1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התייעצות: שילוב אור מנורת hps ואור שמש בשלב הצמיחה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י גוזון, ‏24/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אהלן,

בקרוב אעביר את העציצים למבנה שנבנה עבורם, עם מערכת התאורה. המבנה ממוקם בחדר שמש, ז"א שקיר אחד של החדר הוא למעשה חלון על כל רוחב הקיר, ובגובה 1.60.

עכשיו, אני כמובן אסגור את החלון עם בד אטום בשלב הפריחה שדורש 12 שעות חשכה מוחלטת, אבל לגבי שלב הצמיחה: במשך שעות רבות ביום יש שמש טובה וחזקה מהקיר-חלון. האם אפשר לבטל חלק משעות התאורה של נורת ה-hps לטובת אור השמש הישיר? חשוב לציין שמפאת מזג האוויר החלון נשאר סגור, והשמש עוברת דרך הזכוכית - איני יודע אם זה משנה או לא לצמח, מדובר בזכוכית רגילה ושקופה.

תודה מראש לעונים !

2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    שאלה ממש טובה!!!

3. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    נתחיל בכך שאור שמש הוא דבר חיובי, ושמש ישירה עדיפה על כל אמצעי תאורה אחר. לא רק מכוון ואינה עולה דבר. מבחינת האם האור ברמה שראויה להחליף את ה-hps, זה כבר תלוי בחשיפה. בשעות שבהן יש שמש ישירה, ניתן להחליף את ה-hps באור השמש. כמו כן ניתן לשלב את שניהם בו זמנית על מנת להבטיח תפוקה מרבית, כפי שעושים פעמים רבות בחממות. בנוגע לשעות החשיפה, ממליץ בחום להתקין סוג של כיסוי, כדוגמת וילון איכותי, על מנת לוודא כי הצמח אכן נצמד למשטרי תאורה. 18/6 לשלב הצימוח ו-12/12 לפריחה. ניתן גם מעל 18 שעות אור בשלב הראשון, אך שעות החושך תורמות לפעולות בצמח.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני אוהב את השאלה הזאת.

אור שמש עדיף בהרבה על תאורה מלאכותית.

לא כל האור עובר את הזכוכית (זכוכית חוסמת אורכי גל מתחת ל 400 ננומטר), אבל האור שעובר איכותי יותר מכל מנורה.

חשוב מאוד לזכור שאתה עדיין צריך לתת לצמח 18 שעות אור ביום בשלב הצמיחה.
    לדוגמא: אם יש רק 12 שעות של אור שמש על הצמח, אתה צריך להוסיף 6 שעות של תאורה ממקור חלופי (מנורה).

שיהיה בהצלחה!

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תודות לכולם !
    יש שמש ישירה לפחות 6-7 שעות, בשאר הזמן אשתמש במנורה.

עשן ישראלי ואגרונום: הבנתי שבשלב הצמיחה הראשוני עדיף לתת תאורה במשך 24 שעות, ואח"כ לתת קצת שעות חושך, עד לשלב הפריחה ולמחזור של 12/12 - מדויק?

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    שלב צמיחה 18 שעות אור ו 6 שעות חושך.
    שלב פריחה 12\12.

7. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אז רגע, איך שאני שם את הזרע באדמה מחזור האור צריך להיות 18\6? שמעתי שבשלב הראשוני הוא צריך 24 שעות אור ובשלב הצמיחה הוא נכנס למחזור של 18\6.
    תקנו אותי אם אני טועה.

8. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    david123, אתה מוכן להסביר לי בבקשה איך ניתן לייצר אור יותר מ24 שעות ביממה אחת?
    בכל זאת, תודה רבה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!