1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

השר חיים כץ: "ישראל מחטיאה את המטרה כל עוד ייצוא קנאביס רפואי אינו חוקי"

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏5/6/17.

1. Admin

Admin מנהל
    מנהל

לייקים:
    296
    יובל לנדשפט, מנהל היק"ר: "כולנו חולקים את אותו החלום - הפיכת צמח הקנאביס לאמצעי טיפול עבור המונים ברחבי העולם".

בין משתתפי הכנס המדעי-טכנולוגי: פרופ' רפאל משולם, מגלה ה-THC; יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות; חיים כץ, שר העבודה והרווחה; ח"כ תמר זנדברג, יו"ר הוועדה למאבק בנגעי הסמים ואלכוהול; פרופ' ארנון אפק, משנה רפואי למנכ"ל משרד הבריאות; ח"כ חיים רמון, שר הבריאות לשעבר; מארק היידן, סגן נשיא קולורדו נשיונל בנק.

הכנס הבינלאומי cann10 לקנאביס רפואי נפתח היום (ב') במלון דן פנורמה שבת"א. הכנס המדעי-טכנולוגי נערך זו השנייה ה-2 ב-5-6 ליוני ובו לוקחים חלק כ-700 חוקרים, רופאים, מגדלים, אגרונומים, חברות טכנולוגיה וסטארטפים מתעשיית הקנאביס הרפואי.

את הכנס פתחו בנאומיהם: חיים כץ, שר העבודה והרווחה; פרופ' רפאל משולם, מגלה ה-THCוחתן פרס ישראל לכימיה;יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות;ח"כ תמר זנדברג, יו"ר הוועדה למאבק בנגעי סמים ואלכוהול; ויוסי בורנשטיין, יו"רCann10.

יוסי בורנשטיין, יו"ר cann10: "כיום יותר ויותר מדינות מבינות שלא ניתן יותר להתעלם מתוצאות מחקרים רפואיים על הקנאביס הרפואי. הטאבו על הצמח הרפואי מוחלף בהבנה כי זוהי תרופה לכל דבר. מעולם לא היה מוצר רפואי שנתן מענה לכל כך הרבה התוויות רפואיות. ומעולם לא היה נושא רפואי שיצר פולמוס כל כך גדול בקהילה המדעית, פוליטית ובציבור כולו".

פרופ' רפאל משולם, מגלה החומר הפעיל (ה-THC) בקנאביס: "אני צופה כי בתוך 10-15 שנה החומרים הפעילים בקנאביס יתורגמו גם לתרופות מוסדרות מהשכיחות ביותר בעולם. הסיבה לכך היא שמגוון החומרים הפעילים שבצמח הקנאביס משפיעים על כל כך הרבה התוויות רפואיות שונות".

יובל לנדשפט: "כולנו חולקים את אותו החלום - הפיכת צמח הקנאביס לאמצעי טיפול עבור המונים ברחבי העולם. לשם כך יצרנו במשרד הבריאות את ה-cannacopeia שהוא למעשה תורת הקנאביס הרפואי. אני מאמין שאנחנו יכולים להגיע למצב שמחקר הקנאביס הרפואי בציון יצאו פריצות דרך לעולם כולו".

חיים כץ, שר העבודה והרווחה: "אי שם בשנת 2009 בהיותי יו"ר ועדת הבריאות היו אומרים לי שיערך כזה כנס לתעשיית הקנאביס הרפואי - הייתי אומר שזו הזיה. אני זוכר את הפעם הראשונה שנפגשתי עם מטופלים שסבלו מכאבים כרוניים. בזמנו היה רק רופא אחד שהיה מסוגל לתת אישור לצריכת קנאביס למטרות רפואיות, ד"ר יהודה ברוך. למרות ההתפתחות המרשימה בתחום, לצערי ייצוא הקנאביס הרפואי לחו"ל עדיין אינו חוקי ובכך ישראל מחטיאה את המטרה. קנאביס רפואי צריך להיות מקור פרנסה להרבה מאוד חקלאים בישראל".

ח"כ תמר זנדברג: "על מנת להניע את מהפכת הקנאביס הרפואי בישראל, זה לא מספיק לגייס את הרגולציה בלבד. לא פחות מכך גורם קריטי להצלחת התהליך הם מובילי הדעה בתחום. התעשייה עדיין חווה חבלי לידה ובמקרה הזה מתמודדים עם התנגדויות מצד רופאים ובכירים בהנהלה הרפואית. אני קוראת להם להצטרף למהפכה, ולהרחיב את אופקיהם המקצועיים גם לתחום הקנאביס הרפואי.

"שאלת ייצוא הקנאביס לחו"ל הינה קריטית ליכולת שלנו להרחיב את המחקר המדעי וטכנולוגי ולשכלל את יכולות הצמח לתמורות רפואיות. כמו כן, לגליזציה של קנאביס וחקר הקנאביס למטרות רפואיות אינם שני דברים סותרים, להיפך- הם שלובים האחד בשני. בניגוד לתפישה המקובלת בעבר, היום אנחנו מבינים שאי אפשר לנתק את שני התחום האחד מהשני וכי שמירת הקנאביס כצמח לא חוקי לשימוש למטרות פנאי יוצר את האפקט ההפוך ולא באמת מונע מהציבור מלצרוך אותו. לגליזציה של הקנאביס תעודד את המחקר הרפואי והטכנולוגי של הצמח, והגיעה השעה גם לשם כך".

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!