1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

הישראלים המובילים את ההתנגדות לקנאביס

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏4/4/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  4,934
  לייקים:
  296
  מגלעד ארדן, דרך הרשות למלחמה בסמים, ועד לאנשי "תרבות" – מי הם הגורמים לכך שהצעות החוק להקלה על צרכני הקנאביס בישראל נופלות פעם אחר פעם? לפניכם רשימת הגורמים המוכרים יותר ופחות העומדים מאחורי העובדה שקנאביס לא חוקי היום בישראל.

  קנאביס אינו חוקי בישראל מזה שנים רבות בעיקר "בזכות" פקודת הסמים המסוכנים שאימצה ממשלת ישראל מהמנדט הבריטי, וכן בהתאם לאמנת האו"ם שקובעת איסור להתיר את השימוש בו. הצעות חוק שניסו בשנים האחרונות להקל על צרכני הקנאביס, נפלו והתרסקו אחת אחרי השנייה בעיקר בגלל גישה שמרנית של גורמים מאוד מסויימים בממשלה, בחברה ובתרבות.

  השרים


  גלעד ארדן, עורך דין במקצועו, יו"ר ארגון "אל סם" לשעבר והיום השר לבטחון פנים שרוצה להיות ראש הממשלה.. האחראי הישיר על המדיניות הנוקשה של משטרת ישראל. חושב שצרכני קנאביס הם עבריינים פליליים ותומך בהשארת החוק על כנו כי "יהיה קשה מאוד להסביר לבני נוער למה לאבא ואמא מותר לעשן סמים ולהם אסור".


  יעקב ליצמן, חבר מפלגת "יהדות התורה". שר הבריאות, שמקדם אמנם רפורמה בתחום הקנאביס הרפואי (שלא ממש יוצאת לפועל) אך נחשב לאחד המתנגדים החריפים ביותר נגד לגליזציה, בעיקר כי הוא "לא רוצה שאנשים יאכלו את זה" לדבריו.

  יריב לוין, חבר הליכוד, עוד עורך דין, שר התיירות וכנראה גם שר הצביעות, שקורא להקמת קזינו "כדי למגר את ההימורים הבלתי חוקיים" אך מתנגד לכל הקלה ולו הקטנה ביותר על הקנאביס ותומך בהפללת הצרכנים. "זה מתחיל בג'וינט, ממשיך בגרפיטי ונגמר בבית"ר ירושלים," הוא טוען.

  זאב אלקין, שר העלייה והקליטה מהליכוד, נצר לשושלת שאול מופז ו"קדימה", חושב שצריכת קנאביס צריכה להיות עבירה פלילית עם עונשי מאסר.

  דוד אזולאי מש"ס, השר לענייני דתות, מסרב גם הוא להקל ולו במעט על צרכני הקנאביס בישראל.

  הרשות למלחמה בסמים


  קצרה היריעה מלהכיל את ההיסטוריה המבזה של הרשות, החל מפרופגנדה שקרית ורשעית שמנהליה נאלצו להתנצל בגינה לא אחת, דרך פרסום תוכן שגוי ובלתי מבוסס ועד חשדות לשחיתות. היא כבר עמדה לפני סגירה מוחלטת אך למזלה גלעד ארדן מונה לתפקיד השר האחראי.

  איתן גורני, ממלא מקום מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים (או "המחליף של יאיר גלר שהושעה בחשד לשחיתות"), שתפס את מקומו של קודמו היטב ומוביל למעשה את ההתנגדות לכל הקלה על קנאביס, בעיקר כי "אם תהיה לגליזציה מורות יעשנו קנאביס בהפסקות". לאחרונה גם תקף גורני את פרופ' אסא כשר, מנסח "רוח צה"ל", והתעקש שקנאביס מסוכן מאלכוהול.

  [​IMG]

  צבי הנדל, יו"ר הרשות למלחמה בסמים, מתנגד תקיף ביותר ללגליזציה כי "קנאביס זה אסון טבע והוא שורף את המוח" לדבריו. הודה שבתו עישנה קנאביס אך בוחר גם הוא לנהוג בצביעות ותומך בהפללת הצרכנים (כל עוד זו לא בתו). הפעם האחרונה בה שמענו ממנו היתה כשהוא סולק מדיון בכנסת לאחר שלעג ליו"ר הועדה.


  יוסי הראל פיש, "מדען הרשות למלחמה בסמים" שהחליט בחודש שעבר לבטל את הלגליזציה בוושינגטון.

  ארגון "עולם ללא סמים" – אמנם לא שייך לרשות למלחמה בסמים, אבל נוקט במדיניות דומה. מייסדי הארגון הם חברי כת הסיינטולוגיה ובראשו עומדת "הנשיאה" איילת מאליס-כהן שמתעקשת שקנאביס מסרטן יותר מסיגריות.

  ארגון "אל סם" – ארגון שבעבר היה הנוקב ביותר נגד קנאביס, אך בשנים האחרונות – בעיקר מאז ששמו עלה בפרשת השחיתות של "ישראל ביתנו" – חדל מעט מפרופגנדה מאיימת והחל להתמקד יותר בסיבה לשמה הוא קם – ייעוץ וטיפול.

  חברי כנסת


  בוז'י הרצוג, עורך דין, הבן החביב של נשיא המדינה לשעבר, יו"ר מפלגת העבודה הנחשד כעת באי אלו עבירות (לכאורה) זו הפעם השנייה, אחרי שבשנת 1999 נחקר בחשד למעורבות בפרשת עמותות ברק, שעיקרה עבירה על חוק מימון מפלגות.  בוז'י הרצוג מסביר מדוע הוא נגד לגליזציה

  Posted by ‎קנאביס‎ on Monday, March 9, 2015  יאיר לפיד, שארוך מדי לתאר את הקריירה שלו – חבר של חברת "טבע".


  עליזה לביא משיח, גם היא מ"יש עתיד", מנהלת ב"כפר איזון" לשעבר, שאת הקריירה הציבורית שלה החלה במפד"ל. כתבה חמישה ספרים בינהם "להיות אישה יהודיה" ו"תפילת נשים". מבטיחה שתפיל את הצעת החוק ללגליזציה.


  רויטל סוויד, עורכת דין פלילית מהמחנה הציוני החברה בוועדת חוקה, חוק ומשפט ובוועדת הפנים. חושבת שלגליזציה "תוביל דור שלם לאבדון".


  נורית קורן מהליכוד, גם היא עורכת דין, שהייתה מנהלת לשכתו של גלעד ארדן בשנים 2010 – 2012, מה שמסביר מאיפה קיבלה את הגישה. היא מצאה טענה מקורית במיוחד נגד לגליזציה שטרם נשמעה בכל ההיסטוריה (ויש היסטוריה ארוכה לטיעונים). "הורים שמעשנים קנאביס שוכחים לתת לילדים שלהם לאכול," היא קבעה ובגלל זה לדעתה צריך להפליל את מי שיעשה זאת.


  המשטרה


  רוני אלשיך – מפכ"ל המשטרה שנכנס לאחרונה לתפקידו והחליף את יוחנן דנינו המפכ"ל הקודם שהביע עם סיום תפקידו תמיכה בשינוי מדיניות הקנאביס והקלה על הצרכנים. אלשיך לא אימץ את עמדתו של קודמו, מסרב לחשוף את תוצאות הועדה שמינה דנינו לפני עזיבתו, ובאופן כללי לפחות על פי החודשים האחרונים – החריף את המאבק כנגד מגדלי הקנאביס הבלתי חוקי בישראל.

  שוטרי השטח – שבמקום להקל ולהבין את המצב, "ממלאים את תפקידם" וממשיכים להטריד, לחפש, לעצור ולהפליל צרכני קנאביס בישראל.

  אנשי "תרבות"


  עירית לינור, אייל גפן ודומיהם – תל אביבים שהיום הם אולטרא שמרנים, למרות שבעבר ידעו את טעמם של אי אלו חומרים, בין אם הסתפקו בקנאביס ואלו ששאפו הרבה יותר גבוה.

  נדב איל, פרשן בערוץ 10 שלא ממש מבין למה אנשים לא רוצים שירשמו להם תיקים פליליים וחושב שהמאבק ללגליזציה זה "סתם מאבק על הזכות להתמסטל".


  אנשי הצללים


  יואל הדר – מנכ"ל המשרד לבטחון פנים ויועצו של השר גלעד ארדן. אחד הגורמים המובילים את ההתנגדות להקלה על חוקי הקנאביס – הן לשימוש פנאי והן לשימוש רפואי.

  לוביסטים ומממנים – לוביסטים הפועלים בכנסת ומחוצה לה בכדי להפיל כל נסיון להקלה על צרכני הקנאביס. עשירים כמו המיליארדר היהודי שלדון אדלסון המממנים פעילות נגד קנאביס ונגד לגליזציה.

  שכחנו מישהו? רשמו לנו בתגובות!

  הפוסט הישראלים המובילים את ההתנגדות לקנאביס הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
 2. yomtov

  yomtov חבר חדש

  הצטרף:
  ‏23/11/15
  הודעות:
  39
  לייקים:
  12
  לאחר פניה לשר יריב לוין. זאת התגובה שקיבלתי ואני משתף.. Screenshot_2016-04-05-10-58-06_com.android.email.png Screenshot_2016-04-05-09-01-12_cn.wps.moffice_eng_1459839984849.jpg
   
  Admin אוהב/ת את זה.
 3. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  4,934
  לייקים:
  296
  מעולה! תודה על העדכון.
  אם תצליח לתפוס גם את האחרים תעדכן
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!