1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התחלת גידול שני

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Northerncloset, ‏1/8/17.

1. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    היי חברים,
    אני מתחיל עכשיו את הגידול השני שלי.
    הראשון עבר עם לא מעט תקלות, בעיקר הייתה לי בעיה של חום... הארון שלי במחסן, כך שאין שם מזגן, יש בו ונטה לכניסת אוויר ומפוח להוצאה... בימים חמים הייתי מגיע למעל 30 מעלות, כשהאור כבוי!!!, עם אור דלוק טיפס לי גם ל40 מעלות.... (האור נדלק בלילה ונכבה ביום)
    בשלב מסויים בגידול הקודם הוספתי מכשיר אדים קרים שהזרים אדים דרך הונטת כניסה... זה הוריד את הטמפרטורה בכמה מעלות בודדות, אבל הוסיף לי גם בעיה של לחות.

אז ככה, לגידול הבא החלטתי שאני מביא מקרר קטן, עושה חור בדלת ומזרים אוויר קר ישר מהמקרר אל תוך הארון, אני מביא בקר דיגיטלי שישלוט במקרר, במכשיר אדים ובמאווררים, כך שתמיד יהיו הטמפ' והלחות המתאימים. :)

אני מגדל עם פלורסנטים בסקרוג

השאלה שלי היא כזאת, באיזה חלק של הארון הייתם עושים כל כניסה? (שרטוט בהמשך)... הכניסת ונטה והיציאה של המפוח הם כבר במקום נתון, אני לא אזיז אותן... אבל את הכניסה של המקרר ושל המכשיר אדים אני רוצה לעשות במיקום אידיאלי....
    לגבי האדים אני מניח שהכי פחות טוב יהיה מתחת לסקרוג כי זה יצבור לחות בפרחים ויצור עובש אז אני מניח שמעל הסקרוג, השאלה אם ישר מעל הסקרוג או הרבה מעליו... כנל לגבי המקרר.... הוספתי חצים בשרטוט שמראים את האופציות שחשבתי עליהן תרגישו חופשי להציע רעיון אחר...

תודה

https://anonimage.net/image/EEbPKoqx00

2. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    לא יותר קל לקנות מזגן נייד? ופשוט לחבר אותו לסטאפ הקיים שלך

3. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    אחי מזגן נייד עולה אלפיים שקל ומקרר קטן עולה 300 שקל...

4. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    מממממממ לא יודע חוץ מהמחיר יש עוד לבטים כמו ההצלחה של הגידול וכאלו כל אלו עולים על העלות החד פעמית של המזגן.
    כסף בא והולך הצמח אם לא ילך לך תמתין עוד 3-4 חודשים עוד פעם....אמרת כבר שזה קרה לך לא?
    מי אמר שהמקרר הזה יעשה את העבודה?

5. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    כי מקרר (כשמו) מקרר טוב יותר ממזגן... כל מה שאני צריך זה להוריד טמפרטורה, מקרר יעשה את זה טוב יותר וזול יותר... גם הדרך בה אני הולך לחבר את המקרר לארון תהיה יותר קלה מאשר עם מזגן... באף אחד מהלבטים המזגן לא מנצח אז למה להתעקש על כיוון שהוא פחות טוב...
    בתכלס שאלתי לגבי המיקום של הכניסה, אז תודה על התגובה אבל אני מחפש תשובה יותר רלוונטית ;)

6. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    מקרר לא מקרר יותר טוב ממזגן (הוא יודע לקרר רק את השטח הקטן של עצמו )
    מזגן מקרר חלל הרבה יותר גדול בהשוואה

לגבי פתחים נהוג נכמחס אוויר מתחתית חלל הגידול בגלל שאוויר קר מתרכז בחלק התחתון של חלל
    יציאת אוויר אותו דבר מהחלק העליון על מנת להפטר מאוויר חם שעולה למעלה

בכל אשר תבחר שיהיה בהצלחה רק אם אתה קודח חורים במקרר שים לב שאתה לא פוגע ביחידת גז שלו שפשוט תשביט אותו

7. LegalEyez

LegalEyez חבר חדש

לייקים:
    16
    נשמע כמו פתרון לא יעיל בכלל.
    אדים תמיד יבצעו בעיות של לחות - כדאי להשתמש בזה רק שתרצה לעלות לחות, לטמפ׳ צריך פתרונות אחרים.
    לגבי המקרר אני לא יודע אם הוא לא יתקלל מהשימוש בו בצורה הזאת שהיא לא האידיאל ולא יודע גם עד כמה תיהיה אפקטיבית.
    מזגן נייד עולה 2000 שקל וישתלם לך לטווח ארוך, גידול אחד כמו שצריך עם שליטה יותר טוב בטמפ׳ תיהיה שווה יותר מהחסכון הזה והמאמץ להשתמש במקרר בצורה הזאת.
    יש מזגנים ניידים עם אופציה לחיבור שרשור ככה שהכנסת האוויר הקר לחדר תתבצע בצורה פשוטה וקלה, בנוסף למזגנים יש טרמוסטט ככה שאתה יכול להגדיר את הטמפ׳ הרצויה והוא יפעל על פי הצורך ולא כמו מקרר שתמיד יתאמץ לקרר ל4 מעלות.

ChaoExplo אוהב/ת את זה.
  8. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    כן מקרר ומזגן זה אותו דבר
    שניהם מוציאים אנרגיה (מוציאים חום)
    כשאתה דוחף אוויר ממקרר קטן אתה רק מחמם את החדר

9. Northerncloset

Northerncloset חבר חדש

לייקים:
    2
    החדר לא מעניין אותי... גם ככה זה מחסן, והוא לא מובודד בשיט, ככה שהשמש מרתיחה אותו בכל מקרה... מה שחשוב לי זה שהארון יתקרר...

המקרר לא יתקלקל מהשימוש.. הוא עובד בדיוק אותו דבר כמו מזגן, וגם לו יש טרמוסטט , פשוט מקרר מסוגל להגיע לטמפרטורה נמוכה יותר ממזגן... הוא יתאמץ לקרר ל4 מעלות רק אם מכוונים לו את הטרמוסטט ל4 מעלותo_O

ונכון שמקרר יותר טוב בקירור חללים קטנים לעומת מזגן שטוב יותר בקירור חדרים.. איזה מזל שמה שאני רוצה לעשות זה לקרר חלל קטן ולא חדר :)

אני לא מבין מה כולם עפים על המזגן נייד הזה??? הוא יקר!!! וקראתי עכשיו לא מעט ביקורות על המוצר בזאפ ואף אחד לא מרוצה ממנו - מרעיש, מסורבל (צריך לנקז ממנו מים כל כמה ימים והוא צריך לעמוד ליד חלון בשביל הוצאת האוויר החם), וברוב הביקורות אנשים אומרים שבתכלס זה חרא ואם אתה לא עומד קרוב מספיק זה לא משפיע בכלל!! (ואני מדבר פה על כמה דגמים לא אחד ספציפי)

מקרר צובר בתוך עצמו קור ועם חיבור רק של צינור אחד כל הקור הזה יגיע לתוך הארון... לא מרעיש, לא צריך למלא בו מים או לנקז ממנו מים... לכל מקרר יש טרמוסטט ואפשר לכוון אותו לאיזו טמפרטורה שרק רוצים.. ובנוסף המחיר הוא בערך חמישית ממחיר המזגן!!!

איזה סיבה יש לאנשים להמליץ על מזגן לעומת מקרר?!?!?!?

10. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    אתה טועה
    לא חלל קטן אלא כמות האויר שאתה דוחף
    זו לא מערכת סגורה

11. ההולנדי המעופף

לייקים:
    146
    מקרר מצליח להגיע לטמפרטורות שהוא מגיע בגלל שהוא עובד על חלל אטום.
    ברגע שתכניס ותוציא אוויר (אם לא תעשה את זה הצמח ימות או שתקנה בלון פד"ח עם ווסת וחיישן שיעלה לך יותר ממזגן) הוא לא יתקרב לטמפרטורות שלו והאמת די התקשה בכלל לקרר את החלל.

מה לעשות שצריך לנקז מים ככה הטכנולוגיה הזאת עובדת ,לא בא לך לנקז ?,שים מזגן אינוורטר רגיל שהמים שהוא פולט פשוט נפלטים בחוץ אז אתה לא רואה אותם

מרעיש ומסורבל זה סובייקטיבי
    אל תשכח שהביקורות בזאפ כנראה לא של מגדלים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!