1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חרדות קלות

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Beerdie, ‏11/7/15.

1. Beerdie

Beerdie חבר חדש

לייקים:
    0
    קיבלתי 12 זרעים בלי לדעת סוג או זכר נקבה. החלטתי לגדל בחצר לעצמי. בהמלצת חבר פורום שתלתי 10 זרעים באדנית וכולם נבטו תוך חמישה ימים (אדמת משתלה עם דשן). המליצו לי לשתול כל כך הרבה כי אני לא יודעת אם הם זכר או נקבה וכי אולי חלק לא יצליחו. העניין הוא שאני אדע רק כשהם יהיו גדולים נכון? מה אני אמורה לעשות עם עשרה צמחים עד שאני אדע מי זכר (אם בכלל) ומי נקבה? נראה לי שקצת הגזמתי..
    ועוד שאלות-
    שתלתי 5 בכל אדנית. אני לא רוצה שיהיו גדולים ואני רוצה לשתול כמה בעציצים. מתי כדאי להעביר לעציצים וכמה ליטר? והאם כבר בעת ההעברה לשים דשן?
    20150711_125239.jpg

2. mogli

mogli קנאביסט

לייקים:
    36
    טעות של מתחילים..לעולם לא לגדל בעדנית ..כל זרע בקלי נפרד עכשיו במצב הזה יכולים להיות זכרים ונקבות ביחד אותה אדמה .. והכי קריטי זה להמשיך לגדל כמה בנות בעדנית ברגע שאחת הצמחים תקבל מחלה \מזיקים כולם ידבקו.. ממליץ לך לפצל אותם עכשיו כל עוד אין מסת שורשים רצינית ..ולא נורא אם נקרע כמה שורשים בודדים

3. Beerdie

Beerdie חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה
    לאיזה כלי להעביר אותם? כמה ליטר?
    ואיך אפשר לשמור עליהם קטנים עד שאני אדע מה זכר ומה נקבה?
    והאם זה נכון שכדאי ממש להפריד ביניהם ולא לשים את העציצים הנפרדים אחד ליד השני?

4. Jack Herrer

Jack Herrer חבר חדש

לייקים:
    5
    ממליץ לך להתחיל עם 2 זרעים כל צמח בכלי של 10-15 ליטר . לגבי הגודל תלוי איך תבחרי לגדל , בחדר או בחוץ.
    בחוץ אין לך שליטה אלה אם בשלב מעבר משטר האור ל 12-12 תעמדי בזמנים ותכניסי אותו כל יום הביתה ... לגבי גידול בתוך הבית כל מה שאת צריכה זה מנורת נל״ג וטיימר

5. Beerdie

Beerdie חבר חדש

לייקים:
    0
    המלצות זה יפה לאחר מעשים.
    אני מגדלת בחוץ בחצר. 10 נבטים יצאו כמו שאפשר לראות בתמונה. עד שאני לא אוכל לזהות זכר/נקבה אני קצת בבעיה- אני רוצה לשמור עליהם קטנים יחסית כדי שלא יהיו בולטים ככה ש10-15 ליטר נראה לי מוגזם.
    לגבי גידול בחוץ ותנאי אור- הכי טבעי שיש. מה שיוצא אני מרוצה. אי אפשר להשיג 12 שעות אור ביום בחוץ, ובטח בקיץ השעות החמות הן יותר מדי לצמחים. לא חושבת שצריך תנאי מעבדה. קצת מוגזם.
    נחיה ונראה.

6. Jack Herrer

Jack Herrer חבר חדש

לייקים:
    5
    במילים פשוטות קחי 2 צמחים תעבירי אותם כל אחד לכלי נפרד ואת ה 8 הנותרים תזרקי לפח . אלה אם מתאים לך לשבת קצת באבו כביר על ניהול משתלה של מריחואנה. לא יודע מה איתך אבל לפי מה שאני זוכר אנחנו לא באמסטרדם . בא לך להסתכן תגדלי גם 20.
    אין דבר כזה לשמור עליהם קטנים. זכר ונקבה תדעי רק בעוד חודש מינימום וגם זה רק אחרי שעברת למשטר אור 12-12. לגבי המלצות? ממליץ לך לקורא לפני שאת מתחילה משהו כזה.

7. Beerdie

Beerdie חבר חדש

לייקים:
    0
    לא תכננתי לשמור על כולם אלא רק אחרי שאמצא שתיים-שלוש נקבות. ואכן קראתי לפני שהתחלתי משהו כזה והבנתי שכן אפשר לשמור עליהם קטנים.

8. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    גברת נכבדה, את לא מוכנה להקשיב למה שאומרים לך: תוכלי להבדיל בזכר\נקבה רק לאחר שיתחילו לפרוח\להראות סימני מיניות.

המצב הזה קורה רק כאשר הצמח גדל, לכן לא ניתן מצד אחד להשאיר אותו קטן ומצד שני לדעת מי נקבה. תקחי כמה שנראים לך הכי נורמלים ותפרידי אותם כמו שכתבו לך מלמעלה.

9. mogli

mogli קנאביסט

לייקים:
    36
    1 ליטר יספיק עד לזיהוי המין שזה יקח לך בערך חודש וחצי בחוץ ..כמובן שבקלי יותר גדול הצמח יתפתח יותר מהר אבל לזיהוי המין וגודל הקלי אין ממש קשר ..הצמח פשוט מגיע לבגרות ומתחיל להראות סימני מין.. {גם בכוס פלסטיק אפשר לזהות מין בזמן הזה}

10. Beerdie

Beerdie חבר חדש

לייקים:
    0
    אז הנה מר מומין הנכבד בחזרה, ראה למה אני מבינה אלפיים דברים שונים. לפעמים גם יותר מדי קריאה או הקשבה לעצות (כמו של ההוא שאמר לי לשתול 10 זרעים) לא תמיד עובדת.
    תחליטו. במאמרים כתוב שאפשר לשלוט בגודל שלהם ואפילו עדיף לגדל קטנים (הגודל לא קובע... באמת אני צריכה להוסיף פה לינק כשהוא מתוך האתר הזה?)
    מומין וג'ק אומרים שאפשר לזהות מין בפריחה ורק כשהוא גדול
    מוגלי אומר שלא צריך לחכות עד הפריחה

ואשמח אם לא תהיו תוקפניים. אני מנהלת פה שיחה ולא מלחמת אגו על מי מגדל יותר טוב.

ואת ההפרדה עשיתי ברגע שמוגלי הזהיר אותי. רצתי למשתלה וקניתי כלים של 5 ליטר כדי שלא אאלץ לבצע יותר מדי העברות.

11. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    יש צמחים שלא יראו סימני מיניות עד שלא יתחילו פריחה ויש צמחים שלאחר תקופת גידול ממושכת (חודש+) יתחילו להראות סימני מיניות

12. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    "מיניות תתגלה רק בפריחה" - אלוהים.

13. מומין טרול

מומין טרול קנאביסט

לייקים:
    115
    מצטער אם הסגנון שלי היה בוטה מדי.

בכל אופן, זה בסדר לעשות טעויות לא קרה כלום, במחזור הבא תעבדי כבר יותר מסודר :)

14. Jack Herrer

Jack Herrer חבר חדש

לייקים:
    5
    רק ניסית להגיד לך שלגדל עשרה עציצים זה לא אידאלי במדינה שלנו. אני מתאר לעצמי שאף פעם לא יצא לך להריח ריח של עשרה עציצים פורחים ( במידה והגעת לשלב הזה) הדבר השני לגבי פריחה ברוב המקרים תדעי איזה מין הצמח שלך רק אחרי שתעברי למשטר אור 12-12 . יש יוצא מין הכלל... אני מגדל צמח שהראה לי סימני מניות עוד לפני שינוי משטר אור. לא תמיד זה קורה. עדיף תמיד להתחיל בקטן ועם הזמן לומדים לעשות את הדברים בצורה מקצועית ולכן עדיף לך להתחיל עם 2 ולא עם 10 :) . אוהבים אותך בלב לטעות זה בסדר :)

15. mogli

mogli קנאביסט

לייקים:
    36
    תקשיבי למי שנוח לך .
    עליך אני באמת מתפלא .. לפי איך שהספקתי לקרוא מהתגובות שלך לפוסטים יש לך הבנה ..רק לא סביר שאתה הולך אחרי הדעה של אגרונום .. אין חכם כבעל נסיון , בדוק את עצמך אחרכך תחשוב אם להצטרף לדעה של חקלאי תות שדה ..חחחח

או שיצאתי סטלן " וזה היה בציניות" חח

16. מושבניק

מושבניק קנאביסט

לייקים:
    25
    חחחחחחחח אתה אח מפחיד!
    מיניות תתגלה לפני שלב הפריחה. אין שום סיכוי שבעולם שצמח יחכה חצי שנה רק כדי להראות את המיניות שלו. את שלי באמצע הקיץ קלטתי 2 נקבות. בכל מקרה תקשיבי, לשמור על צמח בגודל כזה זה לא אפשרי. את יכולה להשאיר אותם בעציצים קטנים וככה זה יגביל להם את הגובה. אבללללל קחי בחשבון שיותר מידי זמן בעציץ קטן יגרום לך לנעילת שורשים. ממליץ לך לבחור 3 שנראים טוב, קחי אפילו 4 ואיתם תעבדי. מה שבטוח שעם כמות העציצים יעלו ההוצאות, דשן, מים ומה שמסביב אם תקני תכשירים ולמזיקים. יהיה לך מאוד נוח לעבוד עם 4 שתילים ב4 עציצים שונים ומנסיוני, לא פחות מ20 ליטר עציץ. ככה תתני לצמח חופש תנועה. להשאיר אותם במצב הזה ולראות מיניות זה בלתי אפשרי. סבלנות זה שם המשחק - בהצלחה.

17. Beerdie

Beerdie חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה לכולכם
    שמרתי שלושה (או שלוש), אחרי שראיתי מי חזק. כרגע ב4 ליטר ומאוחר יותר אעביר ליותר. לצערי 20 ליטר- נשמע לי שהצמחים יתפרעו. מפחדת משכנים וכו'.
    בינתיים מגדלת בחוץ בלי טמפרטורה או חשיפה לשמש מבוקרים. כן, גם בחום הזה של יולי. אין מה לעשות.
    לאט לאט נשתכלל, כמו שאתם אומרים :)
    כולי תקווה לגלות שהן בנות.
    כבר עבר חודש עם אדמת משתלה- הגיע הזמן להתחיל לדשן 20:20:20 למשך שבועיים כזה, נכון?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!