1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

כך קנאביס מפחית את הסיכון לתאונות דרכים

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏13/3/16.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  4,885
  לייקים:
  296
  מחקר חדש שבדק את השפעות הקנאביס על הנהיגה עם ובלי אלכוהול, מראה כי הקנאביס גורם לנהיגה איטית יותר ולשמירת מרחק מהרכב לפנים, ואף כי שילוב של קנאביס ואלכוהול הוריד את רמת הסכנה לה גורם האלכוהול לבדו. "ההתנהגות המפצה לה גורם הקנאביס שונה מההתנהגות המסוכנת שמאפיינת צריכת אלכוהול," קבעו החוקרים.

  מחקר חדש שנערך באוניברסיטת איווה ופורסם בירחון לטוקסיקולוגיה יישומית (Applied Toxicology), מראה כי צריכת קנאביס מסוכנת הרבה פחות לנהיגה מזו של אלכוהול ואף מפחיתה את הסיכון שבנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

  [​IMG]
  ד"ר רבקה הרטמן מהרשות האמריקנית למלחמה בסמים, מנהלת המחקר


  קבוצת החוקרים בראשותה של ד"ר רבקה הרטמן (Rebecca L. Hartman) בדקה כיצד משפיע הקנאביס על הנהיגה כאשר נצרך לבדו, ומהי ההשפעה המשולבת שלו עם אלכוהול – במטרה לקבוע האם צריכת קנאביס מעלה את הסיכון להתרחשות תאונת דרכים.

  הנבדקים במחקר צרכו אלכוהול אמיתי או פלסבו, ולאחר מכן צרכו 500 מ"ג של קנאביס באידוי (פלסבו, חלש או חזק – לפי ריכוז THC) – כל זאת בתוך 10 דקות וסמוך לרגע התחלת המבחן. הבדיקה עצמה נערכה בסימולטור הנהיגה הממשלתי (NADS) הממוקם באוניברסיטה. מחקר זה הינו בעל תוקף מדעי מלא, ומוכר על ידי הרשות האמריקנית למלחמה בסמים (NIDA).

  הסכנה טמונה באלכוהול


  תוצאות המחקר (18 נבדקים שסיימו בהצלחה) הראו כי צריכת קנאביס בלבד אינה מסכנת את הנהיגה או מעלה את הסיכון לתאונת דרכים, אלא גורמת לנהגים לנסוע במהירות נמוכה יותר ולשמור מרחק גדול יותר מהרכב שלפניהם. למעשה, באופן טכני ניתן לומר שנהיגה תחת השפעת קנאביס מורידה את הסיכון לתאונת דרכים.

  עיקר ההבדל בין השפעת האלכוהול על נהיגה לזו של הקנאביס היא בתחושת עודף הבטחון לה גורם האלכוהול – לעומת תחושת הזהירות והמודעות לסיכונים להם גורם הקנאביס.

  [​IMG]
  השפעת הקנאביס גרמה לנהגים להאט את מהירות הנסיעה, ולשמור מרחק גדול יותר מהרכב לפניהם


  "הקשר בין ריכוז THC גבוה בדם לבין תופעות של מהירות נסיעה נמוכה ושמירת מרחק גדול, מצביע על מודעות של הנבדקים לפגם ועל ניסיון לפצות עליו," כתבו החוקרים בשלב מסקנות המחקר, "ההתנהגות המפצה, שהוצגה על ידי הנבדקים שצרכו קנאביס, שונה בתכליתה מההתנהגות המסוכנת יותר שמאפיינת צריכת אלכוהול."

  יתרה מכך, החוקרים ציינו כי הנבדקים שצרכו קנאביס בשילוב אלכוהול הראו נטייה להפחתה במהירות הנסיעה – כלומר הקנאביס גרם לירידה בסכנה לנהיגה שנגרמה מהאלכוהול.

  אלכוהול מסוכן לנהיגה פי 20 מקנאביס


  מחקר אחר שנערך באוסלו שבנורווגיה ופורסם בשבוע שעבר (ה'), מצא כי צריכה של כמות קנאביס גדולה במיוחד (Acute cannabis intoxication) עלולה במצבים מסוימים להעלות את הסיכון לתאונה ב-20%.

  לעומת זאת, על פי ממצאים של משרד התחבורה האמריקני, נהיגה תחת השפעת אלכוהול בכמות נמוכה מעלה את הסיכון לתאונת דרכים ב-393% – כלומר, כמות קטנה של אלכוהול מסוכנת פי 20 מכמות גדולה של קנאביס.

  נתונים חדשים אלו תואמים כמובן לשלל המחקרים שהראו בעבר כי אלכוהול מסוכן לנהיגה בצורה משמעותית ויש להימנע בכלל מנהיגה תחת השפעתו.

  ראו עוד:
  יותר לגליזציה – פחות תאונות דרכים
  קולורדו: 10% פחות תאונות מאז אושרה לגליזציה
  צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה
  THC בדם אינו מוכיח נהיגה תחת השפעה


  הפוסט כך קנאביס מפחית את הסיכון לתאונות דרכים הופיע ראשון בקנאביס - מגזין עם כיוון

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!