1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

ייעוץ למגדל מתחיל. לפני דרכו הראשונה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י צאבי, ‏24/6/14.

1. eli.cohen.totah1

eli.cohen.totah1 חבר חדש

לייקים:
    0
    אני במקומך שם את הקופסת מחשב על הגג במשך כמה ימים ואז בא בצהריים יום אחד ובודק טמפרטורה מדויקת בתוך המחשב ורואה מהי ואז מחליט מה לעשות הלאה

2. BigM

BigM חבר חדש

לייקים:
    0
    לא מבין את הבעיה, אז שים עציץ אם זה גם ככה על הגג..

ואתה יכול לשים עכשיו לא אוטומטיים.. לדעתי תחילת יולי זה כבר הגבול.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה יכול לפרוש רשת הצללה על הגג?

4. eli.cohen.totah1

eli.cohen.totah1 חבר חדש

לייקים:
    0
    את המד לחות וחום אתה צריך לתלות מעל הצמח עצמו סמוך לעלים.... (אני מדבר על הברזל שיורד עם הכבל ....) את המד עצמו לא משנה איפה תשים אבל רצוי במקום מוצל שלא יידפק...

5. BigM

BigM חבר חדש

לייקים:
    0
    אולי תשים ארון ישן? או סתם לוח עץ גבוה?
    או אולי משטח עץ ועטוף אותו בבד/ניילון אטום?

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה רוצה לשים מארז של מחשב על הגג?
    למה לא לגדל כבר בגידול פנים?

הדילמה שלך לא ממש ברורה.
    מה השיקולים שלך ומה הציוד שיש\יהיה בידך?

7. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    צאבי,
    רוצה עצה אמיתית ובלי דברים נעימים לאוזן? - אל תגדל.
    למרות שכולם פה יודעים שאני בעד גידול עצמי, אני אומר לך אל תגדל. ממה שאני קורא פה, אתה פשוט מזמין צרות לעצמך.
    תכנון מוקדם הוא מפתח להצלחה. אלתורים הם מתכון לכישלון. כשהמקום לא בטוח, שיטת הגידול לא ידועה ומספר הסיכונים עולה על היתרונות - פשוט צריך לדעת לוותר.
    חכה להזדמנות טובה, חפש מקום גידול אחר ונוח יותר, חשוב על פתרונות אפשריים, ורק אחרי שתדע שאתה יכול לגדל בשקט תתחיל.
    חבל על כל רגעי הפחד, החשש, הסיכון וכו' רק בשביל צמח שבגלל בעיות כאלה ואחרות לא תוכל לטפל בו ובסוף גם לא יצליח לממש את הפוטנציאל שלו.
    זה כמו לקנות גור כלבים בידיעה שאתה עובד מחוץ לבית חמישה ימים בשבוע, ואין מי שיאכיל אותו, אין מי שיוציא אותו ובקיצור אין מי שיטפל בו. אתה תמיד יכול לתת לחלום שלך על גור כלבים חמוד להשתלט על יך ולכפות פתרונות מאולצים כמו לקבוע תורנות לשכנים מי יאכיל אותו, ותורנות לאחיינים שלך מי יטייל איתו ולקוות שתמצא תוך שבוע בת זוג שאולי תשמח לטפל בו בזמן שאתה נעדר. או שאתה פשוט יכול להודות בעובדה שהזמן לא בשל כרגע לגור כלבים ולהמתין בסבלנות לשלב הנכון ולעיתוי הנכון כדי להביא הביתה גור כלבים.
    מקווה שהבנת את האלגוריה ומקווה שתקבל את ההחלטה הנכונה.
    אם תחליט בכל זאת לגדל - אני יכול להבטיח לך שתקבל ממני כל עצה ועזרה אפשרית.
    בהצלחה.

8. BigM

BigM חבר חדש

לייקים:
    0
    מסכים עם הדוקטור..
    יש לך הרבה דברים "פרוצים" באיזור הגידול שלך.
    על הגג השכנים כן רואים, לא רואים, תפתח רעפים, יראו רעפים פתוחים לא יודע..
    לא הייתי עושה את זה עכשיו.. אם אתה באמת לא יכול בבית, צא לשדה קרוב לבית שים את הצמח שם..

ובכל מקרה מד לחות ומד טמפרטורה בגידול חוץ (על הגג או בשדה) לא יעזור לך..
    אין לך שום שליטה על הלחות והטמפ' בחוץ.. זה סתם יראה לך את המדדים.. עדיף להסתכל בנייד.

9. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    הערכה שלי היא שזה לא יצליח. החום של הקיץ הישראלי לא מאפשר את זה, וחוץ מזה אין יתרון לגידול בתוך מחשב בחוץ. אז אם כבר בתוך מחשב אז בפנים.
    המלצה שלי היא לגדל רגיל בעציץ בחוץ, ולבצע כיפופים של הענפים כך שהצמח לא יגיע לגובה.
    אתה יכול לגדל בתוך עציץ קטן מה שיגביל את הצמיחה של הצמח, אבל אז תצטרך לדשן קצת יותר.
    מבחינת גישה, לא צריך יותר מ10 דקות עד חצי שעה בחוץ עם הצמח ביום כך שאם הבקרים שלך פנויים זה בסדר.
    מבחינת היבול - הכל אפשרי.
    לכן לסיכום: מחשב אני לא ממליץ. גידול בעציץ בינוני יכול להצליח יותר בלי לחשוף את הצמח.
    פתרון אפשרי נוסף הוא לרכוש כמה שתילי עגבניה ולשתול בעציצים. העגבניות הן הסוואה מצויינת לצמח, הן גודלות לגובה(בהדליה כמובן) ויספקו לך תירוץ טוב לגשת לגג, כמובן תצטרך להשקות גם אותן ולטפל בהן, אבל זה הרבה יותר נוח ממחשבים, מערכות קירור, כאבי ראש של שכנים או סתם מציצנים וכדומה.
    ואם אחרי כל זה הגידול לא יצליח.......היי..... תמיד תוכל בסוף להכין סלט בריא.
    peace

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני מסכים עם drflower,

אתה נשמע ממש לא סגור על אמצעי האבטחה שלך ועל הציוד.
    חלל פתוח במארז מחשב ממתכת? המארז פתוח מלמעלה או מהצדדים?
    אולי כדאי שקודם תחליט מה, איפה, כמה ואיך אתה הולך לגדל לפני שאתה שותל.
    הרעיון של צמחים אחרים בתור הסוואה הוא רעיון טוב.

בהצלחה!

11. meshi2016

meshi2016 חבר חדש

לייקים:
    0
    סתם לידע כללי:
    לאקס שלי היה כזה מוצר שנקרא: Wemo Motion.
    אם יש לך קליטת wifi שם, ואתה מפחד שמישהו יעלה לך לשם. אתה יכול לקנות אותו ולקבל sms אם יש שם תנועה בסביבה.

12. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    אתה תמיד יכול לעשות סקרוג ולשמור על גובה נמוך, אבל זה מצריך ידע וניסיון שאני לא בטוח שיש לך. אני חושב שאם אין לך בעיות עם עגבניות, לך על זה, זה יפתור לך את רב התקלות.
    שמח לעזור - בהצלחה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!