1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הפרחה של ייחורים עם האמא (הדודה יותר נכון) במצעים שונים

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Enpo.ip, ‏14/12/15.

1. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    ולמה דווקא חמש השקיות? ולא נניח, 3,7,9, או 10?

מי אמר שצריך חמש ביום? קראת יומן גידול של מישהו? והצמחים שלו היו בגודל של שלך? העציץ שלו היה 3.5 ליטר? הוא השתמש בתערובת 50\50 קוקו-פרלייט כמוך, או בקוקוס דחוס מלבנה, בלי פרלייט?

אתה צריך להבין את העקרון, ולפי זה לעבוד. לא לחפש 'מתכונים' למיניהם, שלעולם לא יתאימו לתנאים משתנים בין גידול לגידול.

אתה צריך לשמור על מחזוריות של מים\חמצן לשורשים. וכל המרבה בחמצן ועדיין מספק מים לצמח, הרי זה משובח.

מערכות הידרופוניות לקחו את זה רחוק - כמו DWC שהשורשים יושבים כל הזמן בתוך מים קרים (18 מעלות. מים חמים לא מחזיקים חמצן) ומבעבעים. ככה אתה מספק להם מקסימום חמצן תוך שאתה מספק להם מים.

או אירופוני - השורשים מקבלים מיסט, שפריץ של מים כל כמה דקות, ונשארים חשופים לאוויר תוך שהם רטובים. אכן יחס חמצן ומים משובח.

אבל את זה כנראה אתה לא הולך לעשות.

קוקוס הוא מצע שגם בשיאו, מחזיק הרבה פחות מים מאדמה. אני לא זוכר את המספרים, אבל אני חושב שגם אחרי שהצפת אותו, יש בו כמות מסויימת של אוויר, והוא לעולם לא נאטם לגמרי. (גם רוקוול, אגב) מה שכן גם זה יכול להיות יותר מדי.

אתה יכול לראות את ההבדלים בין אדמה לקוקוס, אדמה סופחת איקס כמות של מים לעומת הנפח שלה, פי כמה מקוקוס באותו נפח.

אתה רוצה שהקוקוס לעולם לא יתייבש לגמרי, ומצד שני לתת לחמצן טרי להיכנס לשורשים. באדמה אתה מחכה עד שהלמעלה יבש, בקוקוס עד שהלמעלה לח.

כל פעם שאתה משקה, אתה גם דוחף החוצה את האוויר הישן, וכשהמים נשאבים ע"י הצמח, נכנס אוויר טרי ועשיר בחמצן.

אם אתה מגיע לחמש השקיות ביום, יש לך חמש מחזורים של מים\חמצן, שבאדמה זה קורה כל יומיים שלושה. וזה היתרון של קוקוס.

עוד יתרון זה דיוק גבוה יותר בדישון, קל מאוד לשטוף את המצע ממש לאפס, אתה יודע מה יש ומה אין בו, ואם יש בעיה מתקנים מיד.

פעמיים ביום 150 מ"ל הבאתי בתור דוגמא.

תחליט מה הכמות להשקיה שנדרשת כדי לשמור על מחזור לח\רטוב של המצע. אם אתה רואה שהוא התייבש קלות, וצריך השקייה, תראה כמה מים אתה צריך כדי לקבל נגר של בערך 15%. זה יכול להיות 150, 250 מ"ל או כל מספר אחר.
    ברגע שהחלטת, שהכמות מים שדרושה למחזוריות כמו שכתבתי היא 200 מ"ל נניח, תשאר עם הכמות הזו כל הזמן, ותשנה רק את התדירות של ההשקיות.
    זה יכול להיות פעם ביום יומיים לצמח קטן, ועשרה פעמים ביום לעץ.
    בהנחה ולא העברת אותו עציץ. אתה יכול לסיים את הפריחה בעציצים בגודל הזה, ממילא נראה שהאוהל שלך לא גדול ביחס לכמות הצמחים, ואתה הולך להפריח מוקדם.
    רק התדירות של ההשקיות תעלה.

אצלי מים אף פעם לא ישבו יותר מחמישה ימים במיכל, אבל אפשר גם יותר. בטח אם אתה משתמש רק בדשנים מינרליים.
    חלק מהתוספים בעייתיים יותר וחלק פחות. עם בלומבסטיק הייתי צריך לנקות את הפילטר כל יום אחרת הוא היה נסתם. גם אקס-אל של ביונובה עושה בעיות, ועוד כמה. הם גם גורמים לפי אייץ' במיכל לעלות.

אני ממליץ לך לשים פילטר עמיעד על הצינור, עולה כמה עשרות שקלים בהידרושופ או בגרעין

Adiv אוהב/ת את זה.
  2. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    אמרו לי להתחיל עם 5 של דקה ולשנות אם יש צורך לפי הנגר.

איך אתה אומר שרוקוול לא נאטם? כן קורה ששורשים של ייחורים נרקבים כי אין חמצן ויש יותר מידי מים...

לא העברתי, ואכן מחר הם יחתכו ל 12/12

פילטר על הצינור? לא עדיף פילטר לפני המשאבה?
    וכדאי להשקיע במשאבת אוויר?

אין מקום ואין זמן. הם צריכים להשאר ב 3.5L ולהכנס להפרחה.

3. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    אמרו לך להתחיל עם חמש השקיות של דקה של דקה?

מי אמר לך? המשאבה שלו בספיקה של המשאבה שלך? כמה ליטר לשעה היא?
    והטפטפות שלו בספיקה של הטפטפות שלך? כמה ל"ש הם? תסתכל, זה כתוב על הטפטפת בדרך כלל.

הספיקה לדקה גם תלויה במספר הטפטפות על הקוו.

אני מניח ש'דקה השקיה' יכולה להיות הרבה דברים.

וכתבתי שרוקוול כמעט ולא נאטם. אבל נאטם מספיק לגרום נזק.

לא הייתי מפריח צמחים במצב הזה. תן להם להפוך לירוקים, לגדול איזה שבוע לפחות לפני שאתה מפריח.

במצב הנוכחי שלך הייתי ממליץ לך לתת השקיה אחת ביום. תתחיל עד שיצא נגר, ותתכוונן משם. לא נורא אם יצא לך 200% נגר, למי אכפת.
    תתחיל באיסי של 1.3, ותעלה משם לפי הצבע של העלים

4. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    כן. ועשינו את החישוב ביחד שיוצא 2L לשעה מנקודה אחת.

מה זה משנה אם הם יביריאו ואז יכנסו ל 12/12 או יבריאו תוך כדי המעבר בשעות?
    לא שיש לי בעיה להמתין כמה ימים, רוצה להבין וללמוד...

למה אתה ממליץ על השקיה אחת ולמה זה לא משנה כמה נגר יצא? זה המדד לאכילה של הצמח, לא?
    EC של 1.3 זה לפני השקיה או מהנגר?

5. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    אני ממליץ על השקיה אחת ביום כי זה נראה לי נכון בהתחשב בגודל של הצמח וגודל העציץ כרגע. אפשר גם שתיים אולי.

תמיד עדיף להפריח צמחים בריאים. אחרת אתה עלול לאבד את השבוע הראשון של הפריחה על שיקום, והם עלולים לא להגיע לגודל שאתה רוצה

לא משנה כמה יצא - התכוונתי שלא נורא אם במהלך הלמידה של הכמויות ומינוני ההשקיה תשפוך לג'ורה כמה ליטרים של מים עם דשן

הצמח שלך די קטן והרמות של הנגר עדיין לא מלמדות אותך הרבה. יש מצב שרוב המים הולכים על אידוי ולא על שאיבה של הצמח.

להשקות באיסי 1.3 הכוונה למים שאתה שופך מלמעלה, לא לאלו שיוצאים מלמטה. שם תבדוק איסי ושפוך לאסלה

6. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    בגלל שהם קטנים אתה סובר ש 60 מ"ל ליום, תחת נורה 400W זה מספיק? זה נראה לי מעט מאד.
    בכל אופן, אוכל לבטל את 2 ההשקיות של הלילה...

לאבד מזמן הפריחה באמת לא כדאי..

בכל מקרה הבנתי שעודף השקיה זה עדיף, כי זה כמו לשטוף את המצע...אז נלקח בחשבון.

EC 1.3 עם הדשנים?

ואם יש ביקוש, אז אני יכול לעשות יומן...צלמתי את החתולה בעירום מלא :)

7. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    איפה אמרתי השקיה של 60 מ"ל? כי זה מה שחישבת שהמערכת מוציאה בדקה, ואתה נעול על זה שכל השקיה היא דקה?

תתחיל ב- 200\250 מ"ל

בלי קשר למספר הדקות. את זמן ההשקיה אתה מחשב לפי הספיקה, לא להיפך. ואגב, חישוב מתימטי הוא לא נכון פה.

נניח שהמשאבה מוגדרת כאלף חמש מאות ל"ש. אז זה בתנאי מעבדה, אל תשכח התנגדות של הצינור, טפטפות, וכ'ו
    כנ"ל לגבי הטפטפות עצמן - זה שהיא מוגדרת כ-X ל"ש, זה בתנאי לחץ שהמשאבה שלך לרוב לא מספקת.

בוא נגיד שאתה רוצה לתת 250 מ"ל בהשקיה? אז שיקח כמה שיקח. דקה, שלוש דקות או שעתיים.

אם יש לך הרבה עציצים, אתה יכול לזרוק טפטפת של אחד מהם בתוך קנקן מדידה, ואז תדע בדיוק כמה מים המערכת נותן בזמן נתון. את המים תחזיר לצמח ידנית אח"כ.

איסי של 1.3 זה כולל הדשנים, ואתה יכול לראות את זה גם במחשבון של קאנה.

נניח התחלת עם מי ברז של 0.4, אז אתה מוסיף דשנים עד ל - 1.3

אבל תכל'ס אפשר גם קצת יותר גבוה אם אתה תחת נל"ג 400

ולמה אתה משקה בלילה? הם שותים? ועוד פעמיים לצמח כזה קטן? אני חושב שאתה במצב של השקיה יומית, אולי שתי השקיות.
    אחת עם האור שעולה או טיפה לפני כן, ואחת אחה"צ (של הצמח)

אף פעם לא השקיתי בלילה, אבל במקרה שהיו לי צמחים גדולים מאוד בעציץ קטן יחסית, והיו לי הרבה השקיות ביום, הייתי מתזמן את ההשקיה האחרונה לכיבוי אורות.

הצמחים מנדפים לחות בלילה. לא כמו הצריכה שלהם ביום, אבל כשיש עץ גדול בעציץ קטן צריך לקחת את זה בחשבון. כי ביום אני משקה כל שעה וחצי שעתיים, ובלילה משאיר אותו 12 שעות בלי השקיה.

8. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    אתה מבלבל אותי.
    מצד אחד אתה אומר להתחיל ב 200-250 מצד שני שאני רוצה לפזר את ה 150 מ"ל לכמה השקיות אתה אומר שזה הרבה.

באמת צריך לבדוק כמה אחד מוציא בדקה..

ההשקיה בלילה, כי שעות האור הן מתחילות בערב.

9. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    אל תפזר את ההשקיה...

תפזר את ההשקיות.

ולגבי כמה מ"ל צריכה להיות כל השקיה - כתבתי כבר -

אתה צריך לשמור על מחזוריות של מים\חמצן לשורשים. וכל המרבה בחמצן ועדיין מספק מים לצמח, הרי זה משובח.
    אתה רוצה שהקוקוס לעולם לא יתייבש לגמרי, ומצד שני לתת לחמצן טרי להיכנס לשורשים. באדמה אתה מחכה עד שהלמעלה יבש, בקוקוס עד שהלמעלה לח.
    פעמיים ביום 150 מ"ל הבאתי בתור דוגמא.
    תחליט מה הכמות להשקיה שנדרשת כדי לשמור על מחזור לח\רטוב של המצע. אם אתה רואה שהוא התייבש קלות, וצריך השקייה, תראה כמה מים אתה צריך כדי לקבל נגר של בערך 15%. זה יכול להיות 150, 250 מ"ל או כל מספר אחר.
    ברגע שהחלטת, שהכמות מים שדרושה למחזוריות כמו שכתבתי היא 200 מ"ל נניח, תשאר עם הכמות הזו כל הזמן, ותשנה רק את התדירות של ההשקיות.
    זה יכול להיות פעם ביום יומיים לצמח קטן, ועשרה פעמים ביום לעץ.

אז אחרי שהחלטת מה כמות המים הדרושה למחזוריות לח\רטוב בעציץ שאיתו אתה עובד, תישאר אם אותה כמות מים בהשקייה עד הסוף, ותשנה את התדירות של ההשקיות, לא את כמות המים בכל השקיה.

נחזור שוב לאחת הדוגמאות -
    החלטת שכדי לשמור על המחזוריות בעציץ שלך, 3.5 ליטר קוקו-פרלייט צריך 150 מ"ל כל השקיה.
    במצב הנוכחי של הצמח שלך, זה יכול להיות פעמיים ביום.
    לצורך הדוגמא יש לך 10 עציצים. כל אחד מקבל 150 מ"ל פעמיים ביום, וסה"כ כל הצמחים ביחד מקבלים שלוש ליטר השקיה, ביום.
    הנגר שלך כל ערב, אחרי שתי ההשקיות, הוא 450 מ"ל מכולם ביחד. 15%. יופי טופי.
    כדרך הטבע, הצמחים גדלים, ושותים יותר. אחרי כמה זמן, אתה פתאום רואה בסוף היום רק 250 מ"ל נגר! פחות מ-10%, וזה לא טוב.
    אז אתה מעלה את מספר ההשקיות לשלוש ביום.
    אתה לא מעלה את כמות המים בהשקיה, אתה נשאר על אותו מספר דקות לכל השקיה, שדרוש לך ע"מ להשקות את אותם 150 מ"ל.
    אז עכשיו אתה משקה 150 מ"ל לכל צמח, שלוש פעמים ביום. סה"כ 4.5 ליטר לעשרת הצמחים שלך.
    הנגר שלך הוא עכשיו 600 מ"ל. 15% - יופי טופי.
    כדרך הטבע הצמחים גדלים, ושותים יותר, ויום אחד, בסוף היום, יש לך רק 400 מ"ל נגר!
    פחות מ-10%. לא טוב....
    אז אתה מעלה את מספר ההשקיות לארבע ביום. וכן הלאה.

שים לב שבחודש האחרון הצריכת מים מתחילה לרדת שוב, ואתה מעלה את הזמן בין ההשקיות.

10. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    הבנתי שזאת הייתה סתם אי הבנה.
    ככה גם ידעתי עד עכשיו שעדיף השקיות קטנות ולהוסיף השקיות לפי המצב.

בינתיים נהיה לי בלאגן,
    המיכל מים היה עם חור וכל האוהל נראה כמו איזה קלאב בטורקיה...

גם יש נזילה מהרישות מסביב לשולחן...

צריך לעטוף את האוהל עם סרט אדום וגם לתלות שום על הנל"ג
    :)

11. Doj

Doj קנאביסט

לייקים:
    13
    סטארדאסט אחלה הסבר על על כיוונון השקיה תודה!

12. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    כן, הוא בהחלט מבין עניין בשיטה הזאת.
    אבק כוכבים,
    1.מה אתה אומר על צורך במדידת ph מהנגר? ובמדידת ec? זה חובה? כדאי להשקיע במודד קומבו של שניהם?
    ומשאבת אוויר, כדאי להשקיע את העשרות שקלים?
    2.נגיד יש לי צינור ריבועי מסביב לשולחן ניקוז. וממנו יוצאות טפטפות בארבעה מקומות שונים. היציאה של המים מכל הנקודות תהיה זהה?
    3.אוורור בחלל זה הכרחי במצע כזה? כי זה מייבש את המצע מהר מהרגיל...

תודה גבר

13. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    תודה דוג'!

למדוד איסי בנגר זה בסיסי בשיטת הגידול הזו - קוקוס הרצה לנגר.

פיאייץ' פחות קריטי, אבל תקפיד להשקות בפיאייץ' באיזור 5.8

רמות האיסי בנגר מלמדות אותך עם הצמחים רוצים יותר או פחות דישון, אם כי עלייה קלה בנגר מעל מה שהכנסת זה סביר

נניח אתה משקה ב-1.3 ויוצא לך נגר 0.8, אז תעלה דישון.

או שאתה משקה 2.0 ויוצא לך 2.2 זה בסדר, אבל אם הוא עולה ל-3.0 נניח, אז זה כבר ממש יותר מדי, תן שטיפה קטנה ותוריד ל-1.4

כמובן בהנחה שהקוקוס נשטף היטב לפני השתילה, והצמח מספיק גדול שהתוצאות שאתה רואה הן בגלל הצריכה של הצמח, ולא סתם בגלל אידוי וכ'ו.

לא ממש הבנתי איך המערכת טפטפות שלך בנויה, הבדלים קלים תמיד יהיו, בכל מערכת, תבדוק ספיקה בטפטפת הראשונה והאחרונה.

מד איסי הוא חובה, אבל לא חייבים להשקיע בקומבו היקר, בטח אם כבר יש לך מד פיאייץ'

מד איסי פשוט וטוב - http://www.hydrogarden.co.il/products/206442

משאבת אוויר מומלצת, ואם יש לך מיכל של מעל 20 ליטר רצוי גם שתיים או שלוש כאלו. מחברים את שני היציאות לאבן אוויר אחת.
    http://www.aliexpress.com/item/HAIL...b201644_1_79_78_77_82_80_62,searchweb201560_1

איוורור הוא חובה בלי קשר למצע, ואם המצע מתייבש - זה מה יש.

ממילא אגב, הוא מייבש רק את השכבה העליונה בקוקוס

14. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    הקוקוס לא נשטף לפני, פתחתי על זה אשכול וזה לא מציאותי להכין 150L מים שעמדו, לאזן אותם ואז לשטוף את המצע לפני תחילת עבודה.
    היא במעגל סגור -> תראה בתמונה איך היא בנויה. השאלה אם כל הנקודות (1,2,3) יקבלו את אותו הדבר? אולי יש שיטה יותר טובה ממה שיש לי כרגע?
    בינתיים אני בודק PH ידנית. לכן כבר רציתי את שניהם ביחד...
    יש בלי קשר אוורור מוציא (מפוח).. השאלה אם חייבים בתוך החלל מאוורר קטן כזה..

15. Doj

Doj קנאביסט

לייקים:
    13
    בגדול הספיקה של טפטפות היא ביחס ללחץ הסטטי שקיים בצינור כלומר לא משנה מהירות הנוזל אלא הלחץ הסטטי שלו לכן בעיקר בגלל שהפסדי לחץ בצנרת נובעים מפיצוי אנרגטי על החיכוך עם הדפנות ואת מדבר על מערכת מעגל סגור כלומר הקצב שבו המשאבה מכניסה נוזל שווה בהכרח לקצב שבו הנוזל יוצא

המשמעות בקצרה שכח מזה... גם אם יש הבדלים הם זניחים באבואה בואה ...

לגבי המאוורר יש כמה סיבות לנוכחות של מאוורר בחלל

1. סירקולציה של אוויר בחלל הגידול מונעת או מצמצמת את תופעת הנקודות החמות בחלל ומונעת נזקים נקודתיים לאיזורים שונים.

2. כשהאוויר בחלל הגידול עומד הצמח ממצה מהר מאוד את הפחמן הדו חמצני שנמצא בסביבה המיידית שלו והדבר הזה מאט את קצת הפוטוסינטזה שהוא מסוגל לעשות ופוגע בקצב הגדילה שלו כשאתה מערבל את האוורי בחלל האוויר בסביבה המיידית של כל צמח מתחלף כל הזמן והוא מקבל גישה לפדח חדש

3. הצמחים מגיבים כל הזמן לתנאי הסביבה שלהם אם הם מרגישים שהם צריכים להתנגד למשב רוח עדין אז זה מעודד את ההשקעה של הצמח בקשיחות שלו וככה נוצרים לך גבעולים שמסוגלים לתמוך בפירות כבדים....

לגבי הph...

כשאתה אומר ידנית אתה מתכוון לערכה כימית?

אם כן שמע הדבר שאולי מייצג בעיניי את ההבדל המשמעותי בין מגדל טכני לחובב (אפילו כזה שמשיג תוצאות מרשימות) היא היכולת לשלוט ולהבין את המשמעות של הפרמטרים השונים של הגידול

הפרמטרים הבסיסים הם תאורה טמפרטורה ואוורור אבל

היכולת לבדוק באופן מדוייק את כמות המלחים במצע ובתערובת ההשקייה והיכולת לבדוק באופן מדוייק ולא לפי העין את רמת החומציות של התערובת (או הנגר במקרה של חשד לגבי המצע)
    אלו יכולות קריטיות

רק ככה אתה באמת יכול להבין כמה הצמח באמת אוכל (ec) כמה המזון שאתה מספק לו זמין לו באמת (ph)... חומציות המצע ותערובת ההשקייה משפיעה באופן דרסטי על זמינות המינראלים לצמח...

בוא נגיד את האמת יש אחלה מדי מוליכות וחומציות במחיר שתכלס הוא אפסי ביחס לתועלת שלהם

מד חומציות ומד מוליכות בסיסיים ואיכותיים בחנויות בארץ יעלו לך ביחד בסביבות ה 300-350 שקל ביחס לתמורה של גידול נטול הפתעות ותיסכולים לא שווה?

אל תשכח שפער של נקודה אחת בph משמעותו חומציות פי עשר יותר או פחות... זה פער משמעותי

לפי העין נדמה לך שאתה בצבע של 6... אבל אתה בכלל יותר קרוב לשש וחצי או אפילו שבע... לתאורה בחדר לצבע של הדשנים גם יש השפעה זה כבר פער גדול בעיקר כשיש לך מאגר שנע בטווח החומציות שלו אם אתה מכין תמיסה ויום יומיים אחר כך היא עולה בנקודה רק שבמקום להיות על 5.5 או 5.8 את היית על 6 או 6.3 אתה תסיים ב7 7.3 וזו כבר חומציות גבוהה מאוד מרבית המינראלים שהצמח משתמש בהם כבר לא יהיו זמינים...

16. Doj

Doj קנאביסט

לייקים:
    13
    והסיבה שהצעתי לבדוק חומציות בנגר הייתה כי אני מניח שאתה מאזן את תערובת ההשקיה ובדרך כלל כשיש מחסור מקביל בכמה חומרים תזונתיים בסיסיים בדרך כלל הבעיה היא בחומציות מצע ספציפית ממה שאני ראיתי בתמונות (וזה גם מאפיין ידוע של קוקוס) מדובר בחומציות גבוהה זה גם מתאים לעובדה שלא ביצעת שטיפה של המצע

17. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    עד עכשיו באדמה לא היה לי צורך בזה.
    ואני יודע שאני צריך לקנות. גם אין לי בעיה להשקיע, השאלה אם כבר כדאי מד אחד קומבו של שניהם או דווקא שני מדים נפרדים?

איך מבצעים שטיפה לפני תחילת עבודה? הרי צריך פי 3 מהמצע.
    איפה תעמיד 150L למשך 24 שעות. ואז תאזן חומציות ואז תשטוף? מבחינה לוגיסטית זה לא ניתן.

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין צורך לשטוף לפני תחילת העבודה. ממילא כל המלחים הינם אשלגן.
    אל תקנה מד משולב. הם הכי פחות אמינים.

מד EC הינו מכשיר פשוט יחסית. ככה שלא צריך לקנות מד יקר.

מדי חומציות הינם יותר מורכבים. במקרה כזה לא הייתי מציע להתקרב למכשירים ללא אלקטרודה נפרדת מהמכשיר.

Enpo.ip אוהב/ת את זה.
  19. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    רוב אלו שראיתי (ברשת) הם בצורת מדחום. האלקטרודה נראית בנויה...

יש חברה מומלצת? צריך לכייל את המכשירים האלה?

20. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    שטיפה של הקוקוס לא חייבים לעשות עם מים מאוזני פיאייץ' שעמדו לנידוף כלור

הסיבה שעושים את זה, כי סיבי הקוקוס נשטפים הרבה פעמים במי ים כשמכינים אותם בסרי לנקה או הודו

ואם הבנתי נכון, הם עמוסים בסודיום. תמיד אני רואה איסי גבוה בתחילת השטיפה.

יש חברות שמציעות בלוקים דחוסים של קוקו שטוף, ואני חושב שגם השקי קוקוס של קאנה מקוקוס שטוף, אבל לא מוכרים אותם בארץ.
    אגרונום, לפי מה שהבנתי האשלגן מגיע מפירוק של הקוקוס עצמו במהלך הגידול, המלחים שיש במצע לפני שהשתמשת בו זה מההכנה והשטיפה של הקוקוס.

הכלל של פי שלוש מנפח העציץ לשטיפה מתייחס לאדמה, לא לקוקוס. לשטיפה במהלך הגידול מספיק הרבה פחות מרבע נפח העציץ.

אני הייתי ממלא את הקוקוס בעציצים של מערכת אוטופוט שגידלתי בה פעם, הם נוחים לשטיפה כי יש להם רק חריצים קטנים למטה, ולא חורי ניקוז גדולים אז הקוקוס לא בורח. מסדר אותם באמבטיה ושוטף עם הטוש.
    מדי פעם בודק איסי לנגר עד שמה שנכנס זה מה שיוצא.

ראיתי גם אנשים ששוטפים בשק המקורי של הקוקוס - עושים בו המון חורים קטנים מלמטה ושוטפים בטוש.

לא לאזן פיאייץ' ולא נעליים. הסיבה שאתה מנדף כלור לפני השקיות היא כדי שלא לפגוע בחיידקים שבצע, פה זה לא מעניין אותנו, אנחנו לפני הגידול וזה מצע מנותק.

המערכת טפטפות שלך אחלה, ולא יהיו יותר מהבדלים באמת זניחים.

זה אומנם נראה מוגזם, אבל יש לפעמים הבדלים משמעותיים בצינור, במקרה שהוא קצת יותר ארוך. ההבדלים הללו הם כן משמעותיים, כי נניח אתה משקה שתיים או שלוש דקות בפולס, וצד אחד של הצינור מקבל חצי דקה אחרי הצד השני, זה הפרש גדול, וזה מצטבר.

אבל המערכת המעגלית שעשית זה אחלה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!