1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

להביא את הלגליזציה בכוח

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י greenmind, ‏19/2/14.

1. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    אנחנו בטוחים שלגליזציה תגרום שיפור משמעותי לאיכות החיים במדינה.
    הממשלה והכנסת לא מאמינים ולא רוצים להאמין, כי הם ממשיכים להקשיב לדעות הקדומות. התערות במידע חדש ומחקרים מחו"ל עוזרת לנו להבין יותר ויותר טוב שהלגליזציה היא מפתח, אבל אנחנו לא מקבלי ההחלטות.

הרעיון שלי הוא כזה: הגשת תלונה לגורם שופט כלשהו לגבי התנהלות המשטרה והמלחמה בסמים בצורה שתדרוש מהממשל לבחון את התנהלות המשטרה, את המצב שנגרם לאזרחים, את יעילות המאבק שלהם ואת שוק הסמים בארץ כך שהם יקבלו תמונה ברורה למצב העגום שהם יוצרים ולא יוכלו להתכחש אליו יותר.

הפניה שלנו צריכה לגרום להם להשוות את המצב עם מדינות בהן קיימת לגליזציה, ולבנות תמונה על פי תחזיות של מה יהיה המצב בארץ לאחר אישור לגליזציה.

צריך לגרום לכך שהממשלה תראה את מה שאנחנו רואים, ותבין את מה שאנחנו הבנו מזמן: ההתעקשות המיותרת שלהם לשמירה על הסטטוס קוו גורמת לסבל מיותר, ולבזבוז תקציבים

אם תקום וועדה כזאת בכנסת, שתפקידה לבחון את הפרטים לעומק על סמך עובדות, ללא הסתמכות על דעות קדומות ברור לכולנו שהתוצאות שלה יצביעו על כך שהססטוס קוו פוגע באיכות החיים של אזרחי ישראל ומנצל נתח נכבד מידי מתקציב המדינה.

גם אם וועדה זו לא תחליט לנקוט בפעולות משמעותיות, התוצאות שלה יהוו לגיטימציה לעוסקים בנושא ותאפשר להם להציג את העובדות מבלי לדאוג מתגובות שמבוססות על דעות קדומות אשר יובילו להפסקת הדיון.

בנוסף, אם כדי לשכנע אותם שאכן קיימת בעיה תידרש חתימה על עצומה כלשהי, הרי שהאתר הזה הוא מקור שופע מאוד לאסיפת חתימות.

אז מה אתם אומרים? מישהו יודע על אפשרות לכפות על הכנסת להקים וועדת בדיקה עקב התקוממות של אזרחים?

2. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    כל מה שיש לי להגיד לך זה הלוואי וזה היה כלכך פשוט.

3. microlab

microlab קנאביסט

לייקים:
    2
    צאו מהסרט שהקנאביס יהיה חוקי ב5 שנים הבאות
    חבל שזה יתנפץ לכם בפנים
    כל החברי כנסת המעפנים האלה זקנים שאומרים שבגלל שגראס נחשב "סם" זה בחיים לא יהיה חוקי
    מפחדים מהקטע הזה.. כל חבר כנסת שאומר שהוא עישן בעבר ישר נופלים עליו.. זה נחשב טאבו בארצנו הקטנה

4. Dawg

Dawg חבר חדש

לייקים:
    2
    למי שלא קורא את המפה נכון - הלגליזציה כבר כאן. אנחנו הוכחה לזה.
    אנחנו לא צריכים לבקש זכויות מאף אחד והם יכולים להמשיך לשחק את המשחק שלהם בינם לבין עצמם במגדל השן שלהם
    וכל עוד נמשיך לדבר על לגליזציה בלשון עתיד או במונחים של "לא תגיע" זה באמת מה שיקרה כי זה יגרום לנו כמובן להיחסם לעובדה שכולם עוברים על החוק ובתכלס חיים את הלגליזציה [עדיין לא בתנאים אופטימליים אבל סבלנות!!].
    אז כוסאומו חוקים. תהיו חזקים!

5. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    קראתי עוד פעם את מה שכתבתי ונראה לי שדיברתי יותר מידי מסביב לפואנטה....

הרעיון עלה לי בראש כשחשבתי על הוועדה שתתכנס ביום שלישי הקרוב, וישר חשבתי: "איך הסתומים האלה רוצים לקבוע בדיון מה תהיה מדיניות ההפללה? על סמך מה? הם פשוט יבואו וידברו שטויות, ויחזרו עוד פעם על הפתגם המיתולוגי - אני לא יכול להגיב כי אין לי מספיק ידע בנושא. וככה ישמר הסטטוס קוו לעולם ועד"
    ואז המחשבה הבאה הייתה שאם הם באמת רוצים לקחת צעד קדימה הם צריכים לברר את העובדות, לראות עד כמה המצב גרוע וכמה שהחומר הזה לא מזיק לשום דבר, ויפסיקו להסתמך על השקרים של אנשים כמו יאיר גלר!

אם מישהו זוכר לקראת הבחירות לכנסת האחרונה עורכי המגזין יצאו למסיבה כלשהי של המתמודדים לכנסת, ושאלו אחד אחד "האם אתה תומך באי הפללה?" רוב התשובות היו: "אני לא יודע מספיק על הנושא" אז הגיע הזמן שהכנסת תדע משהו בנושא!

אם נסתכל לדוגמה על משה פייגלין ותמר זנדברג, נראה שהם עושים עבודה נפלאה בניסיון להגיש הצעות חוק, אבל הקרקע לא מוכנה... במקום להגיש הצעות חוק מתוך מחשבה שאם עולות הצעות חוק אנשים נפתחים ומתחילים להתעניין יותר בנושא, שני האנשים האלה, ביחד עם עוד פורום נכבד של חברי כנסת תומכים צריכים להכין את הקרקע לחוקי הלגליזציה/רגולציה/דה-קרימינליזציה בעזרת הקמת גוף שיבחן את המציאות הקיימת, יברר אופציות לשילוב הקנאביס בחוק ויבטל את התירוץ הזה של "אין מספיק ידע בנושא"! כמובן עדיף שלא יקום גוף אם הוא יהיה מכור מראש.....

אני מקווה שעכשיו הרעיון שלי נשמע קצת יותר הגיוני. האם זו לא הדרך הנכונה לדעתכם?
    אם עורכי המגזין קוראים את הפוסט הזה, אני מבקש את דעתכם בנושא. ועד כמה שזכור לי עלו במגזין ראיונות עם פייגלין וזנדברג שהיו מטעם המגזין, בגלל זה גם אני מניח שיש לכם יכולת ליצור איתם קשר... אז אם אתם חושבים כמוני, אולי שווה לנסות וליצור איתם קשר בנושא?

6. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    במחשבה שלישית אפשר לסכם את כל מה שאמרתי במשפט אחד: אי אפשר לחוקק חוקים מתוך בורות!
    אם רוצים שינוי צריך להיפטר מהבורות, אנשים של סטיגמות ישארו אנשים של סטיגמות, אבל ח"כים שסתם לא היו סגורים על עצמם יוכלו לבנות לעצמם עמדה.

ורק תחשבו על ההד התקשורתי! ברגע שפרסמו בפריים טיים:
    20000 מעצרים על שימוש עצמי במריחואנה בכל שנה!
    עסקאות סמים בשווי של מיליוני שקלים נעשות עם גופים שעלולים להיות מקושרים לחיזבאללה!
    עשרות הרוגים בשנה בקרבות של העולם התחתון על שליטה בשוק הסמים!
    משפחות הפשע התחזקו בזכות הסמים הלא חוקיים!
    המשטרה מוציאה תקציבי עתק על התמודדות מול הפשיעה שיוצרת מדיניות ההפללה!
    X% מהעבודה של בתי המשפט היא על גראס!
    וכו' וכו'

7. Admin

Admin מנהל
    מנהל

לייקים:
    301
    אנו עובדים על מצגת שתוצג בפני חברי הוועדה ביום שלישי. במקביל נעשית עבודה לקיום כנס מיוחד בכנסת אליו יוזמנו חברי כנסת בכדי לשמוע הרצאות בנושא. נעדכן בהמשך.
    תודה על המחשבה! ;)

8. greenmind

greenmind קנאביסט

לייקים:
    35
    תודה על התגובה המהירה! וכל הכבוד על היוזמה! באמת נחכה לעדכונים :) מעניין מאוד איך העניין הזה יתפתח!

ד"א אם ידוע על אפשרות של אזרחים להגיע ולצפות בדיון אני מאמין שאני ועוד רבים נשמח להגיע, גם אם זו תהיה רק היאספות של תומכים מחוץ לבניין הכנסת כמו בדיון הקודם שהיה בנושא הקנביס הרפואי :)

ובאמת יישר כוח ענק לכל האנשים המדהימים שעושים כל כך הרבה עבודה קשה כדי לשמור על האתר הקדוש הזה פעיל כמו שהוא! גם האנשים בפורום מאוד חמים ותומכים ומוכנים לעזור, לא נתקלתי בחיים בשום "קהילה אינטרנטית" נקרא לזה, עם אווירה כל כך טובה כמו שרואים פה :) זה גורם לך להעריך מחדש את החברה בארץ

9. Eyecatcher Sv

Eyecatcher Sv חבר חדש

לייקים:
    0
    Dawg פגע בנקודה!

10. Hyperface

Hyperface חבר חדש

לייקים:
    0
    וואלה צודק אחי, היה לי חלום שאני זוכר טוב לפני בערך שנה, הלגליזציה הגיעה ויצאתי מהבית וכל הרחוב היה נראה בצבעים שונים סוג של ורוד מעורבב עם ירוק.
    בחלום התיישבתי על הספסל ליד הבית והדלקתי ג'וינט שמן ועישנתי בשיא הרוגע כאילו אני עושה משהו נורמטיבי וחוקי לחלוטין, החלום היה כל כך אמיתי ומוחשי שאני אפילו זוכר ריחות ותמונות ממנו עד היום.
    התעוררתי עם הרגשה שזה יותר מחלום, זה סוג של משוואה מתמטית מסובכת שהייתה תקועה אצלי בראש והמוח שלי אחרי חישובים פטר אותה והציג את התשובה כחלום תוך כדי שינה.
    סוג של:
    אתר קנאביס.קום + משה פייגלין + תמר זנדברג + לגליזציה בארה"ב + פייסבוק = הלגליזציה בישראל בטוחה ב100% ואי אפשר להתווכח על זה, כמו ש: 1+1=2 ואי אפשר להתווכח על זה...
    רק עניין של זמן, הרי אנשים כמוני בחיים לא ישבו בשקט כל עוד אין לגליזציה, גם עוד 80 שנה אני לא ירגע ולא ישכח, והם המתנגדים הם נותנים עכשיו פייט מראים תשרירים עושים מהלכים אבל עוד מעט פשוט יוותרו, כי הם לא מונעים כמונו, אנחנו אשכרה חולמים על זה ורוצים את זה כמו שילד קטן רוצה סוכריה בסופר, עם כל השיטות של ההורים וכל הצעקות וכל הסיפורים בסוף הילד מקבל את הסוכריה נקודה.
    חח דוגמה גרועה אבל הבנתם את הכוונה d:

11. Bong

Bong חבר חדש

לייקים:
    2
    במדינת קומבישראל. צריך להביא את הלגלזציה בקומבינה ולא בכח!!!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!