1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול השוואתי בין חב' הדשנים Ecogen, Adnvanced nutrients [הסתיים]

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Amitos, ‏12/3/17.

?

לאחר המסקנות שפורסמו, באילו דשנים תבחרו?

1. אקוגן, למה לשם יותר כשאפשר להוציא תוצאה יפה מאוד בלי כל הכאב ראש?

2. אדוונס, מתאים לי האחוזים שבהחלט מחזירים את הוצאות הדשנים ואת הוצאות הכאב ראש

3. חברת דשנים אחרת

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
  1. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    בת'כלס, יש כמה פרמטרים שצריך להתעלם מהם - השפעה, טעם, וריח
    מדובר בייחורים מאותה אמא. אין שום סיכוי להבדל בריח או בטעם. דשן לא יכול להשפיע על הפרמטרים האלה וזה ממש לא נתון לויכוח. היגיון פשוט. מיתוס שהרבה מאמינים לו.
    ראיתי ובדקתי במו עיני עשרות דגימות מאותו ייחור בדיוק ופרופיל הטרפנים והקנאבינואידים תמיד זהה. והבדלי דישון לא שינו שום דבר (לאחד נתתי 20-20-20, לאחד קומפוסט והומוס, לאחד פרפקט). אור לעומת זאת עשה הבדל משמעותי. ויש הבדל בין LED ל-HPS ול-CFL.

השפעה...זה הקטע הטריקי, בגדול לא אמור להיות הבדל כלל וכלל.
    אבל אם אחד מהצמחים (אמ אמ, אקוגן) קיבל פחות חומרי תזונה ויסיים עם יותר חוסרים מאשר צמח אחר - זה עלול להשפיע על כמות החומרים הפעילים וזה מה שיכול פוטנציאלית לשנות את ההשפעה. מה שכן זה מינורי. ככה שגם פה כל הבדל בהשפעה זה 95% פלצבו. ואין לדעת, רק בדיקת מעבדה יכולה לאשש את ההבדלים

שהמשקל ידבר. למרות שהסמי-ניסוי הזה עדיין לדעתי לא הכי מקצועי והיו בו כמה פאשלות לאורך הדרך, אפשר להגיע להשערה של איזה דשן עדיף מבחינת עלות\תועלת.
    דשן שעולה 2000 שקל ודורש ה-מ-ו-ן בלבולי שכל אמור לפחות להציג (מן הראוי) תוצאות טובות יותר משמעותית, ולא בקטנה (אתעלם מהעובדה שבדשן הזה אין כלום שמבחינה טכנית עשוי לשנות משהו)

ולא יודע מה וסילי ראה, אבל אני רואה כאן שהצמחים בערך זהים והפרחים נראים בערך אותו דבר. אולי אולי יתרון קל לאדוונדס.
    בוא נחכה לקציר ולמשקל, @Amitos בקציר אשמח אם תשלח תמונות של הייבול מחולק לצנצנות או קופסאות עם כמות מכובדת ודומה של שקיות לחות מאותו סוג (למשל 4 צנצנות אדוונדס עם שקית לחות בודדה 62% על כל צנצנת, וככה גם על הייבול מפרפקט)

שתוכל להגיע לספירת משקל הוגנת ומדויקת.

והכי חשוב תהנה מהייבול, נראה טעים ומעולה...

Bazilio, Amitos ו-קואלה אוהבים את זה.
  2. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    לכולנו מתאים שיהיה כמות זהה
    יחסוך הרבה כאב ראש וכסף
    אני מהמר על 7% הפרש
    רק בגלל התשומת לב (תורת הקוונטים סטייל)

Amitos אוהב/ת את זה.
  3. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    בוא׳נה אני הימרתי על 25% הפרש אבל. זה היה לפני שבוע... לא פייר!
    אני רוצה את הכסף בחזרה! :confused:

נו טוב יאלה שיהיה המשך מוצלח

4. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    אם תגלול קצת אחורה תראה שזרקתי הימור לפני הרבה זמן

5. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    כולם פה חרצו את הדין, חכה לפני שאתה מחזיר את הכסף;)

6. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    873
    חחח טוב נמתין בסבלנות.

7. grower420

grower420 קנאביסט

לייקים:
    104
    יש לך אמונה עיוורת כל כך חזקה באדוונס, שגם אם אני יטבול את הפרח בחרא אני בטוח שבמבחן טעימה הוא יהיה לך טעים יותר. אני לא מבין למה אתה נלחם להתגאות בזה שאתה משתמש בדשן ב2000 שקל, גם אם הוא היה עולה 200 שקל הייתי מעדיף לחסוך את ה150 שקל האלה לחשבון חשמל ומוסיף תאורה (זה בניגוד לאדוונס באמת ישפר לי את היבול). אתה כל כך מאוהב באדוונס שלא משנה מה יאמרו או איזה עובדות יציגו בפניך אתה לא תשתכנע, כל מה שנותר להגיד זה רק חבל על הכסף שלך .

hydrotony אוהב/ת את זה.
  8. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אתה קצת מבולבל, נראה לי שברחו העובדות מעינייך.
    1. אפרופו עיוורון, ויזואלית הצמחים של אדוונס גדולים יותר.
    2. את העובדות אני קובע כאן, על סמך הבדיקה אני עושה, בשביל שאנשים כמוך יוכלו לחסוך.
    3. חשובה לי האיכות, יותר מ-150 ש"ח או יותר מ1500 ש"ח, שגם ככה מחזירים את עצמם. מבחן הטעימה יהיה אובייקטיבי כמו הבדיקה עצמה, כמו שראית (או שלא) אני לא חוסך בפרטים.

אז מה הסקנו מהתגובה שלך?
    מישהו פה עיוור/מוטה וזה לא אני.
    תודה על התגובה שלך שלא תרמה לכלום לכאן או לשם. כל המידע שמוצג בפוסט הוא אובייקטיבי והחרא שאתה טובל בו פרחים לא משחק כאן כפקטור כלשהו. כשאין משהו חכם להגיד עדיף לשתוק.

canna420, hydrotony ו-אתנול אוהבים את זה.
  9. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    כל אחד יעשה מה בא לו.. בסופו של דבר זה כולה צמח שכל ילד יכול לגדל... אתגר למגדלי האינדור: תגדלו וואסאבי, נראה אתכם :)

hydrotony ו-Bazilio אוהבים את זה.
  10. Bazilio

Bazilio קנאביסט

לייקים:
    32
    לדעתי עמית נהנה מהסיפור של מיקרואלמנטים, שולט בן זונה בדישון שלו, מפיק אחלה הבדלים מהיקר לזול. משתף אותנו על הדרך ... הדיבורים מהסוג הזה במלא מקומות רק מרחיקים את רוב הגדול של המשתמשים הסבבה ..
    די לחכימא ברמיזא

אמנות-הגידול אוהב/ת את זה.
  11. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    לא מבין את העיניין למה אנשים לא יכולים לפרגן.אח שלי היקר תמשיך במה שאתה עושה עוזר לאנשים כמו שהרבה אנשים רק בדימיוןם שלהם עושים
    קלטתי אותך עוד מצההתחלה שעזרת לכל אחד אבל בגובה העינים ולא כמו כמה פלצנים שיש פה שחושבים שהם אלוהים
    אבל עזוב אחי תמשיך בדרך של הקדושה .קבל ממני חיבוק אחי ורק ענווה ותן לכל המגדלי אגבניות למינהם להוציא את התיסכולים שלהם
    ושימשיכו לגדל אגבניות בהצלחה

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא חושב שהמשפט הזה יעזור כאן אם מלכתחילה רשמת אותו בהקשר זה.
    לצערי חכמינו נבדלים לא מחכמתם, אלה מטפשותם של אחרים.
    3>

13. Bazilio

Bazilio קנאביסט

לייקים:
    32
    הרגת אותי אחי ....פי פי במכנסיים

14. cooldude1212

cooldude1212 אחד שיודע

לייקים:
    705
    איזה איכות חשובה לך באמת?
    להאיר לך את העיניים? אני מוכן לחתום לך שאין כל הבדל בפרופיל קנאבינואידים בין שתי הצמחים. מוכן גם לאשש את זה בבדיקת מעבדה. ההבדל יהיה מינורי בטירוף.

לעומת זאת, אם היית משקיע את ה-2000 שקל בהוספה של אפילו רק עוד 250W, מבטיח לך שהייבול והפוטנציה היו גבוהים יותר בעשרות אחוזים.
    תשמע לי אמיתוס, אני בדקתי כמה דברים בחיים שלי בוא נאמר
    250W HPS מול 400W HPS של אותו ייחור, ב-250 יצא כ-17% טוטאל THC וב-400 יצא 24%. אני בטוח שזה משמעותי (ב-600 יצא 25%, מה שמעיד על הפוטנציאל המקסימלי של הגנטיקה בערך כי זה יצא ככה גם ב-800)

אבל בדיוק אותם ייחורים מאותו זן תחת אותה תאורה, שדושן ב-3 דשנים שונים (20-20-20, קומפוסט והומוס, פרפקט) הביא במדויק את אותם תוצאות. בין 23.5 ל-24.2% טוטאל THC
    וההבדל של ה-0.7% נובע רק מכיוון שלצמחים בדישון האורגני היו חוסרים. לא מעבר

אתה יכול לטעון פה שהאדוונדס יוציא יותר ייבול - אני חולק על זה, אבל זכותך לטעון ולחשוב ככה ועד שלא יוכח אחרת בפוסט הזה, זכותך להאמין בזה

אבל לטעון שהאיכות שונה זה כבר משהו אחר. היא לא.
    כשזה ייחור, באותה תאורה ואדמה..תהיה בטוח שהדשן ממש לא ישנה פה כלום. הדבר היחיד שהוא עשוי לשנות זה ממש במעט (כמו שאמרתי, לא עולה על 1%) וזה גם רק אם אחד הצמחים היה בחוסר לעומת השני.

גם קומפוסט והומוס הוציאו אצלי פרופיל טרפנים מעט שונה.אבל זה ממש בקטנה, לא משהו להתייחס.

הניסוי סבבה לגמרי, הכי מפרגן בעולם - אבל המטרה שלך פה אמורה להיות בדיקת ייבול, ולא איכות
    כי איכות זה דבר סובייקטיבי (ללא בדיקת מעבדה) והדעה שלך לא תהיה אובייקטיבית, לא משנה כמה תנסה

hydrotony, pioneer ו-סוטולבוטול אוהבים את זה.
  15. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    זה בהחלט נראה כמו מלחמה דתית
    "תומכי" "מקובל" כזה או אחר שמחפשים טעות או אקסיומה שלא ניתן להוכיח בפוסט
    כדי להשמיץ "מבין" אחר כי הוא פחות מוסמך בהשכלתו האקדמית או בעיסוקו

אני בכלל לא מכיר את המומחים כאן
    אבל יכול לומר שהראשון לתת מענה לכל שאלה שהייתה לי היה עמית
    ולי זה עזר.
    אז כשהחליט לעשות הטסט הזה להשקיע ולשתף קל למומחים ותומכיהם לתקוף ולכעוס.
    חושב שהיו מקבלים יותר פידבק על עזרה לשואלים במקום ללכלך.

16. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    לא כולם מחפשים ללכלך גבר , אם שמת לב יש פה אנשים שמביאים את הדעה המקצועית שלהם בנושא , לא כל מי ש"נגד" הניסוי הזה , בא ללכלך .

אתנול, קואלה ו-Bazilio אוהבים את זה.
  17. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    מי זה כולם??
    רק טענתי שיש כאן הרגשה וריח של אבק שריפה באוויר
    ושוב איני מכיר העוסקים כאן
    ה"יתרון" לעמית היא העובדה שהו עונה ונגיש
    ואילו כמה מ"המתנגדים" "מתווכחים" אני הכרתי דרך ויכוחי פוסט גולשי מילים קשות וסמנטיקה
    אבל לא ראיתי אותם במענה ל"מתחילים" כמוני
    זו לא נק' חיזוק לאחד הצדדים זו ביקורת בונה אמיתית

18. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    **********קציר***********

אז ככה, בוצע קציר בשעות הקטנות של הלילה.
    נתונים ומסקנות:
    1. אדוונס ניוטריינטס - 4 דשני צמיחה, 16 דשני פריחה - 366 משקל רטוב כולל.
    2. אקוגן פרפקט + קל-מג - 5 ליטר ב50 ש"ח (!!!) - 295 משקל רטוב.

סה"כ 19% יותר ייבול לטובת אדוונס.
    נכון שבבדיקה הנכחית ההבדל יהיה משהו כמו 15 גרם, אבל המגדלים שניצבת מולם השאלה איזה דשן לקנות צריכים לשאול עצמם במספרים גדולים - האם שווה לי ההתעסקות בשביל עציץ 300 גרם לדוגמא, או הרבה פחות כאב ראש ונסתפק ב240 גרם (אחת הדוגמאות בלבד, תרגישו חופשי לזוז עם 19%)

מסקנות - אקוגן בהחלט עושה את העבודה ושווה את הסכום האפסי שלו. ההתעסקות איתו מאוד נוחה אך יש לחרוג מהטבלה המומלצת ולהתאים את המינון לצרכים המשתנים של הצמח.
    מה גם שאקוגן התנפחו בסוף והפתיעו ממש.
    אדוונס - הוכיחו את עצמם, הביאו תגמול לעלות וכמובן שהחזירו את ההוצאה. למי שמגדל מפלצות ותשואה של 19% רלוונטית בעיניו אדוונס בהחלט עושה את העבודה טוב יותר מהמתחרים.

אעדכן בהמשך מבחני טעימה ותמונות קלוסאפ יבש + משקל יבש.
    הטעימות יתבצעו במהלך היישון ולאחריו מבחן סופי לאחר שבועיים.

תמונות:

אני קצת ממהר אז אערוך את הפוסט הראשי ואולי אוסיף תמונות גם כאן.
    המשך המסקנות יגיעו בעריכת ההודעה כאן מתחת.

#478 Amitos, ‏4/5/17
    נערך לאחרונה ב: ‏4/5/17
    Xxx85, Admin, אתנול ו-5 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    *****מסקנות******
    136 גרם יבש

אקוגן - 60 גרם
    אדוונס - 76 גרם

האחוזים עומדים כמעט 22% יותר לטובת אדוונס סה"כ.

אתמול בלילה הפרחים היו יבשים לגמרי, הכנסתי לצנצנות עם קליפות פרי הדר בכדי להחזיר לחות והיום בבוקר הוצאתי לייבוש אחרון. נכנסו כרגע לצנצנות עם שקיות 62% ובינתיים מהטעימה שעשיתי (וופו מייטי) הטעם זהה (גן עדן!).

על פניו במבחן הדחיסות - שניהם מאוד דחוסים ומרגישים אותו דבר.

מבחינת טריכומות - הסתכלות במיקרוסקופ 120X והמראה נראה זהה.

נראה שהמים שהם קיבלו בשבוע וחצי לפני הקציר יחד עם תוספי השטיפה עשו עבודה מעולה, מאותה נקודת מוצא שוויד שהרגע סיים ייבוש אמור לצרוב בגרון, וזה לא.

הנצנה - כמו שאתם יכולים לראות בתמונות - אכן לאדוונס הייתה הנצנה מהירה יותר ובמקומות רבים יותר מאשר לאקוגן. על העובדה הזאת אי אפשר להתווכח. מלבד לעובדה הזאת אני באופן אישי לא ראיתי שום הבדל נוסף הקושר את אחד התוספים של אדוונס להצלחה הזאת בבדיקה ההשוואתית הזאת.

ההגיון שלי אומר לי שההבדל במשקל נבע מהנצנה מהירה יותר שהובילה לבסוף לפריחה רבה יותר (מדובר באותו זמן פריחה, כשלאדוונס בהתחלה היה יתרון ברור לעומת אקוגן).

המחזור לקח בדיוק 60 ימים מהרגע בו נשתלו הייחורים (צמיחה שבוע, פריחה כל השאר).

במהלך המחזור כפי שראיתם הייתי צריך לעלות מינונים לאקוגן מהסיבה שצמחים התחילו להיות חיוורים, החל מיום 22 לפריחה ועד ליום 30.
    בשורה התחתונה, מבחינת דישון אדוונס - 100% צימוח ירוק ובריא לאורך כל המחזור, ואם הייתי צריך לתאר את אקוגן באחוזים אז הייתי נותן להם 95% מבחינת צימוח ירוק ובריא באותה תקופה.

התעסקות - אקוגן עושה חיים קלים, ממש קלים. הדישון של אדוונס בפריחה יכול להיות מאוד מתיש, במיוחד אם אתם צריכים לעבוד עם כמה צמחים במקביל. מערכי המוליכות שקיבלתי לאורך כל המחזור אקוגן, גם כשהעלתי מינונים, לא התקרב ל1.8 (אוסמוזה) בעוד שבאדוונס הגעתי גם ל2.5+.

תמונות:

אקוגן:
    אדוונס:

#479 Amitos, ‏4/5/17
    נערך לאחרונה ב: ‏7/5/17
    hydrotony ו-Potter אוהבים את זה.
  20. Potter

Potter קנאביסט על

לייקים:
    277
    לא רק שזה לא מחקר זה גם לא ניסוי

כדי שמבחן הטעם וההשפעה יהיה לגיטימי