1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הצמחים סובלים:(

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י SWED, ‏28/5/16.

1. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    אהלן שוב ח'ברה
    הצמח שלי סובל! white russian העלים התחתונים הצהיבו וחלקם התייבשו. שאר העלים סובלים מחוסר צבע בקצוות כבר שבוע וחצי. אדמה מדושנת מראש לשלושה שבועות ומחר יעברו שלושה שבועות. הצמח לא קיבל דשנים נוספים למעט השקייה אחת שהכילנ תוסף לשורשים. קשה לי להאמין שזה עודף של משהו כי הוא באמת לא קיבל יותר מידי ועוד צמח שקיבל את אותם מים מסתדר יופי. בנוסף בהשוואה לצמח השני נראה שהמצהיב מתפתח בצורה איטית מאוד. אני מוסיף תמונות ואשמח לכל תגובה בנושא [​IMG] [​IMG] [​IMG] (לחצן ימני פתח תמונה בדף חדש)
    וזאת תמונה של השני power plant נראה שהוא תפס קצב והגבעול התפתח מאוד מאסיבי בשבוע האחרון. העלים קצת התעגלו בקצוות למטה ונראה לי שזה בגלל האור אז הגבהתי אותו טיפה הבוקר[​IMG]
    תודה מראש

2. קואלה

קואלה קנאביסט על

לייקים:
    258
    אני גם התחלתי עם אדמה כזו וחשבתי שהיא תספיק ליותר זמן ובפועל נוצרו חוסרים בחנקן אז הוספתי למרות שהייתי בטוח שאני לא אגע 3 שבועות. לא מצליח לראות תמונות וגם עדיף לך ממש לחכות למישהו שמבין יותר אבל לפי מה שאתה מתאר זה פשוט חוסר בחנקן..

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה מעניין.
    אני מבין שמדובר באדמה מכוסה בהידרוטון.
    מה זה מדושן ל 3 שבועות? באיזה דשן מדובר ובאיזה הרכב?

4. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    כן ההידרוטון עזר לי להיפטר מאצות. זאת אדמה מוכנה מראש לגידול מדושנת לשלושה שבועות. הבחור בחנות אמר שיכול להיות שהדשן באדמה עדיין היה יותר מידי וכל צמח יצטרך מינון שונה. הצמח השני מהבחינה הזאת מסתדר דווקא יופי עם האדמה. הוא המליץ לי לשטוף ואז להשקות עם מים מדושנים בנוסף הוא גם אמר שאני יכול להעביר לפריחה בימים הקרובים אבל נראה לי שאחכה שהכול יסתדר. מה דעתך?
    ובנוגע להתעקלות העלים בקצה זה הלחות נמוכה מידי לדבריו של המוכר. כרגע היא 54% אבל אני לא מצליח להעלות יותר ואני לא מתכוון לקנות עוד מפזר אדים (שואף שלא). הם יסתדרו בלחות הזאת עד סוף הגידול?

#4 SWED, ‏28/5/16
    נערך לאחרונה ב: ‏28/5/16
  5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אוקיי. אז יש לך אדמה עם דישון לא ידוע.
    מה גודל העציץ?
    באיזה דשן השתמשת ובאיזה מינון?

6. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    העציץ 18 ליטר. אני מצרף תמונה של הטבלה על גב שקית האדמה. [​IMG] (לחצן ימני. פתח בחלון חדש) *עריכה כרגע תמונה לא פועלת אני עובד על זה*
    השתמשתי בדשן אחד שהוא אמר לי שאפשר ובמיקרו ויטמנים. אני מוסיף לינק. ברשותי כל המוצרים בלינק (זה הגיע בחבילה) ואני השתמשתי בsuper vit וroot complex בהשקייה הלפני אחרונה. במינון שרשום בטבלה- נמצא בלינק ששלחתי למעלה מצד ימין מתחת לcontact. http://www.hesinutrients.com/soil.html
    המוכר אמר שלפעמים האדמה לא מעורבבת טוב ויש מן "כיסי דשן" בפנים. הוא טען שזאת גם אפשרות להרעלה
    תודה

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אחלה מצע.
    אבל הוא לא יחזיק יותר משבוע שבועיים.

אני לא ממש מבין משהו מהלינק לאתר של הסי.
    בוא נעשה את זה פשוט.
    תרשום לי את יחסי ה NPK של כל הדשנים שברשותך. לצורך העיניין, אם היחסים הללו לא מופיעים, מדובר במים לכל דבר ועיניין.

8. SWED

SWED חבר חדש

לייקים:
    2
    על התוסף שורשים ששמתי בהשקייה לא רשום וגם על התוסף ויטמינים
    tnt complex- 3-2-3 תוסף לצמיחה
    bloom complex 3-3-4 תוסף לפריחה
    phosphorus plus 7-5 רק pk תוסף לפריחה מאוחרת
    ועוד תוסף שאמור להיות בשימוש לאורך כל הגדילה שגם עליו לא רשום
    אם זה במים איך השני נראה בסדר? הם קיבלו בדיוק אותו דבר. בכל מקרה מילאתי דלי מים להשקייה מחר שהכלור יתנדף. המוכר המליץ לעשות את זה
    אגרונום מה דעתך על המדידת ph באדמה? אמרת שאין צורך אבל בכל מקום אחר אני רואה שדווקא מומלץ כיוון שבPH אידיאלי הדשנים ניספגים יותר טוב. זה מזיק? כבר קניתי והשתמשתי בph+ וph- ואי אפשר להחזיר.
    תודה

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כעיקרון, אף אחד מהם לא ממש מתאים. בכולם יש מלא זרחן.
    אולי שילוב של ה 3-2-3 עם ה 3-3-4 ביחס של 1:1. 1.5 מ"ל לליטר מכל אחד.

או פשוט להשתמש ב 3-2-3 ולגמור עניין... משהו כמו 2.5 - 3 מ"ל לליטר.

אין מה לשחק עם החומציות באדמה. אתה ממילא לא תצליח לשנות לה את החומציות בהרבה.
    לעומת זאת מאוד קל להגיע ככה להמלחה של הקרקע ופגיעה בשורשים.

למה קנית דווקא את הדשנים הללו?

10. דודה

דודה קנאביסט

לייקים:
    134
    תגזום מה שהצהיב

11. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    נראה כאילו שתי הצמחים מראים סימנים קצת שונים לאותן בעיות: עודף השקיה, חום, וכנראה התחלה של דישון יתר.
    דבר ראשון איך אתה משקה? שומר על ייבוש/הרטבה עד נגר?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!