1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות לגבי נורת 250W משולבת לחלל גידול קטן

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏25/10/15.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אני מתכנן החורף לגדל גידול אינדור ראשון שלי ומתחיל לתכנן חלל גידול. הצורך שלי לכרגע הוא לחלל לצמח אחד עד שניים וכדי למשוך מינימום תשומת לב אני אשתמש בארון פלסטיק של כתר במידות 45×65×170 ס"מ שיצופה מבפנים במיילר.
    לפי מה שאני מבין התאורה האידאלית למרחב כזה היא 150W..? יחד עם זאת בחנות היחידה באיזור מגוריי שמציעה ציוד גידול, העלות של ערכת תאורה 150W (עם נורת MH לגידול וHPS לפריחה) כמעט זהה לעלות של ערכת תאורה 250W עם נורה משולבת של סאן מאסטר. וחשבתי שיכול להיות יתרון לקנות נורת 250W כבר למקרה שבעתיד ארצה חלל מעט גדול יותר. אני יודע ש"אין דבר כזה יותר מדי אור" לגידול קנאביס, אבל מצד שני כן יש "יותר מדי חום"... השאלה אם נורת 250W זה יותר מדי חם לחלל של רבע מטר מרובע? אני מתכנן להשתמש בונטה 4" לכניסת אוויר וונטה 6" להוצאת אוויר פלוס מאוורר קטן לפיזור אוויר בארון. או שמראש חלל בגודל שציינתי קטן מדי לתכנן לגדל בו שני צמחים?
    ועוד שאלה אם אני כבר שואל על אינדור... איך מתמודדים עם עודפי מים מהשקיה בגידול אינדור? כי תמיד קראתי להשקות עד שיוצאים מים מפתחי הניקוז.. בגידול חוץ לא הייתה לי בעיה שהמים יזרמו חופשי החוצה, אבל בגידול פנים זה נראה לי בעיה לא? ואם שמים צלחת איסוף אז עלולים להצטבר בה מלחים לא?

2. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    מחשבה טובה לחשוב על העתיד, אם תרצה להגדיל את החלל...
    בכל אופן, בחורף יש פחות בעיות של חום.
    אני הייתי הולך על קולטיוב בשביל ראש שקט.
    יש לך מזגן בחדר?

יש מגשי ניקוז, ולאחר השקיה אפשר ורצוי לשפוך את העודפים.

3. GanjaFarmer

GanjaFarmer קנאביסט

לייקים:
    13
    בחורף יהיה בן זונה 250 לגבי הקיץ יכול להיות ..

4. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אין לי בעיה מבחינת גידול בקיץ. יש לי גג שטוף שמש. בקיץ המקרה היחיד שאני יכול לחשוב שאשתמש בחדר הגידול זה כדי להכניס ייחורים לפריחה מוקדמת כדי לזהות מיניות של הצמח. ואז המטרה היא לאו דווקא שהצמח ישרוד לאורך זמן אלא רק עד שיראה סימני מיניות..
    אין מזגן בחדר, זה מחסן עם גג פח ולוהט שם בקיץ.בחורף מצד שני קר. וגם לא הכי מאוורר. את האוויר הנכנס אמשוך עם שרשור מחלון שיש שם. לכן גם ההחלטה לונטה 4" בכניסת האוויר למרות שהחלל הקטן לא בהכרח מחייב את זה; כדי שתהיה משיכה יעילה של אוויר מחוץ לחדר דרך השרשור.
    קולטיוב - מה יעזור לי אם אני לא מתכנן להיעזר במפוח? אפשר לחבר קולטיוב לונטה 6" שמושכת אוויר מהארון? זה יעיל?
    מבין בגדול שאם השימוש העיקרי בארון האינדור יהיה לחורף אז הבחירה במערכת תאורה של 250w היא מוצלחת למרות שהחלל הקטן יכול להסתפק גם בפחות אור?

5. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    אם זה רק לחורף, אני הייתי הולך על 250 ובאמת אין צורך בקולטיוב.
    עציץ אחד עם רשת לסקרוג והכל סבבה.
    מה ההתלבטות שלך בין 150 ל 250? מבחינה כספית? מה ההפרשים במחיר?

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    מערכת תאורה 150w עולה 450₪ כולל נורת MH ותוספת 99₪ לנורת Hps.
    מערכת תאורה 250w עם נורה משולבת של סאן מאסטר עולה 599₪ ואם אני לא טועה כעת במבצע במחיר 549₪. קרי, המחיר זהה. ההתלבטות היא בעיקר משיקולי חום בחלל הגידול, לא להעמיס יותר ממה שצריך. כאמור מדובר בחלל קטן בנפח של פחות מחצי מטר מעוקב, שטח של רבע מ"ר. זה מרחב שאידאלי עבורו למיטב הבנתי להשתמש בתאורה של 150w ולכן השאלה אם לשימוש ב"עודף תאורה" לא עשויים להיות חסרונות. כשכמו שאמרתי הבעיה העיקרית שאני יכול להעלות על הדעת היא עודף חום

7. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    במחשבה שנייה... בגלל גודל החלל הקטן אני חושב אם לא עדיף ללכת על סטאפ של CFL. היתרונות הם גם בעלות (יעלה פחות ממחצית לעומת נל"ג) - אבל זה לא השיקול המרכזי, אין לי בעיה להוציא 550₪ על נל"ג, אבל עוד יתרונות זה פחות חום ושזה מאפשר לי להקים ארון גידול בלי להכנס לחנויות גידול ייעודיות; אולי אני פרנואיד אבל אני מעוניין כמה שפחות למשוך תשומת לב.
    כמו שכתבת אנפו אני אכן מתכנן להשתמש בסקרוג. לכן חשבתי שמערך של 8 נורות CFL 20W ייתן פיזור אור מצויין לשטח של 45×65 ס"מ... קראתי מאנשים שגידלו סקרוג בשטח קטן כמו שלי עם CFL שקיבלו תוצאות מצויינות... יהיה לי 160w אור של cfl על שטח של רבע מטר מרובע..

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    כל עוד אתה מדבר על חורף תוכל בהחלט להשתמש בנורת 250 ולהתגבר על עומסי חום (אם יהיו) בעזרת 1 או 2 מאווררי קליפס קטנים וזולים.
    הייתי ממליץ לך לשקול להשקיע בחלל גידול גדול יותר במקום הארון המדובר, לא חייב ארון פלסטיק אפשר גם ארון עץ מותאם. אישית, אני לא מת על השילוב של ארונות פלסטיק ונורות, פלסטיק שמתחמם לאורך זמן (מהנורה/נורות) עלול להפריש רעלנים לחלל הגידול הקטן והלא מאוד מאוורר.

9. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    250 ללא ספק אם זה רק לחורף

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!