1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

לקחים מגידול ראשון, אשמח את עזרתכם כדי להשתפר!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י ZipoX, ‏12/12/17.

1. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    *טיפה ארוך, תתאזרו בסבלנות :) *

היי לכולם!
    אז קצרתי וכרגע אני מייבש את הפרחים. כרגע אני מנסה להפיק לקחים לפעם הבאה על מנת שיצא לי הרבה הרבה הרבה יותר טוב (יצא לי כמות דיי נמוכה, עדיין לא שקלתי אבל נראה לי סביבות 40-50 גרם יבש). אלה הלקחים שלי לפי סדר החשיבות לדעתי.
    1. תכנון, תכנון, תכנון, תכנון, תכנון!! בגלל שאני הייתי קצר בכסף אז אמרתי יאללה נזרום עם זה לאט לאט, ונראה איך הולך. החוסר בתכנון מוקדם של הכל פשוט גרם לזה שכל פעם היה לי מחסור במשהו אחר (אם זה ציוד או ממש מחסור בצמח כי לא היה דשן).
    2. מי שמשקיע מעט יצא לו מעט, אין מה לעשות (אני שלם עם זה כי מה לעשות אין כסף ואני לא מחפש לסחור). החלטתי לגדל צמח אחד מזרע קססה שהיה לי ולא רציתי להשקיע כמעט. קניתי נורה של 65W של פלורוסנט ואמרתי נראה איך יתקדם (שוב, תכנון לקוי!). בסוף מצאתי את עצמי קונה עוד נורה ועוד נורה ועוד נורה. בסוף הגעתי לסכום כולל של מערכת הרבה יותר טובה אבל המערכת שלי כוללת רק CFLים וציוד יד שניה. אז מי שמעניין אותו, תשבו ותתכננו את הכל ותבינו כמה כסף יש לכם. משם תמשיכו.
    3. זרע קססה הוא דווקא אחלה לגמרי! נכון שעדיף זן שמוכר ויש עליו מידע, נכון שהסיכוי שיצא משהו טוב הוא יחסית נמוך, אבל כשזה מה שיש אז זה מה שיש. יצא לי חומר ממש ממש טוב (בין הטובים שיצא לי לאחרונה, ממש הרבה יותר טוב מהמון חרא שיש בטלגרס).
    4. לא לנסות לקפוץ מעל הפופיק! אם אין לכם מקום בבית שמוסתר או מקום אחר אז תחשבו לפני כן. אני ממש מתקשה להביא אליי אנשים כי אני לא רוצה שידעו על זה (וחבל!). אז תעשו חושבים (שוב תכנון!) ותבינו אם מבחינה חברתית זה לא ייצור בעיות.
    5. גם אם מתכננים צמח אחד ולא רוצים שהוא יהיה מפלצת כי אין מקום, עדיין להשקיע בעציץ טוב ומצע איכותי. אני התפשרתי על אדמה מחנות פרחים וראו על הצמח שהוא לא אהב את זה. בסוף היה לי ריקבון שורשים (ממש לקראת הסוף ככה שהצלתי את הצמח ממוות) כי העציץ לא ניקז טוב וגם לדעתי היה לי נעילת שורשים אבל זה כבר השערה.
    6. תקראו הרבה לפני שאתם עוברים לגידול. יש המון שיטות והמון ספרים ומידע, לכן אני ממליץ מהניסיון הבודד שלי לנסות להבין את השלבים טוב יותר. אני הרגשתי שבשלב מסוים היה לי חוסר בידע על כל עניין הדשים, ניידות, חומציות וכד' ולאחר קריאה מעמיקה הבנתי את עומק הבעיות שהיו לי בגידול.
    7. יש מצב שזה אחד החשובים בלקחים אז תקראו טוב!! ת-ה-נ-ו! אני עשיתי את זה בהנאה גדולה כי אני אוהב לגדל ולכן גם אם היו בעיות (והיו) לא לקחתי את זה ממש בבאסה. על אף שהצמח לא הניב הרבה זה החומר שלי ווואלה אני מבסוט עליו!!

עכשיו פה אתם נכנסים לתמונה!
    1. מאיפה אני יכול להשיג מצע אדמה *איכותי* *מאוורר* וללא דשנים? קניתי אדמה מדושנת לגידול הזה וזה עשה לי לא מעט בעיות.
    2. יש לי אוהל של 60X60X160, כמה צמחים לדעתכם אני יכול להכניס לשם? אני רוצה לנסות לעשות SOG\SCROG.
    3. יש לי כרגע נורות CFL (יש לי לצמיחה ולגדילה) בסך של 225W ואין לי כוונה לקנות גוף תאורה חדש כי זה עולה המון כסף ואני סטודנט תפרן. איך הייתם מחזקים את התאורה?
    4. הייתה לי בעיה לקראת הסוף שהענפים התחילו ליפול לצדדים מכובד המשקל של הפרחים, מה ניתן לעשות במצב הזה?
    5. לגבי מצע אדמה. אני לא מצליח למצוא משהו חד משמעי. מודדים חומציות? מודדים מליחות? מה כן מודדים באדמה ומה לא צריך? מה צריך לאזן ומה לא?

תודה לכולם על הקריאה!!

2. xtazon

xtazon חבר חדש

לייקים:
    8
    כולנו טועים, העיקר שאתה מרוצה ומפיק לקחים.
    לגבי אדמה- אני משתמש במצע אדמה של הידרושופ ומערבב 50 ליטר עם 10 ליטר פרלייט, אתה למעשה עם אדמה אבל יחסית מאווררת.
    לגבי תאורה- לדעתי, אני לא נכנס לך לכיס כדאי לך להשקיע בסט לנל"ג 250W. יש בטלגראס ציוד למכירה ותוכל למצוא שם בזול. תאמין לי זה ישתלם לך!
    - ענפים שנופלים לצדדים אפשר לחזק עם תמיכות או מתיחות
    - אדמה סלחנית לחומציות, אבל יש דשנים שדורשים איזון חומציות. שים לב איזה סוג דשן אתה קונה. מוליכות אני מודד כרגע כל השקיה- גם את התמיסה וגם את הנגר.

3. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    לשם מה אתה מודד מוליכות באדמה? מה המטרה הכוונה?
    כרגע אני משתמש בקלמג ואקוגן פרפקט.

4. yoniponi

yoniponi קנאביסט

לייקים:
    117
    אני מגדל באוהל כמו שלך, עם 250W נל"ג+ חיזוק 120 cfl. עציץ אחד עם סקרוג ממלא את האוהל בקלות, אבל אפשר לעשות יותר עציצים אם רוצים לקצר את זמן הצמיחה.
    סקרוג גם יפתור לך את בעיית הענפים הנופלים, כי הרשת תומכת בענפים.

5. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    עברתי 2 מחזורים עם 150w hps (לכל צמח) וחיזוק עם 200w cfl עבד מצוין.
    לגבי האדמה, אדמת משתלה מדושנת+אקוגן עשה את העבודה.

6. ZipoX

ZipoX חבר חדש

לייקים:
    1
    אדמה מדושנת הלכה לך טוב? כל הזמן מצאתי את עצמי בעודפים בגלל זה (לדעתי)

7. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    הדישון שמגיע עם האדמה מספיק ל3 שבועות הראשונים.
    אני בכלל מאמינה גדולה בלתת לצמח את התנאים הכי טובים בתאורה,לחות, איוורור וטמפרטורה אידיאלית ופחות להתעסק עם דשנים וכאלה... באחד המחזורים הוספתי אקוגן בצמיחה ותוספת בלומבסטיק בפריחה. אבל לדעתי התוצאה היתה זהה גם בלעדיהם. כל ההתעסקות עם המינונים של הדשנים והסיכון להגיע לעודף שיגרום נזק לצמח, מיותרים בעיניי לחלוטין. (תוספת פרלייט לאדמה לדעתי היא טובה כי האדמה תהיה מאווררת יותר)

8. sachi248

sachi248 חבר חדש

לייקים:
    2
    לגבי תאורה, אני דווקא ממליץ כן להשקיע בזה. מדובר בהשקעה חד פעמית עם השפעה משמעותית על התוצאה.
    אני עבדתי בחלל לא אידיאלי (ארון במעונות של האוניברסיטה...) של כ-0.45 מ"ר, עם צמח אחד בשיטת סקרוג ועם תאורת לד מהסוג הזה: http://www.hydroshop.co.il/products/תאורת-led-280w-לגידול-והפרחה/

היבול הסופי היה כ-130 גרם יבש.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!