1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הכנה לאפשרות של בחירות מוקדמות וניצול הדיבור הציבורי על הקנאביס

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י LipTheGreat, ‏19/3/17.

1. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    בשל ההתפתחויות האחרונות בקואליציה לא מן הנמנע שנמצא את עצמנו קרובים מאוד לבחירות חדשות לממשלה.
    היום, הרבה יותר מאי פעם בעבר השיח הציבורי הוא בעד קנאביס ואף יותר, השיח הציבורי הוא החדשנות הישראלית בתחומים שונים והתפתחות הכלכלה בכלל, כנושא שמעסיק ישראלים כבר באופן יומיומי שנים.
    שם המשחק בישראל הוא לא דמוקרטיה, אלא פופוליזם ולדעתי על מנת להתקדם באמת, על מפלגת עלה ירוק לשנות כיוון ולפנות אל ציבור נרחב יותר בעם עם מצע חברתי, אנטי-פוליטי שיקרוץ גם לימין וגם לשמאל, וכך לתפוס מספיק מנדטים בכנסת כדי להוות קלף מיקוח רציני בהחלטות המועברות בכנסת וכיוצא בזאת, גם לדרוש את רצון הציבור לליגלזציה.
    הנה מספר הצעות למצע של מפלגת עלה ירוק לבחירות הבאות, אשמח אם תשתפו רעיונות חדשים ונוספים והלוואי נקבל את התייחסות המפלגה למען המשך התפתחות המאבק:

• החלת ליגליזציה מלאה של צמח הקנאביס המתירה: מכירה קמעונאית, גידול מוגבל היוגדר בחוק ככמות לגידול לצריכה עצמית, והחזקה מוגבלת התוגדר בחוק ככמות לצריכה עצמית.

• גידול של קנבוס (המפ-"קנאביס תעשייתי") וניצולו לפיתוח המשקים השונים מתעשיית הבדים, ועד מיצוי ביודיזל כמתחרה בתעשיית דלקי המאובנים והגז הטבעי.

• פיתוח תעשיית הקנאביס הרפואי והמשך ביסוסה של ישראל כמובילה בתחום, תוך יצירת תלות בינלאומית בפיתוחיה החדשניים בקרב מדינות העולם.

• פתיחת חוות גידול רבות הן בנגב ובגליל והן בשטחי הרשות הפלסטינית ובשטחי ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, ושיתוף עובדים מכלל ספקטרום האוכלוסין במדינה, לקידום דו קיום משותף ופיתוח כלכלי עבור שני הצדדים.

• אימוץ מודל אי ההפלה הפורטוגלי במלואו, תוך הגדרת אי הפללה מלאה של כלל סוגי הסמים המסוכנים. פתיחת מוסדות גמילה ייעודיים, אשר בהם מכורים, נפגעי הסמים הקשים, יוכלו לצרוך בצורה מבוקרת ובטוחה וכן להבטיח מעורבות בהליך הגמילה והחזרתם אל החברה הישראלית. עם זאת מחיקה רטרואקטיבית של עבירות סמים קלות בגין החזקה ושימוש, בתנאי כי לא בוצעו בנוסף לעבירה נוספת והיו מוגדרים בחוק לשימוש עצמי בלבד. בכך לתת אפשרות לפתיחת דף חדש עבור צרכני סמים לשעבר ומניעת הפלייה על רקע דעות קדומות.החלת אי ההפללה תוריד את הנטל במאבק בנגעי הסמים מעל לכתפי המשטרה ותפנה כח אדם ומשאבים יקרים. בנוסף תפגע במשפחות הפשע ובשוק השחור הישראלי, המרוויחים העיקריים מתעשיית הסמים הלא חוקיים במדינה.

• פיתוח כלכלי של מדינת ישראל על רקע מיסוי התעשייה החדשה על כלל ענפייה, ויצירת מקומות עבודה חדשים והורדת שיעור האבטלה במדינה, תוך הפחתת התלות הכלכלית של המדינה בתחומי תעשייה רבים כמו רפואה, טקסטיל ואנרגיה.

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה ההבדל בין מה שאתה מציע כאן למה שחלק מח"כ כדוגמת שרן השכל מהימין או תמר זנדברג מהשמאל מציעות?

#2 אגרונום, ‏19/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏19/3/17
  3. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    Sharen שרן*.
    @LipTheGreat , אני יכול להבטיח לך שהקנאביס לא נמצא על סדר היום של הבחירות, אלה התקציב.
    אין קשר בין השיח הציבורי לשלטון החוק בפועל. השלטון שלנו פועל בשיטת המנדט - כזה שאתה תעשה מה שאני אומר ואני אתן לך תפקיד אצלי בממשלה - הופ, הגעתי ל61 מנדטים? והרי לנו ממשלה צרה לעוד שנה וחצי בלבד עד שמישהו שם יחליט לקום כי וכו'.

לגבי מפלגת עלה ירוק - בתור אזרח בעל זכות הצבעה, אולי לא אתה, אבל לאחרים חשוב מצע חברתי כוללני. כזה שיפחית את העול הכלכלי ויוקר המחיה בארץ. מנגד, יש את העול הבטחוני שאסור להתעלם ממנו ושמיטב כספנו מושקע בו יותר מכל.

תחבר כל מה שאמרתי ותוסיף גופים ללא מצע שקשור לימין/שמאל אלה גופים שמונעים מאינטרס אישי בלבד, כדוגמת דרעי וחבריו.

יש לי שיח פעיל עם שרן, אני לא יודע אם שמעת אך חברותה בכל שלושת הוועדות הופסקה והיא הוחלפה באחרים.
    המוטיבציה אמנם חזקה אך היעילות שלנו, תומכי הלגילזציה, יורדת משמעותית בכנסת.
    הממשלה מטילה וטו על הצעות פרטיות ואם תוגש הצעה בכלל היא תהיה פשוט עיגון מודל ארדן בחוק - שזה רע לכולנו.

אם אכן אנחנו קרובים לבחירות, הדבר הכי חשוב שאתה ואני וכולם פה יכולים לעשות הוא להתפקד למפלגה המובילה - הליכוד.
    עלות של 64 ש"ח בשנה תתן לך את האופציה האמיתית להשפיע, להצביע בפריימריז ולהוריד את הדמגוגים במספר ובעונה אחת לעלות את האנשים שאתה מרגיש שמייצגים אותך, כדוגמת שרן השכל.

אם יש שאלות בנושא אתה מוזמן לתייג אותי כאן.

4. LipTheGreat

LipTheGreat קנאביסט

לייקים:
    29
    ההבדל הוא שאין מי שישקיף מלמעלה, אין מטרה עליונה שחשובה מהמטרה הנ"ל, ולכן במידה ויהיו התנגדויות מימין או משמאל, לא תיהיה המפלגה מחויבת לתהליך כזה או אחר ולכן המפלגה יכולה, אפילו בצביעות, מסוימת ללכת עם מי מנהל את העניינים, כלומר הקואליציה שתרצה את המנדטים של מפלגת עלה ירוק, תצטרך להתחייב לפעול למען הליגלזציה באופן מיידי, או שהמפלגה תפרוש מהקואליציה.
    על מנת להגיע למצב הזה צריך לגרום למפלגה לכמות מנדטים משמעותית בבחירות הקרובות.
    וראית בסוף לאן כל המאבק, המוברך ככל שיהיה, של ח"כ השכל היה, הוא לא הוביל לשום תוצאות.
    לא לח"כ השכל ולא ח"כ זנדברג יש את הכוח הפוליטי. הן מייצגות את עצמן ולא זוכות לתמיכה, אף אחת מהן לא יכולה לפרק ממשלה או לדרוש שינוי.
    צריך גם נציגה במפלגת השלטון וגם במפלגות השמאל, אבל קודם כל צריך ייצוג אמיתי בצורת מפלגה בעלת מס' מנדטים משמעותיים.

המפלגה הזו, עם מצע חזק ומשמעותי תנגס גם במנדטים של הימין וגם של השמאל, ולא תשנה את המאזן הפוליטי, אלא תיצור שחקן חדש, שמי שתרצה להרכיב ממשלה, תצטרך להתחייב לליגלזציה.

5. אהוי

אהוי קנאביסט

לייקים:
    61
    הרבה אנשים בבחירות האחרונות הרגישו מרומים כשעלה ירוק לא עברו את אחוז החסימה. כמה יזכרו להם את זה?
    יש להם היסטוריה לא טובה כל כך מבחינת ניהול המאבק. נכון שיש מומנטום חדש אבל עלה ירוק?
    לא יודע.

אני שמעתי שפייגלין הקים מפלגה לרוץ בבחירות הבאות. אתן לו את הקול שלי בשמחה.

#5 אהוי, ‏20/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏20/3/17

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!