1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חוויה מאוד מפחידה בעת עישון

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י jediknight, ‏16/10/14.

1. jediknight

jediknight חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא מעשן בכמויות מטורפות ובטח שכל ג׳וינט לא עמוס בירוק(בכל זאת סטודנט עני).
    בכל זאת מדי פעם מעשן ויש לי סטלה טובה וטוב לי.
    יום שישי האחרון עישנתי עם חברים והיתה לי חוויה מפחידה מאוד:
    בהתחלה לא הרגשתי כלום, אחרי איזה רבע שעה 20 דקות פתאום התחיל לדפוק לי הלב, והיתה לי הרגשה מוזרה כאילו אני לא בטוח איפה אני, כאילו כל מה שקורה זה בדמיון...אשכרה כאילו התחרפנתי.
    זה ארך איזה שעתיים, אולי אפילו יותר, כשמדי פעם זה עוצר ופתאום שוב מכה בי...אכלתי סרט רע בטירוף.
    ממש כאילו אני לא בטוח מה קרה לפני דקה, ואם הפסקתי לדבר ואיבדתי את הפוקוס, הרגשתי כאילו אני הולך ליפול או להתעלף...והלב, הלב דופק בטירוף בלי הפסקה!!!

מה זה? החומר שעישנתי היה ירוק רגיל...זו הרגשה לגיטימית? מה קרה פה?

תודה!

2. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    אופציה ראשונה היא שהחומר היה מרוסס בדרעק כלשהו שגרם לתופעה הזאת.
    אופציה שנייה היא שהחומר היה טוב ואתה פשוט נכנסת לחרדה. יכול לקרות, לרוב זה תלוי בסביבה שלך בעת העישון או במה שעבר עליך ביום-יומיים-שבוע האחרונים. לפעמים אם הראש טרוד בצורה קיצונית הקנאביס לא ירגיע אלא להפך-יתסבך. הכל עניין של לדעת לנתב את המחשבות למקום הנכון.
    במקרה כמו שאתה מתאר שזה התקף חרדה שאתה לא מצליח לשלוט בו או לצאת ממנו יש שתי דרכים לטפל:
    1. להתעסק במשהו, או לשקוע במשהו. יכול להיות שיחה, סרט, מוזיקה, משהו שמעסיק את הידיים..
    2. ללכת לישון.
    מקווה שעזרתי :) בפעמים הבאות פשוט תשתדל להישאר רגוע, היעזר בטיפים שנתתי לך פה, חשוב גם באמת לבחון את הסביבה שלך לפי שאתה מעשן משהו. (יש כאלה שיגידו שזה שטויות אבל כמו שאנחנו לומדים כל הזמן-כל אחד מגיב אחרת לחומר).

3. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    מה שחווית היה התקף חרדה עם דה-ריאליזציה חזקה. זו תופעת לוואי די נפוצה של מנת יתר של קנבינואידים, בייחוד אם מדובר בקנאביס שמכיל הרבה thc ומעט cbd. ל-thc יש השפעה חרדתית חזקה ו-cbd הוא אנטי-חרדתי חזק שמאזן אותו. אנשים עם בעיות חרדה בדרך כלל יעדיפו לעשן חשיש, מפני שהוא מכיל יותר CBD ולכן עושה פחות חרדה.

העצה היחידה שיש לי לתת לך היא כמובן לעשן פחות ולעקוב אחרי זה. אל תעשן עם החברים שלך מהג'וינטים שלהם, הם ללא ספק חזקים מדי עבורך. תנסה להכין ג'וינט מאוד מאוד חלש לעצמך, עדיף מחשיש ולא ממריחואנה, תעשן לאט-לאט ותראה לאן זה הולך... הרבה אנשים חווים התקפי חרדה כשהם מעשנים יותר מדי, זה הסימפטום העיקרי במנת יתר של קנבינואידים.

עכשיו כשאתה יודע שמה שעברת היה התקף חרדה, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות בשביל לעזור לעצמך בפעם הבאה שזה קורה. הדבר הכי חשוב הוא להירגע - להגיד לעצמך "אני נמצא בהתקף חרדה. זאת תופעת לוואי סטנדרטית של עישון יתר, ואני אהיה בסדר בקרוב". ככל שאתה נלחץ יותר, העוררות הסימפטטית שלך מתגברת ורק מחזקת ומאריכה את התקף החרדה. ברגע שתצליח להירגע, ההתקף יעבור מאוד מהר. אבל תנסה בכלל להימנע מלהגיע לסיטואציה של התקף חרדה, על ידי הפחתה משמעותית בעישון שלך.

עוד גורמים לחרדה בעת עישון קנאביס הם הסיבולת שלך, שאני מבין שהיא נמוכה בתור מישהו שמעשן רק מדי פעם. וגם עייפות - אם אתה מאוד עייף העוררות הסימפטתית שלך כבר גבוהה ויש לך סיכוי הרבה יותר גבוה לקבל התקף חרדה כתוצאה מעישון.

#3 BigBud, ‏17/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏17/10/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!