1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמה שאלות על איזון לחות וטמפ'

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י Nf012, ‏5/3/18.

1. Nf012

Nf012 חבר חדש

לייקים:
    0
    אני מגדל תחת נורת HPS 400W בארון מצופה מיילר בגודל של 70×80.
    מפוח שואב אוויר מהחלק העליון של הארון דרך Cool-Tube החוצה דרך החלון, מלמטה כניסה של וונטה המחוברת לצידנית גדולה שבתוכה אני שם בקבוקי קרח, מעל הצמחים וליד המנורה מאוורר קליפס ומתחתם מכשיר אדים קרים בערך בגובה הצמחים.

1. כאשר מכשיר האדים מופעל על מקס' הטמפ' נעה סביב ה-21 מעלות עם 50% לחות ובלי המכשיר סביב ה-28 מעלות עם 25% לחות. האם זה הגיוני שמכשיר האדים מוריד עד כדי כך את המעלות?

2. האם לקראת הקיץ כדאי לי לעשות שהמפוח ישאב את האוויר מבחוץ או מהחדר ולא מחלקו העליון של האוהל ובכך אוויר קר יותר יעבור דרך ה-Cool-Tube ותשאר יותר לחות אבל אוויר חם לא ישאב מאוהל אלא תשאר רק הוונטה שתכניס?

3. האם עוד מאוורר קליפס יעזור להוריד את הטמפ'?

4. מהי הלחות המומלצת ביותר לשלב הגדילה?

5. מה המרחק המינימלי שעליי לשמור בין המנורה לצמחים?

#1 Nf012, ‏5/3/18
    נערך לאחרונה ב: ‏5/3/18
  2. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    1. 7 מעלות הפרש בשביל מכשיר האדים זו משימה גדולה מידי עבורו ולא נשמע הגיוני שעקב פעולתו יורדות עד לכדי הפרש שכזה.. יכול להיות שישנם פרמטרים ששכחת לציין או לא נלקחו בחשבון.... מה הם שעות העבודה של הנורה? (יום/לילה?)
    2. לא כל כך הבנתי את השאלה אך המפוח תמיד חייב להיות מחובר לחלל בין אם הוא ממוקם בתןך החלל או מחוצה לו ... לא משנה היכן ממוקם.. חיבור אל הקולטיוב ע"י צינור שרשורי יגרום לכך שהאויר ישאב מהחלל דרך הנורה והחוצה..
    3. באופן מינורי לטעמי... תפקידו של המאוורר הוא לערבל את האויר בחלל .... מקסימום לכל היותר שיפור של 1-2 מעלות
    4. 60%-70% אחוזי לחות יהיה מעולה .
    5. המרחק האידאלי בין הנורה לצמחים הוא בהתאם להספק הנורה... במקרה של בין 30-40 ס"מ .

בהצלחה

3. Nf012

Nf012 חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה על העזרה!

1. הנורה עובדת כרגע 24/0 ובדקתי את זה לאורך זמן בלי לשנות דבר נוסף. ככל שהלחות עולה ככה גם המעלות יורדות ברמה קיצונית. יכולים להיות 40 אחוזי לחות עם כמעט 30 מעלות וכשאני מגביר את המכשיר, כשהוא מגיע ל60 אחוזי לחות הטמפרטורה יורדת ל25.

2. כרגע המפוח מחובר לקול טיוב שמושך אוויר מחלקו העליון של האוהל. השאלה היא האם עדיף שהאוויר שעובר בקול טיוב יהיה קר יותר ויגיע ממחוץ לאוהל ואני אחבר וונטה שתוציא מלמעלה במקומו. האם זה יהיה משמעותי?

5. אותו דבר גם עם קול טיוב?

4. pioneer

pioneer קנאביסט על

לייקים:
    307
    1. לא ברור לי למה מחזור עובד 24 שעות... גם לזנים "אוטומטים" לא הייתי ממליץ לשיטה זו..
    2. זה יבטל לגמרי את השפעת המפוח בחלל מבחינת תחלופת האויר.. ונטה לא תפצה על הספק המפוח , טם כבר להביא מפוח בהספק זהה ושיעבוד בתוך החלל... יכול להיות שזה ישפיע ויעזור בהורדת הטמפ' בכ 2-3 מעלות אך זו השקעה נוספת ולא הכרחית לדעתי..
    5. אכן.. בגלל זה רשמתי טווח ולא מספר מדוייק .

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!