1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
  הסר התראה
 2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
  הסר התראה
 3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
  הסר התראה

כתבה חדשה פורסמה במגזין

הנושא בפורום 'דיווחים מהמגזין' פורסם ע"י Admin, ‏8/6/15.

 1. Admin

  Admin מנהל
  מנהל

  הצטרף:
  ‏4/5/13
  הודעות:
  5,160
  לייקים:
  297
  פורסמו פרטי הצעת החוק החדשה של ח"כ ינון מגל להפסקת הפללה (דה קרימינליזציה). הענישה הפלילית תוסר מעבירות שימוש עצמי עד 5 גרם, החזקת עד 15 זרעי קנאביס וגידול שתיל קנאביס אחד בבית. קנסות יוטלו על צריכה בציבור. "אין בכוונת ההצעה לעודד שימוש בקנאביס," מסביר מגל, "מטרתה היא למנוע מצב בו אנשים המשתמשים בקנאביס יענשו ברישום פלילי.

  בשבוע שעבר פורסם כי לא פחות מ-8 חברי כנסת חתמו על הצעת החוק החדשה שהציג ח"כ ינון מגל מ'הבית היהודי'. בתחילה דווח כי הצעת החוק תתבסס על ההצעה הקודמת שהגישה ח"כ זנדברג בשנת 2013, אך כעת מפורסמים לראשונה פרטי הצעת החוק העדכניים.

  שתיל אחד לכל אזרח – עד 5 גרם לשימוש עצמי


  בניגוד למה שהציעה ח"כ זנדברג, בהצעה החדשה של ח"כ מגל יותר גידול ביתי של שתיל קנאביס אחד בלבד לכל אזרח, ומעבר לכך ייחשב המעשה כעבירה פלילית. כמו כן תשונה הגדרת ה"כמות לשימוש עצמי" מ-15 גרם היום, ל-5 גרם בלבד.

  [​IMG]
  ח"כ ינון מגל


  החזקת קנאביס לשימוש עצמי, עד 5 גרם, לא תיחשב עוד עבירה פלילית למבוגרים מעל גיל 21.

  החזקת קנאביס תיאסר על צעירים מתחת לגיל 21 – שייקנסו בסך של 1,000 ש"ח במידה וייתפסו עם כמות לשימוש עצמי ובקנס של 1,500 אם ייתפסו צורכים סם בכל מקום שהוא.

  מי שייתפס מחזיק מריחואנה או חשיש במשקל של למעלה מ-5 גרם, אך לא לצורך סחר, ייקנס בעד 2,000 ש"ח (3,000 ש"ח אם טרם מלאו לו 21).

  החזקת זרעי קנאביס תותר בחוק – עד 15 זרעים, אך ייבוא שלהם מחו"ל ייחשב כעבירה.

  עישון קנאביס בפומבי יוביל על פי ההצעה לעונש קנס של 1,000 ש"ח.

  ח"כ יואב קיש: "המצב הנוכחי אבסורדי"


  ח"כ יואב קיש מ'הליכוד' התבטא אף הוא בעניין ההצעה החדשה עליה גם הוא חתום. בסטטוס שפירסם בפייסבוק כתב הח"כ הטרי: "300,000. זהו מספרם המשוער של משתמשי הקנאביס במדינת ישראל. 300,000 איש שבשלב זה נחשבים כעבריינים. המצב כיום הוא אבסורדי בו משתמשים יכולים לשבת בכלא לצידם של אנסים ורוצחים. אי הפללה של סמים קלים היא כורח המציאות."

  [​IMG]
  ח"כ יואב קיש


  "ברמה האישית אני מעולם לא ניסיתי או השתמשתי בסמים ומעבר לכך איני מעודד חלילה שימוש בסמים," הוסיף. "אך אני לא עיוור למצב הקיים שפוגע באזרחים רבים. חירות הפרט היא ערך יסוד בחברה דמוקרטית, מתוך אמונה זו חתמתי השבוע על הצעת חוק שמבקשת להסדיר את המצב."

  "יש לנו לפחות 300,000 סיבות טובות כדי לשנות את המצב הקיים," סיכם.

  "אין בכוונת החוק לעודד שימוש"


  בדברי ההסבר להצעה כותב ח"כ מגל כי "מטרת ההצעה היא למנוע מצב שבו אנשים המשתמשים בקאנבוס שימוש עצמי יענשו ברישום פלילי, דבר אשר אינו תואם הלכי רוח של מדינה חופשית ודמוקרטית ועלול להוביל אזרחים שומרי חוק וצעירים למעגל הפשע."

  "אין בכוונת הצעת חוק זו לעודד שימוש בקאנבוס או להניף דגל שכזה מבחינה חברתית," הוא כותב, "נהפוך הוא, הצעת חוק זו משאירה את הקאנבוס בפקודת הסמים המסוכנים וקובעת קנס למי שיצרוך אותו במקומות ציבוריים או שיעשה זאת מתחת לגיל 21 (שזהו הגיל המומלץ על פי הגורמים המקצועייםהגורסים כי הקאנבוס משפיע לרעה על המשתמשים מתחת לגיל זה)."

  "תועלת נוספת מהצעת החוק היא כי הכספים הרבים המושקעים באכיפת החוק הקיים יופנו לחינוך, הסברה ואזהרה מהסכנות הכרוכות בעישון," נכתב בסיכום ההצעה.

  כאמור על ההצעה חתומים 8 חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית: ינון מגל מ'הבית היהודי', תמר זנדברג מ'מרצ', שלי יחימוביץ' מ'העבודה', עפר שלח מ'יש עתיד', יואב קיש מ'הליכוד', ג'מאל זחאלקה מ'הרשימה הערבית', מרב בן ארי מ'כולנו' ושרון גל מ'ישראל ביתנו' – ומלבדם בוחנים כעת גם בש"ס וביהדות התורה את האפשרות להצטרף ליוזמה.

  ההצעה המלאה:

  המשך לקרוא...
   
  vvasili אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!