1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

הרשות למלחמה בסמים תיסגר אחרי החגים

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏18/10/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  אחרי 28 שנות פעילות תיסגר בקרוב הרשות למלחמה בסמים. למעלה משנה כבר חלפה מאז הוכרז דבר סגירתה ואיחודה עם גופים אחרים תחת המשרד לבטחון פנים ואחרי החגים צפוי השר ארדן להביא את תכנית הסגירה והאיחוד לאישור ועדת השרים והממשלה. המהלך צפוי לחסוך 20 מיליון ש"ח מתקציב המדינה.

  בתחילת שנת 2015 נעצר מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים דאז, יאיר גלר, והושעה מתפקידו, זאת כחלק מחקירת פרשת השחיתות שנחשפה במסגרתה פעלו בכירים, בעיקר ממפלגת 'ישראל ביתנו', להעברת תקציבי ממשלה באופן לא חוקי. חודשים ספורים לאחר מכן נודע כי משרד האוצר פועל לסגירת הרשות במטרה לצמצם בהוצאותיה האדירות, בין השאר משכורות-עתק לבכיריה שהלכו וגדלו מדי שנה בשנה.

  על פי הדיווח אז, במסגרת הקיצוצים הוטל על השר לבטחון פנים גלעד ארדן לסגור עד לחודש אפריל 2016 את הרשות הלאומית למלחמה בסמים, ובכך לחסוך 20 מיליון שקלים מתקציב משרדו. "הדרישה מעוררת התנגדות במועצה למלחמה בסמים," דיווח כתב רשת ב', "היושב ראש שלה צבי הנדל אמר כי הוא מקווה שמדובר בעז, כלשונו, של האוצר."

  [​IMG]
  בשנת 2009 עברה הרשות למלחמה בסמים לאחריותה של מפלגת 'ישראל ביתנו'. יאיר גלר מונה למנכ"ל והמשכורות החלו לזנק.


  מספר שבועות לאחר מכן כבר פורסם המסמך הרשמי שפירט כיצד יבוטל 'חוק הרשות למלחמה בסמים' הקובע כי הרשות הינה תחת אחריותו של ראש הממשלה. אחרי בחירות 2009, עם מינויו של גלר לתפקיד המנכ"ל ובהתאם להסכמים קואליציוניים עם "ישראל ביתנו", עברה הרשות לאחריות המשרד לביטחון הפנים תחת השר לשעבר יצחק אהרונוביץ' וכעת ארדן מעוניין למסד את השינוי באופן חוקתי.

  כפי שפורסם אז כל עובדי הרשות יפוטרו מתפקידם: "על מנת לתאם ולייעל את המלחמה באלימות, בסמים ובשימוש לרעה באלכוהול, מוצע לבטל את החוק, כך שהרשות תיסגר ופעילותה תועבר למשרד לביטחון הפנים," נכתב במסמך. "בהתאם, העסקתם של העובדים ברשות תסתיים. על מנת לאפשר זמן מספק להסדרה, מועד סגירת הרשות יהיה ביום 1 באפריל 2016."

  הזמן חלף וחודש אפריל 2016 עבר גם הוא, ורק כעת, אוקטובר 2016, מודיע השר ארדן כי בעוד שבועות בודדים, מיד עם חזרת הכנסת מפגרת החגים, תונח על שולחן הממשלה ההצעה הרשמית לסגירת הרשות ואיחודה עם גופים נוספים, "עיר ללא אלימות" ו"מצילה", תחת רשות חדשה בכפוף למשרד לביטחון הפנים.

  ועדת השרים לענייני חקיקה בראשותה של השרה איילת שקד צפויה לאשר את התכנית ולשים סוף להתנהלות של אחת הרשויות הכושלות בישראל כיום.

  סגירתה הצפויה של הרשות למלחמה בסמים לא מנעה ממנה לחתום בחודשים האחרונים על הסכם פרסום ענק כולל פתיחת אתר ייעודי עם "מאקו" ו"שידורי קשת", וכן למנות לאחר מכרז את משרד הפרסום "באומן בר-ריבנאי" לניהול יחסי הציבור הכושלים. בתחילת החודש גם חשפנו את המכרז שפרסמה הרשות למציאת מנכ"ל חדש.

  "בשנים האחרונות אנו עדים לתופעות קשות של אלימות ובריונות בחברה הישראלית ושל שימוש מוגבר בסמים ובאלכוהול אצל צעירים", מסר אמש השר ארדן ל'ישראל היום', "התופעות הללו מדרדרות בני נוער רבים לעבריינות ולאיבוד עתידם, ולכן החלטתי לשים דגש על מאבק באלימות ומניעתה, וזאת על ידי גוף לאומי חזק שימקד מאמץ ברשויות חלשות ובאוכלוסיות ייחודיות ויבצע פרויקטים חינוכיים וחברתיים שירחיקו צעירים מעבריינות ומאלימות ובכך ימנעו את הצורך באכיפה. אני מאמין שהרשות החדשה תוכל להציל בני נוער רבים מעבריינות ותשפר מאוד את תחושת הביטחון האישי ברחבי המדינה".

  ראו גם:
  "לסגור את הרשות למלחמה בסמים"
  אסף הראל צוחק על הרשות למלחמה בסמים
  מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר: "בעד אי הפללה"

  הפוסט הרשות למלחמה בסמים תיסגר אחרי החגים הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!