1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הידרו באוסטרליה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י TomN, ‏19/12/16.

1. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לבעלי הניסיון..
    שובר את הראש כבר כמה ימים ולא מצליח להבין מה קורה.. סיימתי קרוב ל5 ימי הנבטה של חושך מוחלט בצמר סלעים עם שני זרעי ``girl scout cookies-feminized``.. הגבעול יצא החוצה והופיעו כמה עלים קטנטנים.
    בידיוק באותו היום הייתי אמור לקבל את המנורה שהוזמנה בדואר (מנורת LED ``mars hydro`` 140 watt- אמורה לספק 400 ואט רגיל ) , ולצערי המשלוח לא הגיע.
    חשוב לציין שבחרתי את ההספק לאחר חיטוט לא קטן באינטרנט והבנתי שלפי גודל האוהל זה אמור להספיק.
    בגלל שהגיע הזמן לתת לקטנים אור ועדיין לא קיבלתי את המנורה החלתתי לתת ניסוין לחיים בכל זאת ושמתי את שתי החמודים למחזור של24 שעות אור מתחת לשתי מנורות בית באזור ה 250 watt(מרחק של באזור ה100סמ) דיי ישנות אבל עם אור דיי חם וצהוב ומחממות מאוד.
    החמודים עדיין ישבו בצמר סלעים ולכן השקתי אותם פעמיים ביום במים עם PH בין 5.5 ל6.2 וכמות של חומרים מזינים נכונה המוגדרת על ידי הספק. הPPM בין 400-800 במים.
    ככה עברו 5 ימים בהצלחה עד שהמנורה הגיעה, ואז תליתי את מנורת הLED כ-30 סמ מעל והכנסתי את החמודים למערכת הDWC. כעבור יומיים הגבעול התחיל ליפול הצידה והעלים נחלשו. המערכת עצמה עובדת מצויין, יש בועות יש אקלים וכדורי חימר אך נראה לי שהאור פשוט לא עובד- למרות שעל פי מראית עין האור המופק הוא חזק
    לאחר כמה שעות של חיטוטים בכל מיני אתרים ופורום בנושא אני פונה למקצוענים פה לעזרה..
    איפה טעיתי? האם הבעיה בהחלפת סוג האור באמצע? אולי המנורה פשוט לא טובה? או שהמרחק קרוב/רחוק מדי מהצמח?

*השענתי את הקטנים על מקל בעדינות והחזרתי את הנורות הישנות האהובות והחמימות בינתים בתקווה שיקומו לתחייה.

2. newbudder

newbudder קנאביסט על

לייקים:
    367
    בלי תמונות אי אפשר לדעת ממש מה קרה..

3. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    אני עובד גם עם dwc. האם שתלת את הצמח קרוב לתחתית של עציץ הרשת?

4. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    תמונה

5. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    אשמח לקבל קצת פרטים/יומן גידול ואיך יצא?

6. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    לפי איך זה נראה הנבטים לא נוגעים במים. אתה צריך שהרוקוול יהיה רטוב כל הזמן. בקשר לתאורה לא נראה שאלה מנורות לגידול. אני הגיד לך מה אני עשיתי בהתחלה
    נתתי להם לגדול קצת באדמה ואחרי שהם פיתחו מערכת שורשים העברתי אותה לDWC שטפתי את האדמה מהשורשים והכנסתי להיידרוטון. עובד כל פעם מחדש בלי בעיות
    תקרב גם את התאורה לצמח 20 סמ יהיה טוב

7. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    לידיעתי לא מנביטים זרעים בצמר סלעים. צמר סלעים מיועד לייחורים.

אבל הבעיה היא בתאורה תקריב את התאורה לצמחים. אחרת הם ימשיכו לטפס לכיוון האור וימתחו....

8. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    עם איזה מנורה אתה מגדל וכמה גדול השטח גידול?
    לאיזו מנורה התכוונת שלא נראית כמו מנורת גידול?

9. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    התמונות לא עולות לי בקישור הזה אבל אני מניח שאתה לא משקה מספיק את הצמר סלעים, אתה צריך להעביר למערכת כשיש קצת שורש בחוץ או ממש קצת לפני.
    מציע לך להוציא מהמערכת ולחזור להשקות ידני עד שתראה שהוא מתאושש ומפתח עוד קומה.
    לגבי התאורה אני חושב שאתה צריך להנמיך את המנורה מטר מהצמח זה גבוהה מדי.

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני היחיד שלא רואה את התמונות?

11. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    שוב מנסה לעלות את התמונות.
    חשוב לציין שאין בידיוק דרך להוריד את המנורה כי זו לא נורת גידול..אפשר לנסות להגביע את המערכת.
    השורשים בחוץ והצמר דיי רטוב. כדי לנסות להוריד את מנורת הלד ממש מעל החמודות? או להחליף נורה וזהו?https://anonmgur.com/up/fbf5984a93bed97251ab41056bff1368.jpg
    https://anonmgur.com/up/3837fc8d89326a019655047103181b47.jpg
    https://anonmgur.com/up/8c82d94502a5297517cad31f647a300d.jpg
    https://anonmgur.com/up/84c135a8047ab933e7d7eae71a927f0e.jpg
    https://anonmgur.com/up/ffd7af43d3c51beaeef153500b1964df.jpg

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התאורה ההתחלתית שלך היתה בייתית.
    אתה לא יכול לשתול שני צמחים באותו עציץ.
    אל תוריד יותר מידי את חומציות המים. תישאר בטווח של בין 6.2 ל 6.5.

מהיכן מגיעים המים? השקיה עילית או תחתית?
    באילו דשנים אתה משתמש? מה הרכבם? מה המינון?

13. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    הצמח השני יעבור לדלי משלו מחר עם משאבה חדשה.. נכון התאורה ההתחלתית הייתה ביתית. זה אומר שאני לא יכול לעבור לעבור ללד?
    תזונה עם general hydroponics trio 2.5 ml מכל אחד.(חצי מכמות המומלצת על ידי היצרן)
    לגבי ההשקיה אני לא סגור מה השאלה..
    תודה על המענה המהיר חברים!

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    האם מדובר במשאבת מיים שכל הזמן זורקת מים לחלק העליוןשל המצע או מדובר במיכל בו המים יושבים כל הזמן ומחומצנים ע"י משאבת חמצן?
    מהיכן מגיעים המים למיכל? כל כמה זמן אתה מוסיף דשנים?
    מה הרכב הדשנים? (יחסי NPK)

15. peter pan

peter pan חבר חדש

לייקים:
    4
    כרגע בגידול עוד לא סיימתי וזאת פעם הראשונה. היה לי חוסר סידן ואז הפסיק להתפתח אבל לפני זה פשוט טס, צומח במהירות מטורפת.
    ראיתי אנשים שמסתבכים בלמקם את הצמח אחרי הנבטה בגלל המיקום, עשיתי שיכבה של הידרוטון בתחתית ומיקמתי שם את הצמח ומסביב מילאתי הידרוטון, ומשם כבר השורש זלל לבד למים, חשוב הרבה אוויר, קניתי קומפרסור כזה 20 וואט, ים של אוויר, ויצא לי טוב על הפעם הראשונה, חבל שנתקלתי בבעיה של סידן.... אם לא כבר הייתי בפריחה מזמן. כמובן אני לא מומחה, זה רק הנסיון שלי.
    תעדכן אם הצמחים מתאוששים, אתה יכול להוסיף מים עד למעלה.

16. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    משאבת אוויר שמעלה בועות למעלה לכיוון העציצים. המים מגיעים מהכיור, אני פשוט ממלא את הדלי, מוריד את הפי אייץ' ומוסיף 2.5 מ''ל במקום 5 משלושה בקבוקי דשנים: flora gro, flora micro, flora bloom של חברת general hydroponics.

NPK
    Flora bloom- 0-5-4
    Floramicro- 5-0-1
    Floragro- 2-1-6

17. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    מעלה שתי תמונות עדכניות... חייב לציין שנראה שהצמחים אוהבים את אור השירותים וחלל הגידול הרבה יותר מאשר את אוהל הגידול היוקרתי ומנורת הלד שעושה פאדיחות.
    העלתי את מפלס המים והגבהתי את הדלי שיהיה יותר קרוב לאור למחזור של 24 שעות..
    האם להמשיך ב24/24? לרדת ל18/6? לנסות שוב להעביר אותם מתחת ללד אך טיפה יותר קרוב לאזור ה20 סמ מעל?
    מה אומרים חברים?

18. TomN

TomN חבר חדש

לייקים:
    0
    יצא לי להוסיף דשנים רק פעם אחת בסט אפ של המערת אבל ברמת העיקרון הבנתי שמחליפים מים פעם שבשבוע כך גם את הדשנים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!