1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כתמים חומים ועלים צהובים בסוף פריחה ועוד שאלה קטנה

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Starter, ‏16/12/14.

1. Starter

Starter חבר חדש

לייקים:
    0
    היי חברים
    הצמח שלי הוא קצת סיפור ארוך התחלתי אותו בגידול חוץ בסביבות יוני בעציץ 3 ליטר שהעברתי ל6 ליטר ומשם ל15 ליטר
    בתחילת נובמבר כשהבנתי שמחזורי האור בחוץ מתקצרים הלכתי וקניתי ציוד לגידול פנים והעברתי אותו לאוהל הגידול לעציץ 21 ליטר

חלל גידול 90X90X185
    קול טיוב 48 ס"מ
    מנורה 400W dual spectrum
    מאוורר קליפס 6" פיזור
    מאוורר 6" כניסה 300 מק"ש
    מפוח 5" יציאה 355 מק"ש
    פילטר פחם 360 מק"ש
    מצע אדמה של היידרושופ טוף מרום גולן
    זרעים לא ידועים

טמפרטורה בחלל גידול : 22-28 מעלות
    לחות בחלל גידול : 38%-45%

כמות השקיה 7 ליטר מים שהושארו ל24 שעות, בודק אם האדמה יבשה עם האצבע, בממוצע כל 3 ימים משקה, מדשן כל השקיה
    למרות שאני יודע (בעצת אגרונום) שבמצע אדמה לא מאזנים חומציות אך יש לי מד PH דיגיטלי אז אני בודק (לא מאזן) תמיד ליתר בטחון והמים לפני הדישון הם בדרך כלל 8-8.2 ואחרי הדישון 6-6.1

מחוסר ידע של הזן וגם באופן כללי מהרגע שהכנסתי אותו הבייתה התחלתי מחזורי אור של 12\12 ולדשן לפי הטבלה של BioBizz משבועות הפריחה
    כרגע אני מדשן לפי השבועיים האחרונים כי אני לא יודע מתי לסיים לדשן ולהתחיל את השטיפה לקראת הקציר

דשנים בשימוש :
    BioBizz Bio-Heaven - 5ml/L
    BioBizz Bio-Grow - 4ml/L
    BioBizz Alg-A-Mic - 4ml/L
    BioBizz Bio-Bloom - 4ml/L
    BioBizz Top-Max - 4ml/L
    Atami BioBloomBastic (Organic) - 1.5 ml/L

הצמח הוא ענקי והשתדלתי לקשור ולפתוח אותו ככל שיכלתי ע"מ שיגיע אור לחלקים התחתונים אחרי שהבנתי שחסר אור בחלקים התחתונים
    הוספתי לפני כשבוע עוד 2 רפלקטורים קטנים עם 2 מנורות חסכוניות של 65W אור צהוב מלמטה כדי לתגבר את התאורה.

בשבוע וחצי האחרונים התחילו להופיע כתמים חומים על העלים עד להצהבה (צירפתי תמונות של העלים עם ההדרדרות משמאל לימין)
    בהשקיה האחרונה שמתי לב שהחלק העליון של האדמה קצת דחוס (הצטברות מלחים מהדשנים?) אז הסרתי בסביבות ה3 ליטר העליונים והחלפתי באדמה חדשה ואחרי זה השקיתי

3 שאלות :
    1. מה אפשר לעשות עם העלים הצהובים?
    2. שמתי לב שהגבעולים בצמח שלי אדומים קראתי קצת על זה וכתבו שזה נובע מבעיה של עודף סידן במים ורק בחלק מהזנים זה טבעי, הגיוני?
    3.מתי להפסיק לדשן ולבצע את השטיפה לקראת הקציר?

לאורך הדרך חלק מהפעולות שעשיתי היו מחוסר ידע וחלקן מבוססות על דברים שקראתי בלבד ואשמח לקבל עזרה או כיוון, תמונות מצורפות :)

בתודה מראש,
    Starter

#1 Starter, ‏16/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏16/12/14
  2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    וואו אחי הצמחים נראים סבבה לגמרי, סחתיין על ההשקעה, אני לא חושב שצריך להטריד אותך יותר מידי הכתמים הללו - לא הצלחתי לראות בהודעה שלך אם ציינת באיזה שבוע אתה בפריחה?

3. Starter

Starter חבר חדש

לייקים:
    0
    היי אדיב תודה :)
    התמונות שהעליתי זה רק צמח אחד שהעברתי מOutdoor לIndoor ואין לי מושג באיזה שבוע הוא נמצא בפריחה מכיוון שהוא היה מחודש יוני בחוץ,
    בתחילת חודש נובמבר הבנתי שהמחזורי אור בחוץ מתקצרים אז העברתי אותו פנימה לארון ומשם התחלתי מחזורי הפרחה של 12\12

אז אם אני מבין נכון, אין בעיה עם זה שהעלים צהובים ועם כתמים מכיוון שזה סוף הפריחה והצמח מתחיל לייבש אותם?
    אני יכול היום בערב להעלות תמונות קצת יותר מעודכנות של הצמח מאחר והסרתי קצת עלים שהיו יותר מ50% צהובים

האם אתה ממליץ להמשיך בשלב הזה להשקות עם דישון או לעבור לשבוע השטיפה לפני הקציר?

תודה מראש :)

4. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    אנחנו נשמח לראות תמונות נוספות מעודכנות :)

לפי דעתי אתה יכול להמשיך עם הדישון עד סוף מחזור הגידול.

מהניסיון שלי לא ממש הבחנתי בהבדל בין טעם של קנאביס שעבר שטיפה לבין טעם של קנאביס שקיבל דישון עד הסוף.

אופציה נוספת היא לא לעשות שטיפה אבל פשוט להמשיך להשקות עם מים רגילים במהלך השבועיים האחרונים...

5. Starter

Starter חבר חדש

לייקים:
    0
    תמונות מעודכנות : )

הורדתי קצת עלים צהובים שהיו וחלק שרופים\נבולים,אם אני אצליח לצלם אני אשתדל להעלות בהמשך תמונות עם הזכוכית מגדלת\מיקרוסקופ

יש לי כמה שאלות אשמח אם תוכל לעזור
    קראתי בפורום (אם אני לא טועה) שרק עלי המניפה הם אלו שעושים את הפוטוסינטזה, רציתי לשאול מה תפקיד העלים שנמצאים על התפרחת?

לשמור על משטר השקייה מינימלי לפני הקציר? ומתי לדעתך אני צריך לקצור? (אם אפשר להבין מהתמונות)

ושאלה נוספת : אני מניח שיהיה מצב שלא כולם יהיו מוכנים באותו הזמן,
    האם אני צריך לקצור את המוכנים ולהמתין שהשאר יהיו מוכנים? או להגיע לאיזושהי נקודת אמצע כזאת?

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עלי מניפה = לכל העלים שעל גבי הצמח.
    כלומר אין הבדל בין מה שאתה קורא לו "עלי מניפה" ו"עלי תפרחת".
    כל העלים מבצעים פוטוסינטזה כל עוד הם ירוקים.

עושה רושם שאתה מתקרב לקציר. אפשר לקצור בשלבים אם לא כל הפרחים מוכנים ביחד.

7. alon.

alon. Banned

לייקים:
    0
    אח יקר קודם כל כל הכבוד על ההשקעה!:) רואים שזה צמח מגודל מעוד אבל הפרחים לעומת הצמח לא! אני לא בטוח לגבי הסיבה כי אני לא בטוח מה הייה לאורך כל התהליך וזה חשוב מעוד כל שלב חשוב אין מקום לטעיות. אני יכול להגיד לך שאני משתמש רק ב atami בכל הסט וזה חברה רק למבנים! 1.5 לליטר זה הרבה התחלתה בקצת או ישר 1.5 תבין זה חברה
    מקצועית מעוד והדשן שלה מרוכז מעוד! מאיזה שלב התחלתה לשתמש אם זה בלומבסטיק זה לשבועות אחרונים ולא ישר בממון כזה גדול כי זה יסרוף לך את השורשים שזה אומר יסרוף לך את הצמח ואני חושב שזה מה שקרה. וגם עוד דבר! העברתה את הצמח מבחוץ לבפנים שניטע את השעות של החושך והאור בהרבה וזה אומר סטרס לצמח! יקח לא זמן לתרגל וזה כבר שלב סופי שלו לכן עד שיתרגל לא יגדל אלה יבשיל וזהו חבל): רק שתדע שבחודשים אלו בחוץ זה בדיוק 12-12 האיתה צריך להשאיר בחוץ הפרחים היו יותר מסיבים ממה שהם אכשו. כרגע זה ניראה כמעט מוכן עוד קצת וזה בשל לקציר לעוד משקל על תצפה כבר! בגלל הסטרס הצמח נתקה ובקשר לעלים לדעתי זה בגלל הבלומבסטיק הגזמתה קצת ושרפתה. תבין דבר אחד ביו ביז זה חברה למתחילים ואפשר לטעות חופשי זה לא ישפיע על הצמח אבל אם אתאמי אין מקום לטיות בכלל!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!