1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות לפני תחילת גידול

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Polo, ‏3/6/16.

1. Polo

Polo חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה לאחר כמה ימים שקריאה ומחשבה מעמיקה עלה רצון לגדל ואיתו גם כמה שאלות
    נניח שיש ארון גידול של 50X50 גובה 150 צמח אחד עד שתיים,

תאורה :
    לתקופת הצמיחה למיטב הבנתי תתאים נורת MH באיזה הספק? 250W? ובכמה LM(לומן) יש צורך?
    השאלה נובעת מכך שיש לי רקע תעסוקתי בכול ענייני האספקה הטכנית והמחירים שמוצעים באתרי הציוד לגידול תלושים מכול מציאות... (מחירי הנורות נל"ג ומטאל הליד, בהפרשים של כמה עשרות אחוזים מה אני מפספס? אם בכלל?)
    לתקופת ההפרחה תתאים נורת נל"ג ושוב לאותה שאלה כמו למעלה איזו נורה תספק את הצרכים לגודל החלל וכמות הצמחים?
    האם חייב רפלקטור? מקורר אוויר? עד כמה בעייתי לעבוד עם רפלקטור לא מקורר?(מבחינת חום)
    אם תוכלו בבקשה לפרט קצת בפרמטרים הקריטיים של הנורה שאוכל להשוות...

קירור :
    איך לקרר את אזור הגידול? אחדד את השאלה רק על ידי מאוורים וונטות?
    זאת אומרת שאם הטמפרטורה בארון היא גבוה מה שנשאר לעשות זה להוסיף עוד מאוור או וונטה?

זן הצמח:
    מחפש צמח כמובן שיתאים לאזור הגידול שאני מקצה(במחינת גודל הארון) ושיהיה בעל השפעה אנרגטית ואופורית
    וכמובן שיהיה סבבה לגידול חשבתי על White Widow. ויש מצב שזה קצת סוטר את הבקשה שלי אבל אהבתי את הצמח.

תערובות אדמה:
    תערובות אדמה למיניהן? מה עדיף לאיזה צמח ושיטת גידול?

2. אתנול

אתנול אחד שיודע

לייקים:
    872
    מסכים איתך שאכן המחירים מופקעים במאות אחוזים וקיים ניצול של החניות בקושי שלנו להשיג את כל המרכיבים.

אבל מה יעשה מי שחשקה נפשו לגדל? יתחיל להסתובב ולחפש?

לחלל גידול 50/50 מספיק 250 w
    קול טיוב חובה אחרת קשה להתמודד עם החום. ולקול טיוב מתחבר מפוח שמוציא את החום

מאווררים וונטות לא מקררות בכלל רק עושות סיקרולציה של אוויר

3. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    221
    התייחסות לחלק מן השאלות:

תאורה

מסכים איתך שהמחירים גבוהים, אבל זה המצב פה בארץ.
    בנוגע לרפלקטור מקורר - ממש לא חובה, אבל בהחלט יכול לעזור במיוחד בימי הקיץ.

קירור

תמיד עדיף לגדל בחדר עם מזגן, אבל אם זה לא אופציה ברוב המקרים מאוורר אחד גדול
    (או שניים-שלושה קטנים) יחד עם ונטה/מפוח לתחלופת אוויר ואתה תהיה בסדר.

זן

ממליץ לך לנסות זנים שהם סאטיבה דומיננטית, אולי: Super lemon haze, Space queen, או
    tangarine dream למשל...

תערובת אדמה

אם אתה מתכוון לגדל באדמה (ולא הידרופוניקה) אז לדעתי שק רגיל של תערובת אדמה
    ממשתלה (נניח של טוף מרום גולן) יחד עם קצת קומפוסט ו-30% פרלייט יעשו את העבודה מעולה.

בצלחה!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!