1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הנדסה/מניפולציה גנטית בקנאביס.

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י silverkush, ‏11/6/16.

1. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1
    שבת שלום :)
    רציתי ברשותכם ..קראתי רבות על הנדסה גנטית או יותר נכון מניפולציה גנטית בצמחים לצורך שיתוף / הלחמה של פיגמנט (כל פיגמנט והתפקיד שלו...מעבר לצבע) בייחור בכדי להוציא צבע מעבר לסאטלה שייתן הצמח...שומדבר לא ב100 אחוז אך אפשרי לעשות איזה ניסוי שרוצים בייחורים..ככה שזה לא יגמר לעולם חחחחח..
    השאלה היא איפה בעולם הזה אפשרי למצוא שיטות לבידוד הדי אן איי של הקנאביס (ללא קשר לזרע עצמו) או שיטות להחדרה של הפיגמנט..בין אם זה דרך השקייה או תאכלס תחת מיקרוסקופ ולאחר מכן שיטה כל שהיא להחדרה בהלחמה או משו....זה נושא מטורף והגישה אליו שמורה כל כך...לא סרט..לצורך העניין..בואו נדבר על פלפלים..באלי פלפל בצבע סגול...אז אחדיר לו פיגמנט אנתוציאנין..נאמר שלקחתי מספיק אוכמניות אסאי או סלק או לא משנה...פרי שתמציתו תוציא לי בסופו של דבר אבקה טבעית (לאחר ייבוש וטחינה) בצבע סגול או כחול...אופן מיצוי הפיגמנט יכול להתבצע בכל מיניי דרכים ושיטות מפה להודעה חדשה. אך מה לגבי אופן ההחדרה..נאמר למשל שפיגמנט אדום עדיין יוכל לבצע פוטוסינתזה למרות הקטע שלו עם חמצן ופחות co2...הרי..אנחנו רוצים רק ליצור צבע מבלי לקחת את תכונות הפיגמנט שמא יצרו לנו אכן מניפולציות בצמח שלנו שיתבטאו בכל מיניי תגובות לא רצויות אשר ישפיעו לנו על הצמח אם זה בסאטלה או אם זה בכל מיניי פאקים כאלה ואחרים...שלא נדבר על מיתה של הצמח חלילה...
    הנושא עצום...וסליחה על החפירה. אני הופך את העולם אחר שיטות המפורסמות לציבור בנושא מיצוי והחדרה של פיגמנט בצמחים...כל המוצא שיטה או יכול לעזור לי בשיטות כאלה ואחרות או לתת כל מידע בנושא אני אשמח מאוד ..תודה רבה לכוווולםםם והמשך שבת שלום:)

hydrotony אוהב/ת את זה.
  2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יכול להיות שאני מעט לא מעודכן, אך עד כמה שאני יודע עדיין לא ניתן לבצע הנדסה גנטית (החדרת וקטור גנטי) לקנאביס.

מה זאת אומרת איפה בעולם אפשר לבצע את התהליך הזה?
    בכל מעבדה לביולוגיה מולקולארית.

האם ביצעת הנדסה גנטית באורגניזם מסויים בעבר? אני כן. ככה שאני יכול לענות לך על שאלות ספציפיות.
    מחדירים גן של צמח אחר לצמח. עום פרומוטר גנטי נכון אפשר לבטא את הגן הרצוי (יצור פיגמנט מסויים לדוג') באיזה רקמה ובאיזה אינדוקציה שתבחר.

מדובר על כלים מאוד נפוצים ואין לי בעיה להרחיב לך בנושא.

3. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1

תודה...
    אכן אשמח להרחבה בנושא...מספיק מעניין בכדי להפוך לתחביב..לא ניסיתי בעבר..עד כמה אפשרי לשנות כאוות נפשי??

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    להפוך לתחביב?
    זה לא תחביב. זה מקצוע. נדרשת רמת ידע והכשרה כמו של רופא, או מהנדס.
    אתה צריך מעבדה מולקולארית. דבר כזה עולה כמה מיליונים רק בשביל ההקמה. עוד כמה מאות אלפי שקלים בשנה רק כדי לתפעל את המעבדה ולרכוש ציוד מתכלה.

תוסיף לזה את העובדה שללא תואר שני בביולוגיה מולקולארית + עוד כמה שנות ניסיון אין לך סיכוי להצליח להזיז משהו.
    מדובר על ציוד די מתקדם. PCR, אנזימי רסטריקציה, וקטורים, חיידקים, פרמנטורים וכו'.
    כיום ניתן להחדיר בקלות יחסית מספר גנים לצמח רצוי. לא הייתי אומר כאוות נפשך...
    כמובן שאם אין פרוטוקול ספציפי לאותו צמח תצטרך לבצע מחקר של שנתיים שלוש רק כדי שתהיה לך היכולת להחדיר גנים לאותו צמח.

אלה הקווים הכלליים של הנדסה גנטית.

silverkush אוהב/ת את זה.
  5. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1
    חחחחח הלאה התקדמתי...בטוח שלא כאוות נפשי...מתנצל..
    טוב...בכל מקרה אשחק קצת עם הייחורים..נראה מה יהיה..תודה רבה:)

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    @silverkush
    מה אתה בדיוק רוצה לעשות?
    יכול להיות שהנדסה גנטית היא לא הפתרון המתאים.

7. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    אם אתה באמת מעוניין ואוהב את התחום ורוצה תחביב נגיש.

תלך על הרכבה!

את הייחור תרכיב על צמח קנאביס קיים לדעתי אפשר להגיע לתוצאות מדהימות

hydrotony ו-silverkush אוהבים את זה.
  8. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    נראה לי שהוא רוצה "לגדל" CBD ו THC בתוך צמח שלא נראה כמו קנאביס.

לעשן חסה...

9. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1
    ממש לא גרייס..לא לזלזל באינטילגנציה ;) ...

אתנול לא בדיוק יודע איך עושים זאת...ואני צריך להתחיל בתהליך יצירה או תימצות או מה שלא יהיה לצורך יצירה או הפקה של הפיגמנט..

אגרונום ברצוני לשנות את הצבע ללא קשר לסאטלה..הרי זה אפשרי..קראתי מחקר ראיתי שעושים זאת בפרחים מזנים שונים..כמו כן החלאות כאלה ואחרות בין פירות מה שמשפיע על הטעם ..המרקם ...צורה ועוד כל מיניי תכונות...אך נאמר שנתחיל מצבע...מה יקרה אם אשקה תמיסה של מים עם פיגמנט טבעי מסויים בצבע כל שהוא..האם תהיה השפעה..ידוע לי שהפיגמנט עצמו המצוי בצמח בייצור טבעי של הצמח נועד לספיגה או להפך לדחייה של אור מסויים (אם נראה לעין או לא) ..פשוט לצורך של פעולה מסויימת העוזרת לפעילות התקינה מבחינה בריאותית של הצמח..אם זה צבע הירוק ה"רגיל" אנו רואים שנועד לצורך יצירת וכלל הליך הפוטו סינתזה בצמח...יכול להיות שבהשקייה של פיגמנט טבעי מסויים תהיה לצמח תגובה שונה מעבר לצבע..צריך לבדוק זאת...נאמר השקייה גרם פיגמנט לליטר וחצי מים..השקייה פעם ביום לאורך שבוע..עם זאת הורדה בכמות הדישון לצורך ספיגה...כמובן שאעשה זאת בייחור מחשש לפגיעה באם..

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    איזה צבע אתה רוצה לקבל בסוף?
    וסביר להניח שלא ישפיע על שום דבר מלבד הצבע. לא הארומה ולא ההשפעה. לא על שום מסלול מטבולי כזה או אחר.

אתה לא תתצליח לצבוע את הצמח בהשקיה.

11. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1

שבוע טוב.
    אין עניין בצבע ספציפי...ואם לא יתקבל על ידי השקייה אז על ידי מה הוא כן יתקבל?
    בוודאות ראיתי ניסוי שעשו כאן בארץ...ניסוי פשוט שראיתי באתר מדעי לילדים בו לקחו פרח בודד ושמו אותו בכד קטן מלא מים שחוממו מראש בהם הושרו חתיכות של כרוב סגול מה שצבע את המים ...הפרח שהושרה במים פשוט החליף את צבעו לאחר יומיים שלושה..חד משמעית זה עבד....לגבי קנאביס זה לא יעבוד? אוקי...
    אז מה אפשרי לעשות כדי לשנות את צבע הקנאביס? בלי שום קשר לזרע שהונדס מראש..
    באנו ליצור להשפיע על צמח קיים..באמת שאין שום דרך ????
    תודה.

12. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    חס וחלילה! אולי הקצנתי את זה לחסה אבל לא התכוונתי להעליב:) חשבתי שאתה רוצה להעביר תכונות של מריחואנה לצמח אחר ובכך להפחית את הסיכון שבגידול.

silverkush אוהב/ת את זה.
  13. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    בקאנביס יוצרים אפקט הסגלה עיי שינויים טמפ לילה.אצלי תמיד חם מידי ולא ניסיתי.שטות.לדעתי פיגמנטים בקאנביס קשורים לארץ המוצא של הגן המקורי. סטיבה תהיה בצבע ירוק בהיר,אינדיקה ירוק קצת יותר כהה וכו.ההכלאות קצת הרסו הגדרות אלו.גם טמפ המים וחימצונם אמורה להשפיע.

14. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1
    חג שמח לכולם:)
    אני כמעט בטוח שלגבי הצבע..נטו מוטציה ... הרי בבסיסו הוא ירוק..האם טמפרטורה קרה יכולה לגרום לשינוי הצבע...אבדוק זאת...לגבי קנייה של זרע מזן מסויים...זה פשוט אחי..קל יותר אומנם..אך ברגע שנתפוס תשיטה איך לעשות זאת בעצמנו...השמיים הם הגבול..
    אם יש עוד שיטות או כל מידע בנושא אשמח לבצע ניסויי כזה או אחר באמת בכדי להוציא מזה משו...וכמובן..אפרסם זאת...מידע חופשי לכל המעוניין:)
    גם יכול להוות אחלה פרוייקט..
    תודה:)

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אי אפשר מכיוון שצבעים לא עוברים במערכת ההובלה של הצמח.
    אתתה כנראה מתכוון לצמח ללא שורש.

ולמה אתה כ"כ רוצה צמח בצבע אחר?
    אני פשוט לא מבין מה כיוון המחשבה שלך.

16. silverkush

silverkush חבר חדש

לייקים:
    1
    ראשית אתה צודק...הניסוי בו צפיתי אכן היה עם צמח ללא שורש..זה משו שלא ידעתי...והנה טוב שלא השקתי במים עם פיגמנט חחחחחחח
    בכל מקרה אחי אני סתם רוצה לשחק עם זה...מי לא רוצה קנאביס בצבעים...נשמע נחמד לא?!...שומדבר מיוחד שמחייב כיוון..אחלה גירוי למוח..צבירת ידע בנושא שאף פעם לא התעסקתי בו...רלוונטי לפורום הענק של מגזין עם כיוון חחחחחח..וזהו...לא אובססיה מטורפת במעבדה ביולוגית מולקולרית עם מחקרים אל תוך הלילה...בעזרת השם בפנסיה אולי יהיה לנו זמן לזה חחחחחחח..עד אז..בגדר תחביב ניסוי וטעייה וכמו שאמרתי מלכתחילה ללא התעמקות מעיקה חלילה...
    תודה:))

17. גרייס

גרייס קנאביסט על

לייקים:
    406
    קנאביס צבעוני יכול להיות הסוואה מעניינת. לא נראה לי שמישהו יחשוד בצמח חום..

silverkush אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!