לגבי הנושא אני חושב שכדאי לרחרח ולשאול עורכי דין לגבי החוזה הזה ולראות אם בבית משפט אפשר או שווה בכלל לגשת. היה טוב שאם למגזין היו כמה עורכי דין שעוזרים בשאלות האלה(בתמורה יזכו לחשיפה וללקוחות פוטנציאלים, ויש הרבה בתחום שלנו)

4. NightHawk

NightHawk קנאביסט

לייקים:
    24
    עד כמה שהבנתי האשמה מוטלת בעיקר על המדינה, מכיוון שהיא מגדירה את הקנאביס כ"סם מסוכן" ולא כתרופה, מה שמאפשר לחברות הביטוח להתחמק מכך על פי הטענה הזאת. למרות שמדובר בעיניין של פוליטיקה ולא בסוגיה רפואית מכיוון שקנאביס הוא תרופה לכל דבר.

מה גם שאם אני אתבע את חברת הביטוח במקרה הכי טוב אני אקבל השתתפות בהוצאות אחרי כמה שנים... שום דבר שאמור באמת לפצות אותך על עוגמת הנפש והסחבת. זו אחת הסיבות שבישראל משתלם מאוד לחברות להתעלל בלקוחות שלהם, מקסימום הם יקבלו תביעה ויצטרכו לשלם להם את מה שהיה מגיע להם. אבל לא יהיה קנס למען יראו וייראו אשר יגרום להם לא לחזור על כך שוב כמו בארה"ב.

בנוסף על כך עם כל השחיטות במדינה הזאת, וקשרי ההון שלטון... האמון שלי בבית המשפט שהצדק יצא לאור נמוך מאוד.

מצד משרד הבריאות, התקווה שהוא יתקן את העוול הזה גם קלושה. בתור מישהו שמוכר ע"י משרד התחבורה כבעל קושי בנידות ואשר זקוק לרכב על מנת להתנייד, משרד הבריאות אוסר עלי לנהוג מכיוון שאני מקבל קנאביס... ללא קשר למתי כמה ואיך... או העוול של הגבלת העישון רק בבית ולבד... נו באמת! אתה מאלצים את הציבור להיות עבריין!

ובסופו של דבר אני אמור להגיד תודה בכלל שמותר לי לעשן עשב :(

נ.ב הנה עוד כתבה בנושא
    http://smalla.co.il/?p=3506

#4 NightHawk, ‏22/3/16
    נערך לאחרונה ב: ‏22/3/16

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!