1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

המדינה דרשה 10 חודשי מאסר לירושלמי שגידל 25 שתילי קנאביס: השופט שחררו בעונש קל

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏26/6/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,321
  לייקים:
  299
  בית משפט השלום בירושלים החליט לסטות ממתחם הענישה ולא להפעיל מאסר על תנאי בן 6 חודשים שעמד כנגד נאשם כבן 36 שנתפס זו הפעם השנייה מגדל קנאביס בביתו ולאחרונה עבר תהליך שיקומי ארוך ומוצלח.

  השופט דוד שאול גבאי ריכטר ציין כי אינו יכול להתעלם מהשינוי המשמעותי במדיניות הענישה כלפי עבריינים בעלי אופק שיקומי, וגזר על הנאשם 450 שעות שירות לציבור (של”צ), קנס של 5,000 שקל, הארכת התנאי וצו מבחן לשנה וחצי.

  [​IMG]

  לפני כשנה וחצי נתפסו בביתם של הנאשם ובת זוגו 25 שתילי קנאביס במשקל 402.58 גרם וציוד גידול כמו אוהל, מנורות, מאווררים ועוד.

  הנאשם, שיוצג ע”י עו”ד מיכאל עירוני, הודה והורשע בביצוע עבירות של גידול סם מסוכן בצוותא, החזקה בצוותא של סם וכלים להכנת סמים שלא לצריכה עצמית, נעצר למשך חודשיים ולאחר מכן שהה במעצר בית.

  תסקיר שירות המבחן האחרון בעניינו העלה כי החל להשתמש בסמים לאחר שחרורו מהצבא. אף שבתחילה היו קשיים בשיתוף הפעולה שלו עם ההליך הטיפולי, בסופו של דבר הוא שינה את גישתו, התמיד בטיפול, מסר בדיקות שתן נקיות והבין את הפסול במעשיו.

  לפיכך המליץ שירות המבחן להטיל עליו 250 שעות של”צ לצד צו מבחן. בנוסף המליץ השירות שלא להפעיל 6 חודשי תנאי שתלויים נגד הנאשם בשל הרשעתו בעבירות דומות לפני כ-4 שנים, אלא להאריך את התנאי.

  [​IMG]
  השופט דוד שאול גבאי ריכטר

  המדינה לא קיבלה את ההמלצה הזו והתעקשה להפעיל את המאסר המותנה ולשלוח את הנאשם ל-10 חודשי מאסר בפועל לכל הפחות. לעומתה הסניגור ביקש לאמץ את ההמלצה בעיקר לנוכח השיקום המוצלח.

  השופט גבאי ריכטר קבע כי בעבירות מהסוג בהן הורשע הנאשם נע מתחם הענישה בין חודשיים ל-15 חודשי מאסר, כולל אפשרות לעבודות שירות.

  השופט ציין כי בהתחשב בנסיבות, על פניו העונש ההולם במקרה הזה נמצא במרכז המתחם. אלא שהוא החליט לסטות ממנו משמעותית, וזאת בשל השינוי המובהק במדיניות הענישה במקרים שבהם ישנו אינטרס שיקומי.

  “המשך התהליך השיקומי לצד ענישה משמעותית וחינוכית שלא תקטע את התהליך, תגביר את הסיכוי לאי-הישנות העבירות ולשינוי חיובי בנאשם ובאורחותיו,” הוסיף השופט, דבר שלטעמו ישרת לא רק את הנאשם עצמו אלא גם את האינטרס של הציבור כולו בשיקום עבריינים.

  על כן, ובדומה למה שסבר שירות המבחן, קבע השופט בפסק הדין השופט שלא יהיה זה נכון להפעיל את המאסר המותנה, ובהחלט אפשר להסתפק בהארכת תקופת התנאי.

  השופט אף הסכים עם עמדת השירות שלפיה הנאשם הורתע מההליך הפלילי, והראיה הטובה ביותר היא שלא הפר את התנאים שהוצבו לו ונמנע משימוש בסמים.

  משכך השופט החליט לגזור על הנאשם עונש של 450 שעות של”צ לצד חידוש המאסר המותנה לתקופה של שנתיים. בנוסף הוטל על הנאשם קנס של 5,000 שקל, הוא יהיה במעקב שירות המבחן במשך שנה וחצי ויחתום על התחייבות של 10,000 שקל שלא לעבור עבירות סמים למעט שימוש עצמי.

  הכותב, עו”ד דניאל כפיר, עוסק בפלילים, אך לא לא ייצג בתיק.

  הידיעה המדינה דרשה 10 חודשי מאסר לירושלמי שגידל 25 שתילי קנאביס: השופט שחררו בעונש קל פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!