1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

המשטרה החלה לחלק קנסות קנאביס

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏11/4/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,160
  לייקים:
  297
  מעדויות וצילומים שהגיעו לידי מגזין קנאביס עולה כי בשבוע האחרון החלה המשטרה לחלק קנסות קנאביס, זאת בהתאם לרפורמת ‘אי-הפללה באחריות’ שנכנסה לתוקף בתחילת החודש.

  בעקבות בקשת חופש מידע שהגיש מגזין קנאביס חשפה המשטרה לראשונה דוגמה של הדו”ח החדש הניתן כנגד החזקת קנאביס לשימוש עצמי, שכותרתו “הודעה לתשלום קנס / דו”ח קנבוס”.

  [​IMG]
  דוגמא של הדו”ח שמחלקת המשטרה עבור שימוש עצמי בקנאביס

  בהמשך הגיעו למערכת המגזין גם צילומים של דו”חות כאלו שכבר חולקו לצרכני קנאביס ברחבי הארץ. על פי הערכות חילקה עד כה המשטרה מאות דו”חות כאלה.

  כזכור החוק החדש מחליף את הענישה הפלילית על החזקת עד 15 גרם של קנאביס לשימוש עצמי בקנס כספי בסך 1,000 ש”ח בפעם הראשונה ו-2,000 ש”ח בפעם השניה.

  החל מהפעם השלישית יועבר המקרה לטיפול במסגרת הסדר מותנה שעלול להוביל לקנסות עד 20 אלף ש”ח, שלילת רישיונות, דיווח לרשויות הרווחה ועוד. בפעם הרביעית כבר מייושם הליך פלילי רגיל.

  עם זאת החוק החדש תקף רק במידה שלנאשם אין עבר פלילי והוא לא ביצע עבירה נלווית לצריכת הקנאביס, למשל העלמת ראיות, העלבת עובד ציבור וכיוצ”ב.

  [​IMG]
  דו”ח שהתקבל על שימוש עצמי בקנאביס בצפון תל אביב

  מדוגמאות הקנסות שהגיעו למערכת העיתון נראה שמרבית הקנסות נרשמים דווקא באזורים בארץ שהיו עד כה ידועים בסובלנות שלהם לעישון קנאביס בציבור, כמו תל אביב.

  כך לדוגמא בדו”ח ששלח לנו י’ מהרצליה כותבים השוטרים: “במהלך סיור שגרתי בחניון ספורטק תל אביב הבחנו ב-י’ מעשן ג’וינט ובו חומר החשוד כסם מסוג קנאביס. החומר נתפס ונרשם דו”ח ל-י’.”

  למגזין מספר י’: “ישבתי בצד של הפארק, שלושה שוטרים הגיחו מאחור בזמן שעישנתי ואמרו לי לא לזוז. לקחו אותי לחיפוש בצד ולא מצאו כלום. את הג’וינט אחד השוטרים הכניס לתוך כפפה כחולה ושם בכיס”.

  נראה כי בחלק מהמקרים, כאשר מדובר בעישון במקום שהעישון בו אסור, השוטרים אינם מבחינים בין טבק לקנאביס, ונותנים קנס על עישון במקום ציבורי במקום את “קנס הקנבוס” החדש.

  כך לדוגמא במקרה של אדם שנתפס מעשן ג’וינט מחוץ לבית החולים אסף הרופא בבאר יעקב, הדו”ח נרשם תחת החוק לאיסור עישון במקומות ציבוריים, ורק בהערות כתבו השוטרים כי הנאשם “עישן ירוק”.

  [​IMG]
  דו”ח שניתן עבור עישון בציבור, במקום עבור שימוש בקנאביס

  על פי החוק אזרח שנתפס על ידי שוטר עם קנאביס לשימוש עצמי יכול לבחור לשלם את הקנס תוך 60 יום. אם שילם את הקנס רואים בו כאילו הודה והורשע בעבירה פלילית והסכים להשמדת הסם – מה שמוביל לסגירת התיק במרכז לגביית קנסות והשמדתו.

  לחילופין יכול האזרח גם לבקש ביטול של הקנס בתוך 30 יום, אז תובע משטרתי רשאי לבטל את הקנס אם סבור שנסיבות העניין אינן מתאימות לפתיחת חקירה או העמדה לדין.

  אזרח רשאי גם לסרב לשלם את הקנס, להכחיש כי מדובר בקנאביס ולבקש להישפט – אם כי במקרה כזה ובמידה ויואשם לבסוף יאלץ לשלם קנס גבוה פי 3.

  לפרטים נוספים על נהלי האכיפה של החוק החדש ניתן ללמוד מתדריכי המשטרה הרשמיים אותם חשפנו בכתבה קודמת.

  קנסות הקנאביס החדשים צפויים להכניס למדינה כ-20 מיליון ש”ח בשנה. החוק החדש אינו תקף לחיילים וצעירים מתחת לגיל 18.

  ראו עוד:
  האם לשלם את הקנס או להכחיש?

  הידיעה המשטרה החלה לחלק קנסות קנאביס פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!