1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ראשון

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י chneor, ‏10/6/14.

1. chneor

chneor חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום אני מפאריז וזה פעם ראשונה שאני נוגע בתחום גידול קנאביס אני גר בווילה ככה שאני מתעסק באופן כללי בגינה שלנו וזה מה שעזר לי לקחת את ההחלטה להתחיל גידול

כשהתחלתי להתעניין בנושא בזכות האתר הזה אז קראתי הרבה בנושא הגידול כי זה מאוד עניין אותי אבל אמרתי לעצמי שכרגע אני חי אצל ההורים אז זה לא רלוונטי כשאני יגור בדירה פרטית משלי אז זה יהיה בהחלט מאוד מעניין

כשחזרתי לצרפת לפסח התחלתי לחפש כיוונים ולא אהבתי את הטיפוסים שפגשתי וגם לא המחירים אז התחלתי לחשוב מחדש על אופציית הגדילה אז קניתי חמש גרעינים מזן"bluE mystic"נקבות אוטומטיים באתר nirvanashop ונתנו לי במתנה עשרה גרעינים רגלים לא יודע מאיזה סוג ובאמת זה הגיע אחרי שבוע בלי תקלות זה עלה לי מאתיים שקל (אגב מבחינת המחיר אני מציע weedseedshop אגם שאף פעם קניתי אצלם אבל ראיתי שהמחירים הם כמעט חצי)

ואז שתלתי ישר באדמה בתוך כוס חד פעמית אחרי ארבע ימים זה כבר יצא (אגב אחרי יומיים הייתי מאוד סקרן לדעת אם מתחילים להנביט אז בזהירות רבה הצצתי וראיתי שכן)

השארתי אותם עוד איזה שלשה ימים ואז עברתי אחד לתוך עציץ של 40 ליטר ואחד 15 עם אדמת גינון רגילה שקניתי בשלושים שקל אני משקה כל שלש ארבע ימים (תלוי במצב האדמה אם היא יבשה) עם מים מינרלים שאני מערבב בהם דישון של 10 5 5 (npk)לתאורה יש לי מנורת לד 1000 לומן לבנה קרה שעלתה 75 שקלים שאני מדליק ביחס 16\8

צפה בקובץ המצורף 1415 צפה בקובץ המצורף 1416 צפה בקובץ המצורף 1417 צפה בקובץ המצורף 1418 בקשר לחום ולחות ואוויר אני מגדל בחדר שלי מגולה כך שנראה לי שאין בעייה בתחומים האלו (נושא שלא הבנתי בכלל זה מד החומציות PH)

ובקשר למשפחה וחברים אז משפחה אמרתי למי שיכלתי וידעתי שלא יתנגד להורים ולאחים הקטנים אמרתי שזה סתם צמח שעושה ריח שאני אוהב ובגלל שאני מתעסק בגינה וכבר גדלתי בעבר עצים ונבטתי בחדרי אז לא הולדתי אצלם כל חשש והתנגדות

הנה ככה הן נראות הן בנות שלושה וחצי צפה בקובץ המצורף 1415 צפה בקובץ המצורף 1416 צפה בקובץ המצורף 1417 צפה בקובץ המצורף 1418

יש לי כמה שאלות
    1 האם הם נראות רגיל או מדי קטנים ואם הקטנים מה עלי לעשות
    2 מה העניין עם החומציות PH
    3והאם נראה לכם שהאור מספיק

תודה והצלחה לכולנו

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    1. קטנים מידיי אחי...
    2. אל תגע בזה ואל תתעסק בזה אין לך מה.
    3.התאורה לא מספיקה - ובגלל זה הם קטנים , או שתוסיף עוד מנורות cfl חזקות יותר או שתשדרג לסוג תאורה אחר כמו Led .
    תדאג שהמרחק בין התאורה במצב הזה יהיה משהו כמו 10 ס"מ מהמנורה לצמח .

3. chneor

chneor חבר חדש

לייקים:
    0
    alechko
    CFL יותר טוב מלד? ואם כן כמה וואט חסר לי
    ואם לד יותר טוב אז כמה לומן חסר לי

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    זה לא בדיוק תשובה חד משמעית מי יותר טוב ממה, כי יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון,
    אבל בעיקרון לד יותר טוב מCFL,
    הנקודה היא שזה צריך להיות לד מסויים שמתאים לגידול,
    כמו זה לדוגמה -
    http://www.ebay.com/itm/JoyHydroGro...Seed_Starting_Hydroponics&hash=item19e302c87e

הממ בעיקרון - כמה שיותר וואט יותר טוב,
    כן - יש גבול עליון מסויים אבל די קשה לעבור אותו,
    אבל בוא נגיד שאם תיתן לצמח אחד 180 וואט זה מעולה, מצד שני - 180 וואט יכולים לגדל לך גם 4 צמחים, מצד שלישי - אתה יכול לתת לצמח אחד גם 300 וואט ,
    אם כסף זאת לא הבעיה ואתה יכול לארגן 300 וואט לכל צמח זה יהיה מצויין.

ברוך הבא לפורום, וד"א -
    לא אמרת שאתה רוצה לגדל בגינה ?

5. chneor

chneor חבר חדש

לייקים:
    0
  6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לא לא ממש..
    זה מנורה שמיועדת להאיר את הבית ולא לגידול צמחים..

7. chneor

chneor חבר חדש

לייקים:
    0
    מה הפרמטר למנורה לגדל צמחים

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יש הרבה ..
    על קצה המזלג זה ככה -
    אתה רוצה שהיא תהיה חזקה (מבחינת וואט), ומצד שני אתה רוצה שהיא תפיק הרבה אור (לומן) פר וואט 1 - משהו מובטח אם הלד מיוצר ע"י אחת החברות המובילות (cree, osram, bridgelux, phillips),
    אלה בעיקרון 2 הפרמטרים הכי חשובים,

חוץ מזה יש את עניין הספקטרום -
    המנורה שאתה מראה נותנת אור לבן.
    לאור לבן יש כמה 'גוונים' - יש לבן חם (נוטה לאדום) שהוא מסומן ב-2700K (טמפ' קלווין), יש לבן ניטרלי שזה בערך 4500K, ויש לבן קר (נוטה לכחול) 6500K ומעלה.
    בעיקרון אתה יכול לגדל רק עם מנורות לבנות - אין עם זה בעיה - כשאתה רוצה בערך 85% של אור לבן קר - בצמיחה (18-6), ובערך 85% של אור לבן חם בפריחה (12-12),
    אבל אם תיתן לצמח ספקטרום יותר מלא (בעצם כל מה שבין אינפרא אדום לאולטרא סגול) תקבל תוצאות הרבה יותר טובות,
    למעשה יש תופעה שאפשר להשיג רק בשימוש בלדים שמייצרים אור אדום כהה ואינפרא אדום - זה נקרא - hash tips, יש בגוגל מידע על זה...

זהו בערך על קצה המזלג

9. chneor

chneor חבר חדש

לייקים:
    0
    אם הבנתי נכון זה יגדל אבל יותר טוב מנורות אחרות

10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בערך,
    אני מציע לך קודם כל לבדוק כמה עולה המנורה ההיא שהראית לעומת מה שאני הראיתי לך, ומה ההבדל עוצמה ביניהם.
    הרבה פעמים המנורות הקטנות האלה יותר יקרות - אם כל אחת נותנת 10 וואט והיא עולה 5 דולר זה אומר ש-300 וואט יעלו 150 דולר, שזה בערך כמו הלד שמותאם במיוחד לגידול צמחים.
    ו-10 וואט לא יגדלו לך שום דבר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!