1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

יש למישהו גישה לאתר doctors only ?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י LipTheGreat, ‏26/8/18.

 1. LipTheGreat

  LipTheGreat קנאביסט

  הצטרף:
  ‏14/1/17
  הודעות:
  52
  לייקים:
  29
  אהלן,
  לאחורנה ננתקלת במספר מאמרים בנושא טיפול בקנאביס רפואי בתחומים שונים באתר Doctors Only, קהילה סגורה, וכמשתמע סגורה לרופאים בלבד.
  להלן מספר כתבות מהשבוע האחרון שהייתי מעוניין לקבל גישה אליהן ולהפיצן לציבור הרחב:

  האם קנאביס רפואי יעיל לטיפול במחלת הפרקינסון?

  https://www.google.com/url?sa=t&sou...QQxfQBCD4wBQ&usg=AOvVaw3gHJsQuM6KQ0T-_IMcQgt3

  האם משתמשי קנאביס נוטים להשתמש יותר גם במשככי כאבים הניתנים במרשם?

  https://www.google.com/url?sa=t&sou...QQxfQBCFIwCQ&usg=AOvVaw1fCg-dsFGEZwuJ83p2eZ9c

  שימוש בקנאביס רפואי לטיפול בכאבים הנובעים מדלקת מפרקים ניוונית

  https://www.google.com/url?sa=t&sou...ChDF9AEIKTAB&usg=AOvVaw118z_hOuEchqfZ5_fKoOkc
   
 2. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  6,305
  לייקים:
  301
  האם קנאביס רפואי יעיל לטיפול במחלת הפרקינסון?
  החוקרים סקרו את ההשפעות של מוצרי קנאביס שונים על תסמינים מוטורים ולא מוטורים המופיעים במחלת הפרקינסון והביעו את דעתם בנוגע למצבים בהם קנאביס רפואי עשוי להועיל
  Fortschritte der Neurologie-Psychiatrie26.08.2018, 10:39

  החל ממרץ 2017, זרעי קנאביס, תמציות קנאביס וקנבינואידים סינטטיים הפכו לזמינים לשימוש תחת מרשם עבור מטופלים עם מחלת פרקינסון חמורה, כולל כיסוי ביטוחי מטעם חברות הביטוח בארה"ב. מתן מרשמי קנאביס לא מוגבל לתסמינים מסוימים ולכן הפך להיות זמין עבור מטופלים עם מחלת פרקינסון.

  מנקודת מבט משפטית, למטופלים מאוד חולים ישנה הזכות לקבל טיפול עם קנאביס במידה והטיפול הסטנדרטי לא מתאים עבורם מבחינת יעילות או מבחינת תופעות הלוואי. הגישה הזו תקפה גם כאשר הטיפול באמצעות קנאביס צפוי להוביל לשיפור קל בלבד בתסמיני המחלה.

  כתוצאה מהגישה המשפטית ומהסיקור התקשורתי הרחב שניתן לנושא, יותר ויותר מטופלים עם מחלת פרקינסון מבקשים לקבל מרשם לקנאביס רפואי, מה שמוביל לסיטואציה מאתגרת עבור הנוירולוגים המטפלים בהם.

  המחקר הנוכחי מספר סקירה של מוצרי הקנאביס השונים אותם ניתן לתת במרשם רופא, שיטות המתן השונות והספרות הקיימת בנוגע להשפעתם על התסמינים המוטוריים והתסמינים הלא מוטוריים של מחלת הפרקינסון. בנוסף, כותבי המאמר מביעים את דעתם לגבי המצבים בהם קנאביס יכול להועיל למטופלים ומתי כדאי ואף רצוי לתת מרשם קנאביס למטופל. כמו כן, במחקר הנוכחי מופיעות המלצות מעשיות שיש לתת למטופלים שקיבלו מרשם לקנאביס, כמו למשל הסברים על ההשפעה של קנאביס רפואי על יכולת הנהיגה.
  מקור: Manika, T. et al. (2018) Fortschritte der Neurologie-Psychiatrie, 86, 2.

  האם משתמשי קנאביס נוטים להשתמש יותר גם במשככי כאבים הניתנים במרשם?
  אנשים המשתמשים בקנאביס, בהשוואה לאנשים שאינם משתמשים, הם בעלי תחלואות שונות בבסיס, לכן ייתכן כי השימוש בקנאביס רפואי מפחית את השימוש בתרופות מרשם
  Journal of Addiction Medicine21.08.2018, 11:08

  מחקרים תצפיתיים ומחקרים רטרוספקטיביים שבוצעו בעבר הראו שמטופלים המשתמשים בקנאביס נמצאים בסיכון גבוה יותר לצרוך תרופות נוספות בהשוואה למטופלים שאינם צורכים קנאביס. כמו כן, אנשים המשתמשים בקנאביס הם בעלי סבירות גבוהה יותר לדווח על שימוש למטרות רפואיות ולמטרות אחרות בתרופות כמו משככי כאבים ממשפחת האופיאטים, ממריצים ותרופות הרגעה.

  בהתחשב בכך שאנשים המשתמשים בקנאביס, בהשוואה לאנשים שאינם משתמשים, הם בעלי תחלואות שונות בבסיס, ייתכן כי השימוש בקנאביס רפואי מפחית את השימוש בתרופות מרשם, על אף שהשימוש בהן נותר יחסית גבוה.

  מחקרים המבצעים השוואה בין אנשים המשתמשים בקנאביס רפואי לבין אנשים שלא משתמשים, לא יכולים לייצר מסקנות בנוגע להשפעה של קנאביס רפואי על צריכת תרופות מרשם. על מנת להבין באופן מלא את ההשפעה של קנאביס רפואי על השימוש בתרופות אחרות, קיים צורך מידי בביצוע מחקרים פרוספקטיביים אורכיים, אשר יחלקו באופן אקראי מטופלים לקבוצה שמקבלת טיפול עם קנאביס בהשוואה לקבוצה שמקבלת טיפול אחר.
  מקור: Bachhuber, M.A. et al. (2018) Journal of Addiction Medicine 12, 4.

  שימוש בקנאביס רפואי לטיפול בכאבים הנובעים מדלקת מפרקים ניוונית
  החוקרים סקרו את התפקיד של המערכת האנדוקנבינואידית המולדת ואת הקשר שלה לכאבים הנובעים מדלקת מפרקים ניוונית, תוך שימת דגש על הפוטנציאל הטיפולי של קנאביס ממקור צמחי או סינטטי
  Current Opinion in Pharmacology26.08.2018, 11:22

  קנאביס משמש מזה שנים רבות לטיפול במגוון מצבים רפואיים, כולל במצבים של כאבים כרוניים. כאב הנובע מדלקת מפרקים ניוונית (OA- osteoarthritis) הוא אחד מהגורמים הנפוצים לכאב כיום ומטופלים רבים הסובלים מ-OA פונים לקבלת קנאביס רפואי לצורך הקלה על התסמינים.

  בזמן שמרבית הדיווחים בנושא הם נקודתיים, ישנה עליה בעדויות המדעיות התומכות בהשפעה המשככת הפוטנציאלית של קנבינואידים לטיפול בכאב הנובע מ-OA. הכאב ב-OA מתבטא כשילוב בין דלקת, כאב נוסיספטיבי (נגרם מגירוי קולטנים תחושתיים של כאב) וכאב נוירופתי, כאשר כל אחד מסוגי הכאב דורש טיפול במשככי כאבים מסוימים. באמצעות מחקרים הצליחו להראות כי המערכת האנדוקנבינואידית המולדת בגוף (ECS - endocannabinoid system) מסוגלת להקל על כל סוגי הכאב שהוזכרו.

  הסקירה הנוכחית מסכמת את מרכיבי ה-ECS ומפרטת את המחקרים העכשוויים ביותר בנושאים של קנבינואידים ממקור צמחי וקנבינואידים סינטטיים כטיפול בכאב הנובע מ-OA. עדויות פרה-קליניות עכשוויות שתמכו בתפקיד של ה-ECS בשליטה על הכאב ב-OA מתוארות גם כעדות קלינית ליעילות של קנבינואידים כטיפול בכאב הנובע מ-OA באוכלוסייה מגוונת.
  מקור: O'Brien, M. et al. (2018) Current Opinion in Pharmacology 40.
   
  521 אוהב/ת את זה.
 3. LipTheGreat

  LipTheGreat קנאביסט

  הצטרף:
  ‏14/1/17
  הודעות:
  52
  לייקים:
  29
  תודה רבה! יש לך מידע עד כמה מהימן המידע באתר? האם ישנן תגובות מצד מומחים לכתבות האלו?
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!