1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

השאלה המרכזית בפסיכדליה - פחד

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתחילים' פורסם ע"י פטריה צבעונית, ‏1/3/17.

1. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    "יהיה לך טריפ מהגיהינום", "אתה תפגע במישהו/בעצמך ותעשה איזו שטות", "אתה תסיים בבית משוגעים", "אתה תאבד כל אחיזה במציאות", "אתה תאבד שליטה".

אלה הם רק חלק מהפחדים שיכולים לעלות לפני טריפים או בזמן טריפים.

ברור לכולם שאין לנו פה עסק עם כוס בירה במועדון או כוס קפה/תה על הבוקר.

בשבילי זה העניין הכי מורכב בכל העסק הזה ואני מאמין בשביל רוב האנשים אם לא כולם בהנחה שאתה לוקח מינונים יעילים מספיק... איך להתמודד עם הפחד/המתח והחרדה שעולים לפני שמתנסים בחוויות הקיצוניות האלה שזורקות לך בפנים ובלי רחמים את מה שרגילים ביום-יום להדחיק.

אני רוצה לקיים דיון ולהזמין בו כמה שיותר אנשים שייספרו איך הם מתמודדים עם כל החששות או הפחדים שעולים לפני שמתנסים בחוויה פסיכדלית. מהמנוסים ביותר ועד המנוסים פחות, עצות בעניין הזה חשובות מאוד איך להתמודד עם החוויות האלה שיכולות להיות מאתגרות מאוד בלשון המעטה.

יש מצב שאני אסע בקרוב לאמסטרדם להתנסות בפטריות שוב ורק המחשבות על טריפ שם ישר מעלות חששות ופחדים, לכן אני שואל על הנושא הזה עכשיו.

מוסיף שני סירטונים על הנושא :

#1 פטריה צבעונית, ‏1/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏1/3/17
  2. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אין ממש איך להתכונן לזה.צריך להיות בראש טוב כמה שאפשר,אבל לפי מה שאני חוויתי אי אפשר לדעת מה הולך לבוא.
    אגב,"אתה תאבד כל אחיזה במציאות" זה טיעון מטומטם לגמרי.זה כל הקטע בפסיכדליה,לבקר בעולם אחר.לצאת מהמציאות הזו,ולהבין את כל מה שמסתתר מעבר.
    אני כן חוויתי מצב שאם אתה בא בראש לא ממש טוב לטריפ,אז הטריפ כנראה יפתח קשה,אבל מצד שני חוויתי גם מצב שבו דברים השתבשו קשות אחרי ההתחלה הכי טובה שיכולה להיות.

לחשוש זה בריא במצב הזה,כי זה מראה שאתה בעצם מודע לטוב ולרע שעלול לבוא.אבל אין מה לשבור תראש,אם החלטת שאתה יוצא למסע,יש לך זמן ומקום טוב,פשוט דחוף את זה לפה ודרך צלחה.

3. עידו חדד

עידו חדד חבר חדש

לייקים:
    18
    ההבדל ה'מזערי' בין קרטון בארץ לפטריה באמסטרדם הוא שהפטריה מפוקחת והקרטון לא. זה סופר חשוב.
    לא תמיד הבעיה היא הטריפ ה'רע', שכן הואע כמו חלום רע שאחרי שאתה מתעורר בתכלס עברת סוג של חוויה מתקנת...הוא לא סתם הופיע. גם אם תחווה חוויה לא כל כך טובה מפטריה סביר להניח שאחרי מספר שעות הכל יעבור שלא כמו באסיד בארץ שלך תדע מה דוחפים לך...אותי אישית זה היה מרגיע מאוד.

4. SaltyNippel

SaltyNippel חבר חדש

לייקים:
    24
    אישית אני מאמין שלא משנה ה- "לך תדע מה דחפו לך או" כרגע אתה תחת חומר פסיכודלי שמתעתע לך במחשבות ולא משנה אם זה פטריות אסיד או מאסקלין החוויה שאתה חווה היא נורא קשה לעיכול גם למנוסים ביותר אני מאמין שתמיד יש רגעים בהם הם חווים משהו שלא חוו לפני ולומדים איך להתמודד עם זה . החוויה האינטנסיווית הזאת לוקחת אותך למקומות שאתה לא ידעת בכלל שקיימים לך ומה שלי קרה בפעם הראשונה זה שפשוט באמצע כשזה הפך לממש חזק אמרתי לעצמי וואו זה לא דבר "שפוי" לקחתי משהו שכרגע שם אותי במצב נורא קשה וזה רק מחמיר האינטנסיוויות הייתה מורגשת וקשה היה לקבל את זה. אז במצב שהרגשתי מפוחד ופגיע והרגשתי כאילו החיים שלי כרגע נמצאים על הפרק מה יקרה אחרי שהדבר הזה יגמר אם הוא יגמר בכלל..
    כדי לנסות להרחיק את המחשבות האלה התחלתי לדבר פשוט לדבר רק לדבר עם כל בנאדם שהיה איתי דיברתי דיברתי ודיברתי רק ככה הצלחתי לנווט את המוח שלי למקומות רגועים ושלווים יותר והצלחתי להפוך את החוויה למשהו רגוע יותר .. לדעתי זאת הדרך היחידה להעביר פחדים פשוט ל-ד-ב-ר .. לא עליך ולא על המצב שאתה נימצא בו על דברים אחרים שלא קשורים למצב שאתה חווה

gal123 אוהב/ת את זה.
  5. דוררר

דוררר קנאביסט

לייקים:
    27
    כשחוותי טריפ רע הדרך היחידה שלי לצאת ממנו להמשיך להזכיר לעצמי זה טריפ עוד כמה שעות אני יוצא ממנו ונטרק על המיטה כאילו טיילתי בגונגל שבועים

research אוהב/ת את זה.
  6. doltaraneik

doltaraneik קנאביסט

לייקים:
    146
    אכן לדבר באמת עוזר
    גם לנסות להחליף אווירה יכל מאד לעזור,גם אם אתה מרגיש שאתה לא מסוגל לעשות כלום ואתה פשוט מתפרק לחלוטין.לצאת לעשות סיבוב,לטייל קצת וכו',זה דברים שעוזרים בהחלט.

7. research

research חבר חדש

לייקים:
    21
    טוב אז אני אתן את ההתייחסות שלי מנקודת מבטי בלבד
    ממה שלמדתי ממנוסים, ממה שלמדתי מעצמי ובסופו של דבר מה שלימד אותי הטריפ.

אז ככה:
    שלב 1: והכי הכי חשוב בעולם (כלל יסוד) לדעתי זה כמובן לבוא שאתה במקום טוב בחיים שאתה מרוצה ממנו
    ושמסביבך לפחות הרוב ברמת הבסדר ועד טוב!
    להיות עם חברים טובים שאתה אוהב שברגעי שיא ואושר הם רק מעצימים תחוויה.

שלב 2: לזכור תמיד אבל תמיד שהכל בראש וכרגע הכנסת חומר לגוף (למוח) ושעכשיו במשך 10 שעות גג
    לא משנה מה הולך לקרות אתה תמיד משנן לעצמך שהכל בסדר וגם אם לא אז כןןןןן הכל בסדר!
    וזה כבר מנסיון עם חוויות קשות גם.
    פשוט לזרום להינות מקסימום הכי הרבה אם הטריפ ממש רע לעצום עיניים לשכב קצת להתנתק ממה שקורה סביבך ופשוט לתרגל נשימות עמוקות ולשנן בראש שהכל יהיה בסדר זה יירד עוד מעט ויעבור.
    (במידה וקרה שהטריפ היה רע לא לחשוב שזהו אתה לא מתקרב לזה יותר תודה ושלום, ההפך הוא הנכון חייב טריפ מתקן שכל החוויה מתחילה ממשיכה ומסתיימת טוב!)

שלב 3: שלב לבעלי ניסיון משו שגם הטריפ מלמד אותך
    זה דווקא כן לבוא עם תסביכים שיושבים עלייך בתת מודע ולתת לטריפ להציף אותם מולך
    וכן לא לפחד מהפחד ולנצח אותם כמו שעד היום לא הצלחת וזה קרה לי הרבה.
    קרה לי שבאתי עם קצת חששות, תסביכים, מצב תקוע עם היוסוסים לגבי החיים ומהלכים מסוימים
    וכן הטריפ עזר לי לסדר את המהלכים והחששות ולהבין מה עליי באמת לעשות.
    יש קטע בטריפים לפעמים שאתה קצת חושש מהמקום שאתה מגיע אליו אבל זה חלק ממה שיפה בטריפ
    כי הוא מלמד אותך להתמודד ולהבין שאתה חייב תמיד להזכיר לעצמך גם להמשך החיים תמיד שהכל בסדר וזה רק עכשיו ועכשיו מתמודדים לא בורחים.

שלב 4: לצפות ולהאמין שהולך להיות לך הכי כייף בעולם אין שום פחד ושום כלום
    בית משוגעים אני לא אגיע ולא משנה מה אני הולך לעבור זה משו שרציתי, אם לאחר הטריפ יש לך
    התלבטויות ובלבולים זה טבעי וזה בסדר וזה גם מה שנותן לך אוקיי שאתה לא שרוט.
    למה אני אומר את זה?! כי אנשים שהם שרוטים אינם יכולים לחשוב הם פשוט שרוטים טוטאל
    והם לא שמים לב ולא מתבלבלים הם פשוט במקום שהם לא מבינים אפילו שהם מדברים שטויות מתנהגים מוזר ולא שמים לב לעצמם, מה שקורה אחרי טריפ הוא שרמת המודעות שלך עולה, כלפי העולם, כלפי עצמך וכלפי החברים והמשפחה שסביבך ככה שהכל טוב יותר כי אתה פתאום מבין יותר וזה חלק ממה שטוב בטריפ.

מאחל לכולם רק טריפים טובים וגם אם זה לא LSD 25 אז שלפחות תהנו כמה שיותר כאילו זה כן
    שתפיקו את המירב ממה שתוכלו כי אחרי הכל אחרי כל הטריפים שאכלתי יש מן הרגשה כזאת טובה, הרגשה של נוחות של שקט נפשי כזה של הכל נעים וטוב ויותר מזה תמיד אבל תמיד אחרי טריפים אני פשוט קורא אנשים! במלוא מובן המילים ממש קורא אותם, את האנרגיות שלהם, משלים משפטים של אנשים, מבין מעבר לכל הדברים שבאים למכור לי מה באמת הבן אדם שמולי מנסה להשיג או ליצור.

תהנו תנו בראש ועל תחשבו מעבר למה שצריך וכל עוד אתם חושבים ומתלבטים זה אומר
    שאתם ערים לבעיות שלכם או לעצמכם!

Pandora's Box, SaltyNippel ו-kingstar אוהבים את זה.
  8. What_ever

What_ever קנאביסט

לייקים:
    236
    אני תמיד מכינה את עצמי לטריפים. אף פעם אני לא מגיעה למצב של טריפ "בטעות" או כי מישהו מציע לי משהו.
    חשוב להיות בסביבה נוחה, פיזית ומנטלית.
    להיות עם חברים קרובים שמכירים אותך ויודעים מה הקווים האדומים שלך וכו'
    לקחת את הסם *בביטחון שלם*
    לא להגיע למצב של פחד או חוסר רצון כי זה מאוד משפיע על הטריפ. כמובן שכל לקיחה של סם היא מעט מפחידה וגורמת לחששות, אבל לא להיות היסטרי לגבי זה
    והכי חשוב? להכין את המוח והמחשבה לטריפ, להכין את עצמך שאלו כמה שעות, לבקש מהטריפ שיקח אותך למקום טוב ויפה, לקבל את התובנות באהבה
    אותי מרגיע בטריפים לדעת שיש לי ואליום בכיס/בתיק. שאם יקרה לי משהו לא טוב אז יש לי כדור שמרגיע.

בהצלחה

SaltyNippel אוהב/ת את זה.
  9. מכור לנרגילה

מכור לנרגילה חבר חדש

לייקים:
    6
    אמנם לא השתמשתי בסמים קשים אלה רק בקנאביס רפואי...
    ואני רוצה לספר בקצרה על הפחדים שהיו לי מההתנסאויות הראשונות מאז שקיבלתי אישור לעישון קנאביס רפואי.

לא נגעתי באף סם לפני הקנאביס וגם לא חיפשתי את הסטלה כלל!!! רק בריאות ולחזור לשיגרה!!!
    באספקה הראשונה ניסיתי את הזן WW והוא גרם לי ל*אשליות* אני אומר אשליות כי זה הרגיש לי כאשליות, כמו למשל שהריצפה לא ישרה או דברים אחרים שאני מודע להם שהם לא המציאות אלה אשליות וכשהייתי מזיז את הגוף אז זה היה נרגע ואז חוזר שוב ועם זה גם הרגשתי את ה-*פחד*.
    הזן WW גרם לי להכי הרבה פחד, עכשיו זה לא פחד רגיל כי אני לא מפחד בדרך כלל, גם לא מסרטי אימה למשל, מקסימום נבהל, אבל עם התחלת השימוש נתקפתי פחדים.
    אלה פחדים שנגרמו מחוסר שליטה במצב ובגלל שלא ידעתי להתמודד עם התופעות, וגם בגלל שלא עישנתי טוב את הקנאביס בגוינטים (קינג סייז), כי לא ידעתי איך לעשן סיגריות כי לא עישנתי לפני, למרות שעברתי הדרכה דרך הספק.
    בקיצור הפסקתי עם הזן WW עברתי לCM שפחות הפחיד אבל יותר פיקס אותי, ועדיין גרם לאשליות, ואחרי זה עברתי לזן ML שכמעט ולא גרם לי פחדים בכלל אבל כן לאשליות וכנ"ל גם DB.
    עד שהגעתי לDQ ו HW שלא גרמו לי לפחד כלל וגם לא גרמו לאשליות כלל, ואחרי שהתנסתי הרבה עם DQ וHW אז חזרתי לנסות את MLו-DB וגם הם לא גרמו לי לאשליות כמעט בכלל!!!

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שצריך להכין את המעשנים לתופעות האלה... למזלי לא התייאשתי והמשכתי לנסות זנים אחרים.
    והכי חשוב זה הזמן... הקנאביס היום יושב לי טוב בגוף והוא סוף סוף מתחיל לעזור אחרי 3 חודשים של שימוש והקלה הדרגתית.
    גם אם יש לי סטלה חזקה היום, אני כבר יודע לנצל אותה לחיוב ולהנות ממנה ולא לחשוב איך להיפטר ממנה או איך להתמודד איתה.
    כיום הקנאביס לא נפרד ממני, כי הוא בהחלט עוזר. וגם כמעט ואין לי עיניים אדומות, גם עם זנים שכן גרמו לי בעבר ועוד דברים שכיום אני יודע שהקנאביס בהחלט עוזר לי לעומת ההתחלה.

ד"א תודה לאתר על המדריך למעשן המתחיל שנמצא באתר זה.
    ותודה לרופאת המשפחה שלי שאמרה לי שלוקח לזה זמן להשפיע ושאני אמשיך לנסות.

cannabisnaut אוהב/ת את זה.
  10. פטריה צבעונית

פטריה צבעונית קנאביסט

לייקים:
    34
    תודה אנשים על התשובות.

בנוגע לעצה של ה"לדבר בשביל להעביר פחדים" זה יכול לעזור בשביל טריפים קלים/בינוניים..
    טריפים כבדים זה סיפור אחר.

טרנס מק'נה מדבר על זה בתחילת הקטע שהעלתי. במינונים נמוכים אתה/האגו עוד יכול "להיאבק" בשביל להיות בשליטה.

בסופו של דבר לטריפים צריך לבוא מוכנים נפשית ומנטלית. בין טריפ לטריפ אתה צריך לעבוד על עצמך כדי שהטריפ יזרוק לך בפנים כמה שפחות מטען שלילי.

#10 פטריה צבעונית, ‏17/3/17
    נערך לאחרונה ב: ‏17/3/17
  11. kingstar

kingstar קנאביסט

לייקים:
    156
    עשיתי המון טריפים בכל מצב דמיוני שתתאר, לפני האוניברסיטה דפקתי שורות MD וניגוב, בשירותים באוניברסיטה וכו'. בעבודה (הקודמת) ועוד... היום אני הרבה יותר מתון ועברתי את השיגעון של ההתנסות המוגזמת.

בכל מקרה רוב הטריפים שלי היו טובים, בודדים היה לכמה רגעים לא נוחים ממש אבל זרמתי, ניסיתי לישב עניינים ולרוב זה חלף מיד אחרי שפתרתי את הקונפליקט באותו רגע, אם לא הצלחתי חשבתי לעצמי יאללה מה כבר יכול להיות אני זורם (סוגר את כל הגירויים סביבי - מוזיקה, אורות וכו'), נכנס להתקלח אם צריך, מכין משהו קטן לאכול או לשתות וכו'.

אני מאמין סה"כ שחשוב מאוד שאדם יכיר את עצמו, מי שבוטח בעצמו ומכיר את עצמו ומודע לתסביכים שקימים אצלו גם בלי LSD ומה צפוי בעקבות הניסיון (כלומר הוא מכין את עצמו מראש) עשויה מאוד להקל.

הדרך הבטוחה ביותר לשמור על עצמך היא לעשות סמים בכלל במקום מוכר (ראה מחקר החולדות והארואין - תמונה מצורפת מסיכום מבוא לפסיכולוגיה (לא שלי)).

רוב הפעמים שאני צורך סמים ולא משנה מאיזה סוג זה בבית ולכן אני גם פחות נתון להשפעות של פחד מהסביבה וחרדות תוך כדי "סטלות" כאלה ואחרות.

קבצים מצורפים:

• 1.jpg
      1.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 127.7
      צפיות:
      9
    פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.
  12. ItsKori

ItsKori חבר חדש

לייקים:
    1
    אהלן אז ככה ...
    אני בערך לפניי שלושה שבועות עשיתי את הטיפת אסיד הראשונה.
    כמובן שלאחר שקראתי על זה מלא חששתי פחדתי שאלתי אינסוף אנשים ניסיתי לדמות עם עצמי כל הזמן את ההרגשה של אסיד אבל מהחוויה האישית הראשונה שלי אני יכול להמליץ על כמה דברים שעשיתי לפניי שלקחתי את הטיפה .

1.הייתי באמסטרדם וכטריפ ראשון קליל מאוד אכלתי את הטראפלס שם בערך כל יום כי ממש נהנתי מהקונספט הראשוני של הטריפ .

2.הייתי נורא שלם עם עצמי נפשית ופסיכולוגית לגביי ההחלטה .

3.עשיתי את זה עם החבר הכי טוב שלי שלקח גם רק ששלו זו הייתה הפעם החמישית ויאמר לזכותי ששלטתי בטריפ כפול 2 ממנו .

4.במהלך הטרים עצמו שהוא התחיל פיתחתי לעצמי עוד קול בראש שניהל את כל הטריפ (דיברתי עם עצמי בראש) זה ממש עוזר הכל הרבה יותר מסודר עדיין יש בריחות של מחשבות כמובן אבל אתה הרבה יותר יציב .

5.אחי אני עשיתי את זה בסביבה הטבעית שלי העיר שלי הבית שלי - לא טוב במיוחד לא בפעם הראשונה !
    לא מערבבים חיים אישיים עם טריפ (כגון אמא אבא משפחה)

6. אני ממש השתדלתי כל הזמן לחייך ולהגדיר את עצמי סתלבטן ככה שהוצאתי רק שטויות מהפה ונמנעתי מלהכנס לרבדים העמוקים התובנות וכו , מיותר מבחינתי פעם אחת פעמיים זה יהיה נחמד בפעמים הבאות אתה כבר מבין תובנות על תובנות שלא נגמרות ואתה מוצא את עצמך מסתובב סביב עצמך בשביל להבין דברים כל הזמן וללמוד .

החוויה כיפית משוגעת אי אפשר להסביר אותה במילים ועד שלא תעשה לא תדע בדיוק בדיוק על מה אני מדבר ,וכמובן כמו עם כל דבר הרבה מיזה זה לא טוב לא בריא ויהרוס לך את החוויה !!!!!

פטריה צבעונית אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!