1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

טוב או רע? 6 סיבות לשמוח על אי הפללה

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏26/1/17.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  4,934
  לייקים:
  296
  ביטול תיקים פליליים רטרואקטיבית, סיכון נמוך בגידול קנאביס ביתי ומניעת חיפושים משטרתיים בבית – למרות הציפיה ללגליזציה, להודעה על אי הפללה יש יתרונות לא קטנים בכלל. הנה 6 סיבות מדוע אפשר לשמוח על ההחלטה.


  בעקבות ההודעה המיוחדת הבוקר של השר לבטחון פנים גלעד ארדן על אימוץ המלצות הצוות שהקים לבחינת תיקון מדיניות הפללת צרכני הקנאביס, התעורר ברשת דיון ציבורי הנוגע למשמעויות השינוי הצפוי.

  בעוד שרבים שמחים על ההתקדמות, ישנם אלו שמרגישים שמדובר בהחלטה שלא תשנה דבר ורק תעודד שוטרים לתפוס צרכני קנאביס כדי לרשום להם קנסות. אותם קולות טוענים, בצדק, שהחזקת קנאביס לא צריכה בכלל להיות עבירה, אך ייתכן והם מפספסים את המשמעויות שבהחלטה זו.

  אז הנה 6 סיבות שיבהירו מדוע מדובר בהתקדמות יפה וחשובה, ששווה לחגוג אותה, למרות שלא מספיקה כמובן:

  1. אכיפה על שימוש בקנאביס בציבור בלבד. זה היה דגש ברור מאוד שנתן השר ארדן במהלך מסיבת העיתונאים. לדבריו המשטרה לא תתמקד בשימוש עצמי בשטחים פרטיים אלא רק בשטחים ציבוריים – מה שאומר ששוטרים לא ייכנסו לכם לבית כל כך מהר.

  2. שוטרים לא ירדפו כדי לתפוס קנסות. בניגוד למה שרבים חושבים, שוטרים לא אוהבים לרשום קנסות, מלבד שוטרי תנועה כמובן. שוטרים לא מסתובבים עם פנקסי קנסות ומעדיפים לעצור אנשים ולקחת אותם לתחנה. קנסות זה לא משהו שהם עוסקים בו בדרך כלל והם לא צפויים לארוב לצרכנים רק כדי 'לדפוק' להם קנס.

  3. המשמעות החשובה ביותר של השינוי הצפוי היא שמעתה אין לשוטרים יותר סמכות חיפוש בבית שלכם, על כל המשתמע מכך. סמכות חיפוש לפי החוק היא רלוונטית רק בעבירות בהגדרת פשע, כפי שהיה הקנאביס עד היום. כלומר שגם שימוש עצמי עמד עד כה בהגדרת 'פשע' ולכן שוטרים יכלו 'להפעיל' את 'החשד הסביר' שמקנה סמכות חיפוש וכניסה לחצרות ובתים. מעתה, בעקבות השינוי, שוטר לא יוכל להיכנס לבית כי אין לו סמכות חיפוש מאחר ואין בידיו חשד סביר לביצוע פשע מאחר והעבירה אינה מוגדרת כפשע עוד.

  4. משמעות נוספת היא שמעתה אפשר יהיה לבטל רטרואקטיבית תיקים פליליים קודמים. החוק קובע שאם העונש על עבירה מסוימת הופחת, אז העונש המקסימלי שאפשר לתת עליה הוא מופחת בהתאם. אוטומטית אם מתבטלת העבירה, מתבטל גם הרישום הפלילי. מאחר ולא הוגדרה בבירור אי הפללה מלאה אלא מן שלבים של אכיפה וקנסות, הביטול הרטרואקטיבי לא יעשה אמנם אוטומטית, אך כל בקשה שתוגש למחיקת רישום פלילי רטרואקטיבית סביר שתאושר.

  5. גידול ביתי. אמנם על פי ההנחיה החדשה לא יותר גידול קנאביס ביתי, אבל במידה ואדם יגדל בביתו עציץ או שניים לשימושו האישי, וגם אם במידה וייתפס (למרות סעיף 2 כאמור שמונע משוטרים להיכנס אליכם הביתה) – כשיגיע התיק לבית משפט יטען עורך הדין כי מדובר בגידול לשימוש עצמי בלבד. המגמה של שופטים בשנתיים האחרונות להקל על גידול ביתי וכבר שוחררו כאלו שגידלו גם מעל ל-20 צמחים לאחר שהשופט השתכנע שמדובר בשימוש עצמי. כעת שופטים יתייחסו לגידול של עציצים בודדים כשימוש עצמי וסביר שלא יוגשו כתבי אישום גם במקרים אלו.

  6. לאנשים לא יהרסו החיים בגלל רישום פלילי והם לא ילקחו למעצר בקלות. לא פחות חשובה היא העובדה שמעתה, עקב השינוי הצפוי בחוק, צרכני קנאביס שיתפסו פעם או פעמיים לא יאלצו לסחוב עמם רישום פלילי במשטרה לשנים ארוכות, לפעמים לכל החיים. קנסות זה לא דבר אופטימלי, אבל עדיף על תיק פלילי שמונע כל אפשרות להתקדמות בחיים. כמצוין בסעיף 2, שוטרים לא ימהרו לרדוף אחרי קנסות.

  חשוב להבין שאמנם כולנו רוצים לגליזציה, אבל השינוי הוא חיובי. צריך להשוות את השינוי למצב הקיים היום ולא למצב הרצוי. מדובר בעצם בצעד קטן למדי, אבל לפחות הוא בכיוון הנכון. מעולם לא נעשה צעד בכיוון הזה. התקדים הזה יפתח פתח לצעדי נוספים בכיוון זה.

  ב-4.2 יתאספו תומכי הקנאביס לחגוג אי הפללה בכיכר רבין ולקרוא ללגליזציה. כל הפרטים כאן.

  הפוסט טוב או רע? 6 סיבות לשמוח על אי הפללה הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   
  אתנול אוהב/ת את זה.
 2. אתנול

  אתנול אחד שיודע

  הצטרף:
  ‏25/3/16
  הודעות:
  1,773
  לייקים:
  873
  אחלה של הבהרות! תודה על העדכונים שנותנים תקוה.

  לעיניין המאוכזבים. כמובן שעדיף יותר מאי הפללה. אבל זו רק ההתחלה. וזה מראה שעם מחאה אמיתית דברים זזים

  שאפו לכל הלוחמים!

  (זה גם מראה את כוחה של התקשורת הצינור)
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!