1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    מתחיל להיות צפוף בחדר הגידול. כל הצמחים נכנסו לפריחה, וצומחים גם לרוחב.
    אבל זו הבעיה הקטנה שלי.

זו הבעיה הגדולה.

IMG_20140207_113000.jpg

אני קורא לה בפשטות "מס' 2", על פי הסידור שלהם בחלל הגידול. אבל מס' 2 לא רוצה להיות מס' 2 - היא רוצה להיות מס' 1.
    ולמה היא לבד בחדר הגידול? זה התחיל לפני קצת יותר משבוע. היא החלה לצמוח בקצב משוגע, והגיעה ל-74 ס"מ בעוד חברותיה שמרו על גובה של 50-60 ס"מ. התלבטתי אם לקשור או לא, ובסוף החלטתי
    שלא. לא רוצה להסתבך עם זה. אבל היתה לי בעיה עם המנורה: אין לי בעיה להגביה אותה, יש לי מספיק גובה בחדר הגידול, אבל היא התחילה להתרחק מדי משאר הבנות.

אז נקטתי בפתרון הקשה יותר: הבאתי קרשים לרוב, מדדתי, ניסרתי, חיברתי ובניתי קונסטרוקציה שהגביהה את שני הנמוכות יותר ב-16 ס"מ ואת הגבוהה יותר ב-12 ס"מ, כאשר דאגתי בכל שלב שפתחי הניקוז בתחתיות העציצים ישארו פתוחים. מס' 2 עדיין היתה גבוהה יותר, אבל הפערים הצטמצמו.

בתגובה, מס' 2 צמחה עוד, והגיעה ל-82 ס"מ. אחיותיה נשארו באותו גובה.

זה כבר נהיה אישי. אני אראה לה מה זה.

הבאתי עוד יותר קרשים, מסור חשמלי, המון מסמרים וגם כמה ספרים שאפאחד לא קורא. בניתי קונסטרוקציה בגובה 30 ס"מ. בניתי תופסנים חדשים וגבוהים למנורה ולמאוורר. זה לקח לי את כל הבוקר. היא עדיין קצת יותר גבוהה מהן, אבל החלטתי שזהו. נגמר לי הכוח ונגמרו לי גם הקרשים. אם היא תגבה עוד - אני אקצץ לה את הראש. אתם עדים.

כך זה נראה כעת.

IMG_20140207_132734.jpg

חוצמזה, הנורת'רן בלו התחילה לפרוח השבוע, אאוט אוף דה בלו. לפי חישובי, היא הקדימה את לוח הזמנים שלה בכשבועיים, שזה המון שמדובר בזנים אוטומטים. אין לי הסבר מדעי למה זה - לאחר ההצצה היא היתה שבוע במשטר אור 24 ואח"כ עברה למשטר אור של 16/8 בדיוק כמו שכולן קיבלו ומקבלות עד היום. לא קיבלה דשן או משהו. אבל יש לי הסבר פסיכולוגי: היא ראתה את כל חברותיה מסביב פורחות ופשוט קינאה. וקינאה, זה כוח שאין לזלזל בו אצל נקבות...

הנה היא, הקנאית

IMG_20140207_112907.jpg

מס' 1 ממשיכה לפרוח ולהתפתח באדישות תהומית לכל מה שקורה מסביב. היא קצת יותר מ-60 ס"מ ומוציאה פרחים מוצקים וארוכים.

IMG_20140207_112853.jpg

מס' 3 ומס' 4 כמעט לא צומחות יותר לגובה, אבל משמינות כל הזמן. הן מוציאות הרבה יותר פרחים בצדדים להבדיל ממס' 1 שמצמחת בעיקר על הקוליסה. זה גם יפה בעיני.

IMG_20140207_112900.jpg

אז מה למדנו? שלצמחים יש אופי (גנטיקה?) משלהם, גם אם כולם יצאו מאותה שקית, נשתלו ביחד וקיבלו את אותם התנאים בדיוק. שנקבות הן פוריות ומביאות בסופו של דבר תוצרת יפהפיה, אבל עד אז הן יעשו לך את המוות ויוציאו לך את המיץ (לא שלא ידעתי את זה, אבל חשבתי שאולי עם צמחים זה יהיה שונה...).

וקצת על התחושות שלי: זו התקופה הקשה ביותר עבורי בגידול. עברתי את התלאות, החששות והבעיות, ועכשיו אני רואה (ובעיקר - מריח) את התוצאה וכבר בא לי, מה זה בא לי, לגלגל אותה בסיגריה... אבל צריך לחכות, והציפייה בשלב הזה קשה מאוד. תסיימו כבר את הפריחה שלכן, פרחות מפונקות. הריח משגע אותי...

דישון: אני מדשן אחת לשתי השקיות, העלתי את הכמות למיליליטר וחצי פר ליטר. האם בשלב הזה (פריחה מתקדמת) צריך להגביא את הדישון או את תכיפות הדישון (לדשן בכל השקיה)?

תודה לעונים ולמברכים :)

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    הן ניראות יפה..רק משום מה העלים עדיין נפולים כאלה ..די מוזר.
    בנוגע לדישון תדשן כל השקיה שלישית , ותעלה קצת את המינון ל2 וחצי מ"ל לליטר מים נניח..
    כי בשבוע של הפריחה אתה כבר אמור להיות ב3 מ"ל לפחות של דשן לליטר מים לפי הטבלה של biobizz...

3. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    אחלה גידול (אני לא מבין בשיט בגידול אני פשוט נהנה לראות אחרים מגדלים..) מת כבר שתקצור ותדווח :) עד 120 גרם (מכל צמח) חיחי

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    תגיד גוזון - איך עובד משטר ההשקייה שלך אם אפשר לשאול ?

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אלצ'קו - כבר הסברתי את תעלומת העלים הנפולים :) אני מצלם תמיד לפני תום מחזור החושך, וכנראה שהם במנוחה כזאת, וכולם שמוטים קצת... תאמין או לא, אחרי שעתיים של אור העלים מזדקפים כאילו ראו את בר רפאלי ערומה :)

6. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    woogs - שאלה מצוינת... בעיקרון זה עובד כך שאני נאבק בדחף שלי להשקות, ובדרך כלל מצליח :)

משתדל להשקות פעם ביומיים-שלושה. השבוע למשל השקתי פעם אחרונה ביום שלישי בערב והערב אני מתכנן להשקות. אבל אני מתרשם שיש עציצים שמתייבשים יותר מהר ויש שמתייבשים יותר לאט. אין לי מושג למה - בכולם הניקוז עובד ואני רואה מים מחלחלים מלמטה. את הבלו למשל השקתי גם ביום שלישי ונכון להיום בערב האדמה שלו לחה לגמרי, ואצלו הניקוז עובד מצוין כי זה עציץ עם הרבה פתחי ניקוז.

יש לי כעת חמישה עציצים גדולים ואני משקה בכל פעם עם כלי של שבעה ליטר, ז"א קצת יותר מליטר לעציץ, כי הם כבר נהיו יותר גדולים ונראה לי שיותר צמאים.

אבל נראה לי שעלית פה על משהו - אולי יש לי בעיה עם ההשקיה. יתכן שאני משקה יותר מדי או פחות מדי, פשוט אין לי מושג כי כל צמח צורך אחרת את המים שלו, מתייבש אחרת, ואם אני לא משקה את כולם ביחד אני פשוט לא זוכר מי צריך לקבל היום ומי לא, דוחף אצבעות כמו משוגע עמוק כמה שאני יכול, ומשתדל לנחש אם האדמה לחה באמת או סתם קרה. בקיצור - "משטר" זה לא... זה גידול ראשון שלי ואני כנראה עוד צריך להשתפשף בעניין הזה של ההשקיה. כי צמחים ועצים אחרים שאני מגדל בגינה שלי (עצי פרי, שיחי תבלין, ורדים וכאלה) אף פעם לא אמרו "לא" לקצת יותר מים... מוזר לי הצמח הזה...

7. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    woogs עכשיו הכנסת בי חששות... מתחיל להיכנס לבלבלות אם להשקות הערב או לא...

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אלצ'קו תראה לדוגמה את הנורתרן בלו (הקנאית...) זוכר את התמונה מהבוקר? (כמה הודעות למעלה) העלים באמת נפולים כאלה, נוטים למטה

תראה עכשיו (הבלו היא במרכז התמונה, התמונה באיכות גרועה כי זה עם המנורה ועם כל הסנוור של הנייר כסף מסביב, אבל אפשר לראות קצת)

IMG_20140207_191810.jpg

הזדקפו לה העלים כאילו קיבלה סטרואידים :)

9. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    גוזון קלטתי , חחח זה די מוזר . ברגע שהעלים מקבלים אור באמת מזדקפים ונהיים ממש יפים..
    בנוגע למשטר השקיה...תשמע עדיף צמח צמא מאשר צמח שהושקה ביותר מידיי מים .
    לפי דעתי תהיה יותר מתון עם המיים ותראה אם יש שיפור עם עניין העלים הנופלים...

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואו גוזון,
    יש לך מקרה של "הם אותו זן אבל הגנטיקה עדיין שונה".
    כלומר זן שכנראה לא עבר השבחה כמו שצריך (הרבה הטרוזיגוטים).

לא הייתי שולל את הטיעון שלך
    בהחלט הגיוני. הגבוהה כנראה חשה בכמות מסויימת של הורמונים נדיפים (אתילן) וכתגובה צומחת לגובה.
    זאת רק השערה.

הגידול נראה מצויין. תמשיך במה שאתה עושה.

שיהיה בהצלחה!

11. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    יפה מאוד!
    והנה הכמויות להשקיה לפי הטבלה של ביו ביז(לפריחה):ביו גרו- רק בשבועיים הראשונים 2 מ״ל לליטר.
    ביו בלום: שבוע 1 ו2- 2 מ״ל לליטר. שבוע 3-7 ביו 3-5 מ״ל לליטר (תעלה בהדרגה). שבוע 8 2-3 מ״ל. שבוע 9-רק מים.
    טופ מקס- משבוע 2 עד שבוע 8 - בין 2-4 מ״ל לליטר. שבוע 9 -בלי מים.

אני משקה כל יומיים שלוש תלוי לפי כמה האדמה רטובה ואני משקה תמיד עם דשנים לא כל פעם שניה או שלישית.

לגבי המראה הנפול, צמחים שהם הולכים לישון הם מקפלים את העלים יש צמחים שיותר ויש צמחים שפחות.
    פעם היה לי צמח (לא גראס) שרק נוגעים לו בעלים והם מתקפלים... יש צמחים שזזים מהר בשביל לתפוס טרף, ואם מסתכלים על עלים ברוב הצמחים אתם תראו שהם זזים יחד עם השמש.
    מסקנה: צמחים הם חיים והם מגיבים לסביבה ואם ניתן להם את המקסימום הם יתנו בחזרה.

תחכה בסבלנות ויצא לך אחלה חומר :)

12. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הבורח ואגרונום: כל העניין הזה עם העלים והאור, שהם "מקפלים" את העלים כשהם הולכים "לישון" וכל זה - מאחר והם אוטומטים, ולפי מה שהבנתי הם לא ממש צריכים את החושך, האם הגידול יהיה יותר מהיר/טוב/איכותי אם אני אתן להם מחזור אור של 24 שעות? אין לי בעיה עם טיפה יותר חשמל, גם ככה הם מקבלים 18 שעות מנורה אז עוד 6 שעות לשבועיים-שלוש שנשארו לי לא יחסלו אותי.

באשר לדישון: אני גם שמעתי שבשלב הפריחה הם צריכים יותר "אוכל". אולי באמת כדאי לתת להם דשן בכל השקייה? (זה יוצא כל 3 ימים)

ד"א - לא השקתי אתמול, בעקבות הדיון פה החלטתי לחכות עוד יום ולהשקות הערב. אגב, אני משקה בתחילת מחזור האור (כשלוש שעות אחרי שהוא נדלק), כי פעם שמעתי שהאור והמים עושה להם טוב ביחד. זה נכון? זה הזמן הטוב להשקות?

13. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגב, הבורח: כנראה שטבלת ההשקיה שהבאת כאן מתייחסת לזנים לא אוטומטים. בזן האוטומטי (והדי מהיר) שאני מגדל, כל המחזור, כולל הצמיחה והפריחה, נמשך כ-9 שבועות - אז כל המינון שהם מציינים שם לא עוזר לי בשיט...
    לפי החישובים שלי שמבוססים על המחזור של יצרן הזרעים, שעד כה די דייק (חוץ מהקנאית המקנאה) נותרו לי כעת עוד שבועיים-שלוש לקציר

14. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    גוזון -

יש לי הצעה שאולי תוכל לפתור לך את הבעיה של העלים הנפולים -

תנסה למשך איזה שבוע (בתור התחלה) להוריד את הכמות של ההשקייה למשהו כמו חצי ליטר לכל עציץ,

פתאום קצת יותר מליטר נשמע לי שיכול להיות שזה קצת יותר מידי,

תנסה להוריד את הכמות לחצי בערך (בתור התחלה) ותעקוב אחרי ההתפתחות שלהם,

שים לב גם מתי האדמה מתייבשת (בעומק של 5 ס"מ +- ) כי אולי תצטרך להשקות לעיתים קצת יותר דחופות, רק תן לה להתייבש - זה ממש חשוב .

אני רק מציע - תנסה את זה למשך שבוע כרגע בתור התחלה, תעלה תמונות ותעדכן אחת ליומיים-שלושה ונראה איך זה משפיע על הצמחים.

כל טוב.

#74 woogs, ‏8/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/2/14
  15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    עוד משהו זה - שיכול להיות שזה בגלל המים...

אתה משקה עם מי ברז (ובכלל זה גם תמי 4 ודברים דומים) ?

אם כן תנסה להחליף למים מזוקקים או מים באוסמוזה הפוכה,

מים מזוקקים אתה יכול לקנות בכל בית מרקחת ב 2-3 שקל לליטר, רק תביא איתך בקבוק שימלאו לך, או -

שאפילו יותר טוב - קנה שישיית עין גדי - זה יוצא שקל לליטר אחד (!),

ועדיין כמובן להוריד בחצי את כמות המים (חצי ליטר לצמח בערך) !!!

כל טוב.

16. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    עוד משהו - איך אתה מאוורר את החלל שלך ?

בעיקרון עד כמה שאני יודע - צריך פתח יניקה בתחתית של הארון, ופתח נשיפה בעוצה חלשה בחלק העליון (מאוזן לקרקע) - אבל מעל חופת העלים.

#76 woogs, ‏8/2/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/2/14
  17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אז ככה: אני משקהבמי ברז לאחר שאני מעמיד אותם הכלי עם פתח גדול לפחות 24 שעות (כדי שהכלור יתנדף).
    דווקא שמעתי שבמי ברז יש כל מיני יסודות שהצמח אוהב, אז אני לא יודע לגבי עין גדי, מה גם שבינינו, להשקות חמישה עציצים עם מים מינרלים נשמע לי קצת מוגזם...

אוורור: זה לא ממש ארון, זו מעין סוכה כזו. השארתי רווח של 20 ס"מ בין הדפנות לרצפה כדי שיהיה אוורור וסירקולציה. אני משתמש במאוורר שולחני קטן שאני מחליף את המיקום שלו כל יום-יומיים , כי הוא לא מכסה את כל הצמחים.

השקייה של חצי ליטר - אני מבולבל. תמיד אמרו להשקות עד שמחלחל מלמטה. בעציצים כאלה גדולים אין סיכוי שחצי ליטר יחלחל

18. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגב woogs - מה לגבי הרעיון של לתת להם אור 24 שעות? במחזור האור העלים שלהם מזדקפים...

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    שורה תחתונה (עליונה lol):
    אם הם צמחים אוטומטים והם גם לקראת סוף הגידול, אפשר לתת להם תאורה רצופה 24 שעות.

הסבר:
    קצת על ריאקציית ה"חושך":
    צמחים מקבעים פחמן אטמוספרי (CO2).
    בשעות התאורה, הצמחים מייצרים מולקולות שנקראות ATP.
    בשעות ה"חושך", אנזים בשם רוביסקו, משתמש במולקולות ה ATP כדי להפוך מים ופחמן דו חמצני לסוכר.

*נכון גם עבור כמעט כל הצמחים. כולל זנים אוטומטים וגם עבור זנים לא אוטומטים.

למה "חושך" ולא חושך?
    שם שהשתרש לאורך הזמן. התיאור היותר מדוייק צריך להיות: "ראקציה שאינה תלויה באור". כלומר מתרחשת הן בחושך והן באור.
    אבל, בחושך הראקציה יותר יעילה.

זאת הסיבה העיקרית שנותנים לצמחים "לישון".

Jeronimo אוהב/ת את זה.
  20. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אגרונום, ההסברים שלך כרגיל מאלפים ומעניינים. אבל עדיין לא הבנתי אם אפשר לתת להם תאורה של 24 שעות, או כדאי לתת תאורה 24 שעות. שהלא אם בחושך הם מייצרים את התנזים הזה שעושה סוכר, הרי סוכר זה מה שחשוב להם בפריחה, לא?

מצד שני, אם להסתכל על העלים שנהיים נפולים אחרי כל מחזור חושך - אולי עדיף אור 24 שעות?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!