1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חישוב נוטריאנטים ו- PPM

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י NoahArc, ‏3/10/19.

1. NoahArc

NoahArc חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם, אני רואה בכל מיני מדריכים שחשוב לבדוק PPM בנוזל ההשקיה (מים + דשן) ובנגר כדי לדעת כמה (המדיום? הצמח? המדיום והצמח ביחד?) סופגים.
    1. נגיד שההבדל הוא 400 PPM. מה זה עוזר לי לדעת? בפעם הבאה להוסיף רק 400 PPM דשן כך שהנגר יהיה מים ללא דשן? בפעם הבאה להוסיף 800 PPM דשן כך שהנגר יהיה מים + 400 PPM דשן?
    2. אני מגדל גם באדמה וגם בקוקו-פרלייט. מרגע ההשקיה עד הנגר עוברות כמה דקות. בזמן הזה הצמח מספיק לספוג משהו? אם לא אז הספיגה היא רק של המדיום ואח"כ הצמח סופג מהמדיום?
    תודה מראש.

2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אני אתחיל מהסוף - עדיף שתזנח את הגידול בקוקו - זה לא נותן לך כמעט שום יתרון, רק יכול לגרום לבעיות.
    הצמח לא קולט כלום בדקות הראשונות. הדשן נספג במצע ואח"כ נספג בשורשים. אני לא זוכר את כול הפרטים וגם לא למדתי כימיה מימי, אבל אני יודע שלפחות חלק מהיסודות לא נקלטים בצמח בצורתם המקורית אלא עוברים איזשהוא תהליך ואז נקלטים (זאת גם הסיבה שאי אפשר באמת "לטעום" את הדשן בצמח אם לא עושים שטיפה לפני קציר. הנה עוד שטויות - שטיפה לפני קציר...)
    לגבי מה שרשמת על ה PPM - הבדיקה שאתה מדבר עליה נקראת בדיקת מליחות (לצורך העניין דשן=מלח), ולא בודקים את המליחות כדי לדעת כמה הצמח ספג אלא כדי לדעת כמה מלחים עודפים הצברו לך במצע. השאיפה שלך זה שהנגר יהיה באותה מליחות של מי ההשקיה שלך עם הדשן מה שאומר שלא הצטברו מלחים מיותרים באדמה. הצברות של מלחים באדמה גורמת לשריפת קצוות העלים (מה שהרבה מגדלים מבלבלים עם "עודף דישון") ואם ממשיכים אז כול העלה נשרף. כשבודקים את מליחות הנגר בודקים את סוף הנגר (הליטר האחרון שיוצא אחרי שהכול נשטף כבר)
    את מינון הדשן לא משנים אלא אם כן יש חוסרים ספציפיים - אם המליחות של הנגר גבוהה ממליחות תמיסת ההשקיה זה אומר שאתה צריך להשקות עם יותר נגר כדי לשטוף החוצה מהמצע מלחים לא רצויים, או לחילופין לתת השקייה אחת נקייה בלי דשן.

NoahArc אוהב/ת את זה.
  3. NoahArc

NoahArc חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה יעקב.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!