1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יפהפיים בני כמעט 3 שבועות

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י ms13, ‏3/8/14.

1. ms13

ms13 חבר חדש

לייקים:
    4
    בני שבועיים וחצי בערך..
    יש 5, נכון - אבל ההנחה היא שבגלל שהם לא מהונדסים אף אחד לא מבטיח לי נקבות. אני אבחר את הנקבה הכי יפה שתצא (בתקווה שתצא) ואלך איתה.. אולי שתיים במקסימום - עם הרבה קשירות, טופינג וסקרוג.
    קצת רקע טכני -
    גדלות עם שתי נורות CFL פשוטות (לא וידאתי שזה 5400K), טעות של פעם ראשונה INDOOR.
    2 מאווררי מחשב פשוטים שחיווטתי - אחד פנימה אחד החוצה. אני קונה אחד קצת יותר רציני שיעשה סירקולציה פנימית של האוויר.
    המחשב בגודל די סטנדרטי לצערי זה מה שהצלחתי להשיג, בפעם הבאה אולי אני אשיג אחד גדול יותר.. נראה מה התוצאות תהיינה.
    האדמה לא מיוחדת במינה - קנויה כמצע לגידול ומאווררת.
    משקה במי ברז פשוטים (אני אתחיל לשים דגש על עניין ההשארה בחוץ ללילה של המים כדי שיאבדו קצת חומציות).
    התכנון לשלב הפריחה הוא להוסיף שתי נורות CFL בעצמה של 62W בתדר 2700K ולהשאיר את שתי הCFL הקיימות.
    ו.. זהו בגדול :)

2 שאלות (אם אתם כבר פה!) ותמונות -
    1. מתי אני אמור לקבל סימני מיניות?
    2. האם הפריחה תתחיל כשאני אבחר? ז"א כשאעביר את הצמח למחזור אור של 12-12?
    3. יש לי דשן 20:20:20 - מתי להתחיל להשתמש ובאיזה אופן/תדירות?
    4. הערות/הארות תתקבלנה בברכה!

ולתמונות -

2. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    אז ככה,
    קודם כל ממליץ בחום להפריד את הצמחים, כל צמח כלי.
    בקונפיגורציה הזאת כל הצמחים מתחרים על משאבים ונפח.
    הבעיה שהם לא נראים כאלו קטנים ולכן כבר יש להם מערכת שורשים. אז תעשה את זה בזהירות.

בנוסף, כדאי לך נורות day light והן 6500k לשלב הצמיחה. כמו כן, זה לא מספיק תאורה. וגם הפיזור לא אחיד.

1. סימני מיניות תקבל כשבוע -שבועיים בתוך שלב הפריחה (צמחים מבוגרים נוטים להראות בשלות מינית - אבל לא רלוונטי לגידול במארז כי הם לא יגיעו למימדים גדולים).

2. שלב הפריחה יתחיל כאשר תחליף את משטר התאורה ל12-12. סימני המיניות יבואו כשבוע-שבועיים אחרי והפריחה בסמוך.

3. אם האדמה שקנית מדושנת אז אני ממליץ לדשן כאשר תראה צורך. יותר קל להתמודד עם חוסר דשן מאשר עם עודף.
    מבחינתי כאשר רואים חוסר אז מוסיפים.
    עם הזמן גם תדע להעריך כל כמה זמן לדשן ולזהות מראש.
    בכללי אתה יכול גם להסתדר יופי עם קומפוסט (או הומוס) ואז תקבל פירוק למשך זמן ופחות תצטרך להתעסק עם חוסרים ועודפים.

4. מה שאמרתי לגביי ההפרדה והתאורה.

3. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    אה ודבר נוסף, תימנע מלהשקות את העלים עצמם בזמן תאורה.
    טיפות המים משמשות בעדשה אופטית ועלולות ליצור ריכוז קרני אור אשר יובילו לשריפה/צריבה מקומית על העלה.

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מצטער אני קצת עייף בשביל לקרוא ולהגיב כמו שצריך, אבל אני אנסה להתייחס למה שנכנס לי למוח -
    כמה וואט הנורות שלך ?
    בעיקרון אתה רוצה לפריחה 2700k, אתה רוצה לפחות 85 וואט.
    אתה רוצה שהעציץ יהיה כמה שיותר גדול שאתה יכול להכניס שמה, ויחד עם זה כמה שיותר נמוך, אולי אפילו כדאי לך לבנות אחד..
    אתה רוצה גם להכניס אותם לפריחה כבר עכשיו כי אחרת אתה תגיע לג'ונגל כל כך גדול בפנים שכבר יהיו לך בעיות, ואין מה לעשות - מי שמגדל בתוך מארז מחשב צריך להשלים עם זה שהוא לא הולך לקבל הרבה יבול..
    תכלס יותר כדאי לך להוציא אותם החוצה אם אתה יכול..

דשן - 20-20-20 לא ממש כדאי כי זה דשן בשחרור מושהה,
    פשוט תוסיף שכבה של 3-4 ס"מ הומוס מעל האדמה וזה יסגור לך את הפינה לכל הגידול, הומוס אתה יכול להשיג במשתלות או הום סנטר ב30 שקל בערך.

לא ממליץ לך גם להשאיר את המים בחוץ, זה לא נותן שום דבר .

סה"כ הצמחים נראים טוב,
    הימני קצת צהוב - אולי הוא לא מקבל מספיק אור או שפשוט חסר לו חנקן - אתה יכול בשביל זה להוסיף שתן למים, או להכין תה מעלים ירוקים ולהשקות (אחרי שהוא מתקרר כמובן),
    חוץ מזה תכין לעצמך איזה חוט חזק, אבל לא יותר מידי קשוח, משהו בעובי של 10 חוטי תפירה שליפפו אותם ביחד לחוט אחד, ונקודות עיגון (יכול להיות בתוך המארז, יכול להיות עם מוטות מתכת - תראה מה הכי מסתדר לך שמה), ותתחיל מעכשיו כבר לקשור.

אם יש עוד שאלות, אתה יודע מה לעשות

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נראים לא רע בכלל.
    אבל אתה חייב להפריד אותם עכשיו אמכיוון שלא תוכל להפריד אותם בשלבים מאוחרים יותר.

דשן, בעיקרון מה ש woogs אמר.
    רק תיקון לגבי הומוס וקומפוסט, הם גם סוג של דשנים בשיחרור איטי.

פריחה תתחיל כשתעביר ל 12\12.
    בערך שבועיים אחרי תתחיל לראות סימני מיניות.
    לא ניתן יהיה להחזיר אותם לצמיחה, ככה שמרגע שאתה עובר לפריחה אתה רץ איתם עד הסוף.

טוב, זה הופך להיות גידול מעניין.

6. ms13

ms13 חבר חדש

לייקים:
    4
    ברגע שאני עובר לשלב הפריחה, הצמיחה שלהם נהיית איטית יותר? הם משקיעים את רוב האנרגיה בפרחים?
    כי מדדתי ויש לי 24 ס"מ מהאדמה ועד לפלורוסנט, וברגע שאני אחליף לcfl של צמיחה יהיה לי פחות כי אני אצטרך להוריד אותם קצת (אין מקום בתצורה הנוכחית לנורות הגדולות שאני רוצה להכניס, ולכן בעזרת מאריכי e27 אני נאלץ להנמיך את הנורות).

עוד דבר - האם כדאי לשלב קשירות עם סקרוג או שאין טעם וזה לא ישנה לי בגובה?

שאלה של מתחילים - בערך (ברור שתלוי בזן, בתאורה, בדשן, ובעוד הרבה דברים!) אבל מה היבול הנורמלי אליו אני יכול לצפות במארז מחשב?

7. ms13

ms13 חבר חדש

לייקים:
    4
    אגב תודה לכולם עזרתם לי מאוד בהחלטות בהמשך הדרך :) מבטיח לעדכן

8. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    ברגע שתעביר לפריחה הצמח כמעט שלא יגבה יותר. אבל הוא יתנפח הרבה. יכפיל את גודלו אם לא מעט יותר.

אין טעם לבצע scrog עם קשירות.
    המסך של scrog הוא עוגן בדיוק כמו שתחבר חוט. והוא למעשה הגובה שאתה מגדיר לצמח (ללא הקולות).

זה תלוי בכ"כ הרבה דברים :\

9. ms13

ms13 חבר חדש

לייקים:
    4
    אין לי בעיה שהוא יצמח לצדדים - ברגע שיהיה שם צמח בודד יהיה לו מספיק מקום מבחינת נפח - הבעיה שלי היא בגובה, עוד 15 ס"מ והוא מתקרב מדי למנורות.

תודה!

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני חושב שעניתי לך בפוסט השני.

אם לא, תשתדל לצמצם את השאלות שלך לשירשור אחד.
    ישמור על הסדר.

11. CannaBomb

CannaBomb חבר חדש

לייקים:
    0
    נו מה יצא לך :)? לא תחלוק איתנו תמונות?

12. Afghan hash!

Afghan hash! חבר חדש

לייקים:
    0
    מצטרף לשאלה של cannabomb
    יש התוצאות?