1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

השקר של לנדשפט על ירידה במחירי הקנאביס הרפואי נחשף

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏18/6/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,330
  לייקים:
  299
  מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות יובל לנדשפט טוען בראיונות כי העלייה הצפויה במחירי הקנאביס הרפואי בבתי המרקחת איננה משמעותית שכן היא נוגעת לכ-3% בלבד מהמטופלים.

  לדבריו, במספר ראיונות שנתן וכן במסרים שהעביר להנהלת משרד הבריאות, בעקבות הרפורמה המחיר של הקנאביס הרפואי ירד או לכל הפחות יישאר כפי שהוא עבור 97% מהמטופלים.


  לטענת לנדשפט העלות של 10 גרם קנאביס בבתי המרקחת (שקית תפרחות או בקבוקון שמן) היא 110 שקל, כך שכל מי שמקבל 30 גרם בחודש ומטה ישלם עד 330 ש”ח, לעומת 370 ש”ח כיום.

  יתר המטופלים ישלמו אמנם גם להערכתו יותר מאשר הם משלמים היום, אך לדבריו מדובר כאמור באחוז קטן מאוד ולא משמעותי אשר לגביו הבטיח המשנה למנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי יימצא פתרון, אם כי עד כה לא נמצא כזה.

  אך במציאות מסתבר כי הדברים מעט אחרים וכפי שרבים העריכו נראה כי שוב מדובר בשקר שמסר לנדשפט – כך לפחות עולה כעת מנתונים רשמיים שחושפת המחלקה לחופש מידע של משרד הבריאות בתשובה לבקשה שהגיש אסף אוחיון מחברת כאן-עולם.

  ראשית, על פי מחירון הקנאביס הרפואי הרשמי העלות הנמוכה ביותר עבור 10 ג’ קנאביס היא 120 ש”ח ולא 110 ש”ח כפי שטען לנדשפט. שנית מדובר במוצרים של חברה אחת בלבד כאשר האחרות גובות עד פי 2 ויותר עבור אותו מוצר.

  המשמעות היא שמטופלים המקבלים 30 ג’ בחודש נאלצים לשלם לבתי המרקחת החל מ-360 ש”ח לפחות ועד 750 ש”ח ויותר מדי חודש, כלומר כמו היום או יותר. בנוסף, על פי הערכות מקצועיות, המחיר הנמוך של 120 ש”ח ל-10 ג’ הוא זמני ויעלה גם הוא בקרוב.

  כעת, על פי הנתונים שנחשפו על ידי המחלקה לחופש המידע, מתגלה כי למעלה מ-27% ממטופלי הקנאביס הרפואי בישראל מקבלים 40 או 50 גרם קנאביס בחודש – אלו ישלמו החל מכ-500 ש”ח בחודש ועד 1,250 ש”ח ויותר.

  [​IMG]
  הנתונים הרשמיים: כמה קנאביס רפואי צורכים מטופלים כל חודש (מקור: חופש המידע)

  6% נוספים מקבלים 60 גרם קנאביס בחודש ומעלה ויאלצו כעת לשלם כ-700 ש”ח לחודש ועד 1,500 ש”ח ויותר – כלומר לפחות 33% מהמטופלים יאלצו לספוג עליית מחירים עבור הטיפול בקנאביס רפואי.

  לנתון זה אפשר להוסיף לפחות חלק מתוך 27% המטופלים המקבלים 30 גרם קנאביס בחודש, כך על פי הנתונים, שכן לא כולם ירכשו דווקא את הקנאביס הזול ביותר והדבר תלוי במינון שייקבע על ידי הרופא.

  המשמעות היא שאף כ-50% מהמטופלים ואף יותר יאלצו לשלם עלות גבוהה עבור הקנאביס מכפי שהם משלמים כיום.

  בין מטופלים אלו שהעלות עבור הטיפול תעלה בשבילם בחדות, נמצאים בעיקר החולים הקשים – חולי סרטן וילדים אוטיסטים הצורכים כמויות גבוהות יותר.

  נתון זה רחוק מאוד מהנתון עליו חוזר לנדשפט, 3%, שרק עבורם לטענתו צפוי מחיר הקנאביס הרפואי לעלות. שקר זה של לנדשפט מצטרף לשורת שקרים אחרים לכאורה שהוא מפרסם באופן רציף, כולל לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן ולשכתו.

  מספר המטופלים הצורכים 20 גרם בחודש ומטה, והם אלו שיוכלו אולי להנות מעלות נמוכה יותר עבור האספקה החודשית, עומד על 39%, כך מהנתונים הרשמיים.

  עוד עולה מהנתונים כי 26% מהמטופלים הם בני ובנות פחות מ-40. רוב המטופלים, 45% מתוכם, הם בני ובנות 41 עד 65, ועוד 29% נוספים הם בני ובנות 65 ומעלה.

  נתונים מעניינים נוספים הם ש-64% ממטופלי הקנאביס הם גברים לעומת 46% נשים, וכן שמעל 53% מהמטופלים גרים באזור תל אביב והמרכז, 24% באזורי הצפון והדרום יחדיו, 19% באזורי ירושלים וחיפה וכ-3% באזור יהודה ושומרון.

  הידיעה השקר של לנדשפט על ירידה במחירי הקנאביס הרפואי נחשף פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!