1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

התשובה המביכה של משרד הבריאות לבג”ץ

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏23/7/19.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,409
  לייקים:
  301
  המדינה השיבה לפני שעה קלה לבקשה להקפאת רפורמת הקנאביס הרפואי, שהוגשה ע”י עמותת הקנאביס הרפואי לבג”ץ בתחילת השבוע במסגרת העתירה נגד משרד הבריאות.

  בתגובה המדינה מתעלמת מהחלק הארי בבקשה, הנוגע לאי הצגת אסמכתאות מדעיות שיגבו את נהלי הרפורמה החדשים, ביטול החלוקה לזנים, עליית המחירים ועוד.

  המדינה מתעלמת גם מטענות הרופאים המומחים הגורסים כי הרפורמה פוגעת למעשה במטופליהם ומקדישה חלק נכבד מתשובתה בהטחת האשמות בחברת “תיקון עולם”.

  לדברי משרד הבריאות המחסור בקנאביס רפואי בבתי מרקחת נגרם בגלל עצירת הפעילות של “תיקון עולם”, זאת על אף שהחברה לא סיפקה ולא מספקת קנאביס לבתי מרקחת.

  לדבריהם “המחסור במוצרים בחברת ‘תיקון עולם’ יצר מציאות שחייבה העברת עשרת אלפים מטופלים לספקים אחרים ודווקא מימוש הרפורמה יביא לכך שבעתיד אירוע מסוג זה פגיעתו תהיה פחותה בהרבה”.

  בתשובה לא מציינת המדינה ולו פעם אחת כי הרפורמה היא מהלך חיובי, או יעיל באופן כלשהו, אלא רק קובעת כי בעתיד כל הבעיות אמורות להיפתר.

  שאר הסעיפים בתשובה נוגעים לעניינים טכניים שונים, למשל טענה לשיהוי בהגשת העתירה – טענה שכבר נדחתה ע”י השופט חנן מלצר עוד בשלבים המוקדמים של הדיון בעתירה.

  “לעמדת גורמי המקצוע במשרד הבריאות לא יהיה זה נכון לעצור את תהליכי המדיקליזציה שהתרחשו במשך כשלוש שנים,” טוענת המדינה בתשובתה, אך מבלי לפרט מדוע ומבלי להציג לכך גיבוי מטעם מומחים.

  טענה שגויה נוספת של המדינה נוגעת לדרישת העתירה לאפשר למטופלים להמשיך לקבל קנאביס במתכונת האסדרה הישנה – כלומר ישירות מהיצרנים.

  על אף ש-7 מתוך 8 החברות המגדלות כבר מחזיקות בתקן IMC-GAP החדש הכולל נהלי איכות נוקשים ונדרש כחלק מהרפורמה, במשרד הבריאות טוענים שהקפאת הרפורמה תוביל לאספקת קנאביס שלא עומד בתקני האיכות.

  לדבריהם, למרות שלא עלתה דרישה כזו, אם בג”ץ יקבל טענה זו הרי שמדובר ב”הסגה לאחור של כל תהליך המדיקליזציה” וכי דרישה זו “תאפשר המשך גידול וייצור מוצרי קנאביס ללא כל דרישות איכות”.

  ככל הנראה כבר בימים הקרובים יקבע השופט מלצר את החלטתו והיא תפורסם כאן לכשתתקבל. במידה ויקבל את הטענות יורה על הקפאת הרפורמה כך שמטופלים יוכלו לחזור לקבל קנאביס רפואי ישירות מהיצרנים בזמן שמשרד הבריאות יפעיל את הרפורמה במתכונת פיילוט עד להשלמת כל הכשלים.

  מעמותת הקנאביס הרפואי בראשות דנה בר-און, המיוצגת ע”י עו”ד יסמין מזרחי ועו”ד מרים בריינין, נמסר למגזין קנאביס בתגובה כי “האטימות והעיוורון הבלתי נתפסים של היק”ר וס. שר הבריאות ליצמן לדיווחיהם של ארבעה רופאים על פגיעה קשה בגופם ובנפשם של עשרות חולים כתוצאה מן הרפורמה, הינה שפל חדש שמעיד עד כמה המטופלים אינם ומעולם לא היו עניינה של הרפורמה הזו – אלא רק מטבע עובר לסוחר במסגרתה. אין לנו כל צל של ספק כי גם לכבוד בית המשפט תצרום הזילות שנוקט משרד הבריאות בחיינו, וכולנו תקווה שבימים הקרובים ישים סוף לפארסה הזו וישיב לנו את הטיפול שנלקח מאיתנו”.

  הידיעה התשובה המביכה של משרד הבריאות לבג”ץ פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   
 2. אברהם נחום

  אברהם נחום חבר חדש

  הצטרף:
  ‏23/7/19
  הודעות:
  2
  לייקים:
  0
  למה הגופים שפועלים לטובת החולים שמקבלים קנאביס לא באים בדרישה למשרד הבריאות להאריך את כל הרישיונות ללא יוצא מהכלל לתקופה של חצי שנה קדימה מהמועד העתידי שתהייה סחורה. מהחידוש האחרון שעלה סכום לא מבוטל לרופא מומחה ונסיעות לחולה קשה כמוני, לא הייתה הספקה בבית המרקחת. כשכבר הגעתי לבית מרקחת בעיר אחרת הרחוק ממקום מגורי שהייתה לו התרופה הרשומה במרשם במונית באמצע הדרך הודיעו לי שהקדימו אותי ונאלצתי לחזור כלעומת שבאתי, טענת בתי המרקחת שיש מחסור גדול שעתיד להסתיים בכניסתם של שניים שלושה ספקים חדשים בעוד מספר חודשים. עוד כחודשיים אני אמור לחדש את הרישיון שכולל ביקורים במרפאות כאב , הכל מקצבת נכות דלה. לאחר שעדיין לא קיבלתי את הטיפול עקב המחסור. להבנתי הסכומים הכוללים הנדרשים מהחולים גבוהים לאין שיעור מהסכומים שמשלמים בקנייה בטלגרם בתחשיב הסופי. רק שבתור חולה אינני יכול להסתכן בקנאביס שלא לפי תקן.
   
 3. alongold

  alongold קנאביסט

  הצטרף:
  ‏31/1/19
  הודעות:
  480
  לייקים:
  51
  אברהם זה מצער לשמוע מה שעושים לך, אולי בג"ץ
  ידחה את הרפורמה ויהיה לך פתרון. בהצלחה. תנסה אצל הספק הישן אם יש איזה דרך שהם יכולים לעזור לך.אולי יש רשיון מוארך על שמך אצלם היו כמה הארכות השבוע
   
 4. אברהם נחום

  אברהם נחום חבר חדש

  הצטרף:
  ‏23/7/19
  הודעות:
  2
  לייקים:
  0
  לחדד את העיניין לילה וכותב זאת בכאב פיזי גדול, למאבק המשפטי נגד הרפורמה אין סיכוי, סיכוי גדול יותר בדרישה למשל בהארכת תוקף כל הרישיונות הקיימים עקב המחסור לפחות עד 2021 בתקווה שהספקה תתחדש.
  דבר שני: דרישה להגמשה בבחירת צורת הטיפול כך שעם חסר זן מסוים יתאפשר לקחת זן אחר.
  שלוש: לאפשר קנייה ישרה מחברות הגידול שיש ברשותם מלאי בדיוק כמו שאפשר לבחור כל בית מרקחת, במצב הנוכחי עקב המחסור תרים אחרי בתי מרקחת בקצה השני של המדינה,
  ארבע: אחת מטענות משרד הבריאות של המעבר לשיטת המדיקליזציה וביטול הזנים היא שחולה יוכל לקבל בדיוק כמו בתרופה רגילה כמות מדודה ומדויקת של חומר בדיוק כמו אקמול, אבל כל חולה שלוקח כדורים יעדיף לחסוך ובדיוק כמו שמשלמים היום אותו מחיר על כדור נגד כולסטרול 40,20,80 מיליגרם, וחולים רבים בכדי לחסור יעדיפו לקחת כדור של 80 מיליגרם ולחצות אותו לשתיים בכדי לחסוך הוצאה חודשית של 17 שקל, מדוע שחולים לא יבקשו מהרופא לאשר להם במרשם קנאביס T20 במקום T10 או T5 שהרי הם משלמים אותו מחיר {לא מבוטל} על כמות כפולה ומרובעת,
  כך שהטענה המגוחכת שהכניסו 20 זנים של קנאביס לבתי המרקחת לא תחזיק כי החולים יעדיפו לקחת יותר חומר בפחות כסף.
  אינני זכאי יותר להשתמש ברישיון הישן של חברת שיח בגלל שכבר לקחתי עשרה גרם פעם אחת בבית המרקחת,(רישיוני עומד על 40 גרם} ואת עשרה גרם האלו השגתי לאחר מאמצים מרובים, כך נאמר לי בשיח ברגע שהשתמשת פעם אחת במרשם החדש של בתי המרקחת אינך כלול בהארכת הרישיון הישן ובאפשרות לקנות כבעבר.
   
  #4 אברהם נחום, ‏23/7/19
  נערך לאחרונה ב: ‏24/7/19
 5. alongold

  alongold קנאביסט

  הצטרף:
  ‏31/1/19
  הודעות:
  480
  לייקים:
  51
  לי בקנדוק אמרו דבר אחר. שגם אם לקחתי חודש אחד בבתיי המרקחת, עדיין אוכל לקחת מהם חודש אחריי במידה ויש ארכה עדיין
   
 6. alongold

  alongold קנאביסט

  הצטרף:
  ‏31/1/19
  הודעות:
  480
  לייקים:
  51
  טעות נלחץ לי פעמיים***
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!