1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

חקלאים דורשים לחשוף כיצד קיבלו מגדלי הקנאביס הרפואי את רשיונם

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏5/7/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,178
  לייקים:
  297
  "שחיתות שלטונית": חקלאים דורשים לחשוף כיצד קיבלו מגדלי הקנאביס הרפואי את רשיונות הגידול שלהם ממשרד הבריאות, ומדוע אלו מחודשים ללא מכרז. בעתירה לבית המשפט הם דורשים לפתוח את ענף הגידול לאלתר. "130 מיליון שקל מחולקים למגדלים בלי מכרז," הם טוענים.


  השאלה "כיצד קיבלו 8 מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל את רשיון הגידול שלהן" עולה כעת שוב לכותרות כשקבוצת חקלאים הממתינים מזה שנים להצטרף לענף עתרו לבית המשפט בדרישה לחשוף את פרטי ההתקשרות של המגדלים הקיימים עם משרד הבריאות.

  על פי דיווח ברשת ב' "לטענת החקלאים כבר עשור שהמשרד מחדש את רישיונותיהם של שמונת המגדלים האלה בלי מכרז, בלי תנאי סף ובלי אמות מידה. לדברי החקלאים, מגדלי הקנאביס הקיימים מקבלים מהמדינה בכל שנה כ-130 מיליון שקלים. בעתירה לבית המשפט טענו כי מהליך מתן הרישיונות עולה חשד לשיקולים זרים ולא ענייניים על גבול השחיתות השלטונית."

  חידוש הרשיונות: "שחיתות שלטונית"


  שוחחנו הבוקר עם עו"ד חגית ויינשטוק, המייצגת את החקלאים: "אנחנו נלחמים בכוחות אדירים בימים אלו בעקבות החלטת הממשלה," אומרת ויינשטוק. "יש כאן אחיזת עיניים כי החלטת הממשלה אומרת שאנחנו יכולים להגיש את הרשיונות, לכאורה יצאו תקנות ונהלים וכו', אבל ברור שאותו הדבר יצא גם בשנת 2010 וברור שזה יידחה גם שנים."

  [​IMG]
  עו"ד חגית ויינשטוק


  "כבר בהחלטה הקודמת קבעו שהמגדלים הקיימים לא יוכלו להמשיך. כסף של מדינה לא יכול להיות מחולק ללא מכרז ככה סתם," היא מדגישה. "פניתי במכתב לליצמן כי אני חושבת שיש כאן שחיתות שלטונית. 130 מיליון שקל מחולקים למגדלים בלי מכרז. הרשיונות הישנים שלהם נגמרו כבר בשנת 2013 ומאז ממשיכים אותם בניגוד להחלטת הממשלה."

  "עתרנו לבית המשפט," היא אומרת. "אין לי ספק שהשופט יבקש לבדוק את הרשיונות של המגדלים הקיימים. לבדוק כיצד הם קיבלו את הרשיונות. למה חקלאים מהערבה שיש להם ידע עצום ונסיון לא יכולים לקבל רשיון והם כן?"

  בעקבות העתירה מאמינה וינשטוק שליצמן יהיה מחוייב כעת לתת עוד רשיונות גידול בלי קשר לאישורה הסופי של הרפורמה או לא.

  מישהו שר את זה קודם


  כאמור השאלה כיצד קיבלו המגדלים את רשיונות הגידול עולה כעת בעקבות המאבק על רפורמת הקנאביס הרפואי החדשה, שאושרה אמנם בממשלה בשבוע שעבר, אך צפויה להיתקל כעת בעתירות מצד המגדלים הקיימים ומצד חולים.

  אותה שאלה עלתה כבר לפני כמה שנים בכתבה שהופקה עבור ערוץ 1 וכותרתה היתה "עלה ירוק בשוק השחור".

  במסגרת הכתבה נראו צילומים שהעלו שאלות ותהיות רבות לגבי האופן בו חילק ד"ר יהודה ברוך – אז מנהל ענף הקנאביס הרפואי החדש והיום חשוד בביצוע עבירות מין במטופלת שלו – את רשיונות הגידול לחברות, ללא מכרז ובהסכמים לא ברורים.

  צפו:


  ראו עוד:
  איך לקבל רשיון גידול או פתיחת עסק בענף החדש
  רפורמת הקנאביס: בשורה אמיתית או פגיעה בחולים?

  הפוסט חקלאים דורשים לחשוף כיצד קיבלו מגדלי הקנאביס הרפואי את רשיונם הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!