1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

כל הקודם זוכה: החברות שיקבלו אישור לייצא קנאביס לחו”ל

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏9/10/18.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,486
  לייקים:
  301
  הצוות הבינמשרדי העוסק בשאלת התרת היצוא של קנאביס רפואי לחו”ל יתכנס לדיון נוסף בשבוע הבא (ב’, 15.10) שבסיומו אולי תתקבל החלטה לאשר את המהלך – כך חושף לראשונה מגזין קנאביס הבוקר.

  בהתאם לנקבע בדיון הקודם בחודש שעבר, צפויה המשטרה בדיון הקרוב להציג נוסח סופי לתזכיר הצעת חוק ממשלתית שאמורה לאפשר את הנעת המהלך מבלי להסתכן בעתירות לבג”צ מצד חקלאים מאוכזבים שלא יזכו ברישיונות.

  על פי הערכות מסתמן כי המשטרה צפויה להציע מתכונת של “כל הקודם זוכה”, כך שבשלב ראשון רק חברות שכבר מחזיקות בכל התקנים הנדרשים תוכלנה להתחיל לייצא קנאביס רפואי לחו”ל ובהמשך גם כל מי שיעמוד בהם בעתיד – עד שהגורמים האחראיים יחליטו שישנה סכנה כלשהי בפעילות של עוסקים נוספים.

  מדובר עד כה בשתי חברות המחזיקות במפעלי קנאביס בעלי תקן IMC-GMP – החברות “פנאקסיה” ו-“BOL” – שיורשו לחתום על הסכמי יצוא מול גורמים בחו”ל ולשווק תוצרת של חברות הגידול המחזיקות בתקן IMC-GAP (“קנדוק”, “שיח”, “BOL” ובמהלך השבוע כנראה גם “IMC”).

  פתרון זה מגיע כזכור לאחר שבמשרד לבטחון פנים ובמשטרה התעקשו להגביל את מספר חוות הקנאביס הפעילות בישראל ל-40 עד 50 לכל היותר, בעוד למעלה מ-600 קיבלו כבר אישור ראשוני לפעילות בתחום ורבות מהן צפויות לנחול אכזבה.

  הפתרונות שהוצעו בתחילה על ידי נציגיו של השר גלעד ארדן היו קיום הגרלה או מכרז בין החקלאים והיזמים שכבר נרשמו. רעיון נוסף היה לקבוע מכסה נתונה מראש, גבול של כ-50 חוות, שמעבר לו לא יינתנו עוד רישיונות.

  כל ההצעות לקביעת מכסה נדחו על ידי היועצים המשפטיים של משרד האוצר שטענו כי מדובר במתכון לעתירה לבג”צ מצד מי שלא יספיקו או לא יזכו להיכנס לרשימה, במה שיוביל לבסוף לעצירת הפרויקט כולו.

  אם אכן החברות הנ”ל תקבלנה את היתרי היצוא כבר בשבועות הקרובים, צפוי בודאי להתעורר חשש לאובדן נתח שוק מצד חברות אחרות שמקוות להיכנס לפעילות בענף. במקביל תתעורר תחרות קשה על המקומות הנותרים – עד לרגע בו המשטרה תחליט שישנם כבר מספיק גורמים פעילים בענף.

  עם זאת יש לזכור שגם אם אכן יאושר בקרוב מהלך זה, היצוא של קנאביס לחו”ל יוכל להתחיל בפועל רק בעוד כשנה, לאחר הטמעת נהלים חדשים – בעיקר של המכס – ליצוא של מה שמוגדר עדיין כסם מסוכן על פי חוק.

  חברת BOL (לשעבר “שאיפה לחיים”) – היחידה שיכולה כרגע לפעול עצמאית מאחר ומחזיקה גם בתקן גידול וגם במפעל מורשה – מקווה כי לאחר שיינתן לה היתר היצוא היא תצליח להשלים את ההסכם עם החברה הציבורית “עמיר שיווק”, מבית התאחדות החקלאים.

  חברת “קנדוק” שהתמזגה לאחרונה עם החברה הציבורית “אינטרקיור” שבראשה – כפי שחשפנו לראשונה – עומד מעתה ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, תוכל לייצא דרך חברת “פנאקסיה” או “BOL” המחזיקות כאמור במפעל מורשה, וכך גם חברת “שיח”.

  חברת “IMC” שעדיין משווקת את תוצריה בישראל דרך מפעל של חברת “בזלת” צפויה לקבל אישור לתקן IMC-GAP השבוע, כך שגם היא תוכל להתחיל בפעילות אם תעבור לשיתוף פעולה עם המפעל של “פנאקסיה” או “BOL”.

  בימים האחרונים בעקבות תום תקופת החגים והחזרה של הכנסת מפגרה בשבוע הבא, זינק שווי מניות הקנאביס בבורסה. המשקיעים מקווים שברגע שיאושר נוהל היצוא שווי החברות יעלה עוד.

  הידיעה כל הקודם זוכה: החברות שיקבלו אישור לייצא קנאביס לחו”ל פורסמה לראשונה באתר קנאביס.

  המשך לקרוא...
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!