1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יותר מידי מים יכול לעשות בעיות?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י roint-dam, ‏29/6/14.

1. roint-dam

roint-dam חבר חדש

לייקים:
    0
    אני בתחילת השבוע השני (מהרגע ששתלתי את הזרע באדמה)
    ראיתי בכל מיני הודעות כאן שאנשים משקים פעם ב 3 ימים ואפילו 5 ימים!
    אני בגדול משקה כל יום כמות של 2 - 3 כוסות זה יותר מידי?
    מזה זאת אומרת בכלל יותר מידי מה זה יכול לעשות רע לצמח?!
    אם כן אז מאיפה אני אמורה לדעת כמה מים לתת בכל יום ויום?!

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    רונית - זה לא מדע מדוייק וזה תלוי גם בכל מיני דברים,

לדוגמה - כשהצמח עדיין נבט קטן אז כדאי לשמור אותו בכלי קטן יחסית, להשקות קצת אבל לדאוג לא לתת לאדמה להתייבש יותר מ-3-4 אולי 5 ס"מ, תלוי בגודל שלו.
    אחרי משהו כמו שבועיים-3 אפשר (וצריך) לתת לאדמה להתייבש קצת יותר, וגם להעלות את מינון המים.
    שבועיים - 3 אחרי זה - ואחרי שהעברת לכלי גדול יותר - להעלות עוד את המינון ולתת לאדמה להתייבש עוד יותר .
    ככה כל הזמן עד שתגיעי לעציץ הסופי שהוא צריך להיות גדול ואז את צריכה לתת לאדמה להתייבש לגמרי ולהשקות בלא מעט מים.

כל כמה זמן - זה שאלה של מתי האדמה מתייבשת בכמות הרצויה -
    כלל האצבע הוא שאת לא רוצה להשאיר את השורשים ספוגים כל הזמן במים.
    כשהצמח קטן - אז השורשים שלו גם קטנים - ז"א 3-4 ס"מ של אדמה יבשה ואז כבר צריך להשקות,
    עומק השורשים אצל צמח בריא עומד על בערך בין 2/3 מגובה הצמח עד למלוא גובה הצמח

3. NonCivilized

NonCivilized חבר חדש

לייקים:
    0
    קנאביס אוהב לצמוח באדמה בעלת מצע אוורירי, בגלל זה ממליצים לערבב את האדמה עם פרלייט או ורמיקולייט.
    השורשים לא מתקשים למצוא את דרכם, אין ריקבון באדמה ועוד סיבות שאני פשוט לא יודע.
    בגלל זה גם לא משקים יותר מידי, כדי שהאדמה תתאוורר.
    חוק יסוד, כשלא משקים לא משקים! עד שהאדמה יבשה, מכניסים אצבע או שיפוד, אם לח, לא משקים!!
    ואז כשיבש, משקים עד שהמים מחלחלים בחורי הניקוז למטה, בגלל זה גם מומלץ עציצים אווריריים, הם מייבשים את האדמה במהירות.

אני מגדל צמח לא גדול במיוחד בעציץ של 10 ליטר, ואני משקה כל 5-6 ימים בערך, זה סבבה אל תדאג ואל תשקה יותר מידי!!! הצמח לא יאהב את זה.

כל זה לא נוגע לנבט, שאוהב אדמה לחה, אבל זה בסדר כי זה בכלי קטן.

4. roint-dam

roint-dam חבר חדש

לייקים:
    0
    הבעיה שזה בחוץ, בחוץ השמש מיבשת את האדמה במהירות (והימים היום מאוד חמים)
    אז איך אני יכולה לדעת?

5. NonCivilized

NonCivilized חבר חדש

לייקים:
    0
    אהה בחוץ זה משהו אחר לגמרי, בחוץ יש כאלה שמשקים אפילו כל יום ב10 ליטר.
    בודקים אם האדמה יבשה...

6. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    צמחים צעירים רגישים יותר לחום. הם גם מאבדים את המים שלהם מהר יותר מה שגורם להם להיפגע.
    לכן בשלב הראשון מומלץ לשים אותם במקום מואר אך מוצל(מבחינת הצמח זה פשוט כמו יום מעונן, זה לא ממש יפגע בצמיחה שלו אבל יציל אותו מהתייבשות מהירה).
    לאחר שהצמח התייצב והתחזק ופיתח מערכת שורשים איתנה יותר(שבוע שלישי או רביעי) הוא יכול להתמודד טוב יותר עם חום ושמש ישירה.
    למרות כל זה, במידה ויש אפשרות לתת לצמח כמה שעות שמש בשעות הלא חמות כמו הבוקר או הערב, רצוי מאד לתת לו את החשיפה הזו.
    מבחינת ההשקיה, כל מה שצריך לעשות זה להכניס אצבע לעומק של 4-5 ס"מ. במידה וישנה לחות באדמה אז מצב הצמח תקין.
    אדמה יבשה מדי תיפרד מדפנות העציץ.
    אין להשקות אדמה יבשה שנפרדה מהדפנות בכמות גדולה של מים שכן אז המים פשוט ניגרים דרך הדפנות ישר לתחתית והאדמה לא מקבלת מים. משקים כמות קטנה בכל פעם ממרכז העציץ והחוצה,עד שהאדמה הופכת לספוגה ו"מתנפחת" עד להיצמדות שוב לדפנות העציץ.
    כמות המים משתנה מפעם לפעם בהתאם למזג האוויר וגיל הצמח.
    תינוק בן יומו אוכל 60 סמ"ק של מטרנה, ופעוט בן חצי שנה כבר אוכל כמות הגדולה פי ארבע מזה. אותו דבר גם בצמחים. פרח ועץ צורחים כמות שונה של מים. אם ניקח בחשבון שהצמח בו אנו עוסקים הוא לא פרח אבל גם לא עץ, יש להתאים את כמות המים לגודל שלו ולמצב האדמה.
    בהצלחה.

#6 DRFLOWER, ‏30/6/14
    נערך לאחרונה ב: ‏30/6/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!