1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מבקשת ייעוץ לגבי רכישת ציוד מלא. רשימה מצורפת

הנושא בפורום 'עיצוב חדרי גידול ואביזרים' פורסם ע"י alma, ‏7/11/14.

1. alma

alma חבר חדש

לייקים:
    0
    היי

יש לי אוהל 1.2/1.2/2 אותו אני מתכננת להציב בממ"ד שלי, על קיר הממד ישנו פתח מובנה לצרכי האיוורור בגובה (הוא קצת גבוה מ2 מטר)
    אני מעדיפה לרכוש את הציוד בחנות אחת ובאופן שבו לא אצטרך להגיע לשם.מתכננת לגדל בעונה זו חמישה זרעים של think different בקוקוס/פרלייט השקייה ידנית תחת מנורת 600W

אשמח לכל הערה לפני שאני רוכשת ציוד כל כך יקר, במידה ויש דברים לא נחוצים ברשימה אשמח לתיקונים וגם כמובן במידה וחסר משהו.יש לי חוש מצוין לעציצים אבל לשרשורים, שקעים וחיווטים - פחות.

שאלות:

1) האם ניתן יהיה להמשיך לישון בחדר הזה או לוותר על כך מראש?

2) האם אני זקוקה לקול טיוב לגידול בעונה זו?

3) האם ניתן לרכוש מפוח קטן יותר ובכך להקטין רעש (ובו זמנית גם לאוורר באופן מספיק)

4) האם השקייה ידנית במי ברז (ת"א) מאוזנים טובה או שאוסמוזה היא הכרחית?

אני מנסה להימנע מהוצאות מיותרות עצות מבעלי ניסיון יתקבלו באהבה

זו הרשימה (הידרוגרו)

מדחס צינטרפוגלי 360 מק"ש S&P TD-350 719.00 ₪
    מסנן פחם 400 מק"ש 600.00 ₪
    מאוורר קליפס 6 אינצ' 89.00 ₪
    ונטה 320 מק"ש CATA B15 190.00 ₪
    טרמוסטט 90.00 ₪
    הידרו - מערכת תאורה Sylvania GrowLux 600w 979.00 ₪
    זוג ווים לתליית נורות לחץ גבוה 59.00 ₪
    טיימר אנאלוגי 35.00 ₪
    מד טמפרטורה ולחות - 2 נקודות 129.00 ₪
    רשת לשיטת המסך הירוק (Scrog) 12.00 ₪
    AIR POT 20L ***עציץ אוויר ייחודי*** 59.00 ₪ 295.00 ₪
    משפך 2 ליטר 32.00 ₪
    מיכל השקיה 30 ליטר 130.00 ₪
    מד מוליכות קומפקטי Aqua 199.00 ₪
    *חדש* מד HM digital PH דגם PH-80 325.00 ₪
    תמיסה להורדת pH 30.00 ₪
    שקית כיול 4.0 למד pH 39.00 ₪
    שקית כיול 7.0 למד pH 39.00 ₪
    קנקן 1L - 1 ליטר 26.00 ₪
    פיפטת 3 מ"ל 1.00 ₪ 10.00 ₪
    מזרק מינונים 5 מ"ל 2.00 ₪ 8.00 ₪
    נוזל אחסון למדי pH 20.00 ₪ 20.00 ₪
    תערובת קוקו-פרלייט איכותית 50 ל' 55.00 ₪ 110.00 ₪
    קוביית Jiffy 1.50 ₪ 15.00 ₪
    ערכת דשנים בסיס 1/2 ליטר BASIC ADVANCED NUTRIENTS 420.00 ₪ 420.00 ₪
    תוסף לשורשים אורגני Root Juice מבית BioBizz 89.00 ₪ 89.00 ₪
    שרשור מבודד לאיוורור 5" 21.00 ₪ 105.00 ₪
    סיכום ביניים :eek::eek::eek::eek::eek:4800 ₪ :eek::eek::eek::eek::eek:

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    עושה רושם שאת באה מוכנה :)

ככה:

1. אני מחשיב את עצמי אדם שצורכי השינה שלו מינימליים - אני יכול להירדם עם אור, עם רעש ובנוסף מספיק לי רק 5-6 שעות שינה ביום כדי להסתדר. לכן כשהייתי מגדל בחדר בו הייתי ישן זה לא כל-כך היה מפריע לי - אבל אין לי ספק שיהיו אנשים שהאופציה הזו ממש לא תדבר אליהם ככה שאני מניח שזה אינדבידואלי לכל אחד אבל בשורה התחתונה זה בהחלט לא סביבה אידיאלית לשינה עמוקה בריאה :)

2. לדעתי בתקופה הזו של השנה את לא תזדקקי לקול טיוב אבל החורף הישראלי קצר מאוד, לרוב החברים שלוקחים 600w ומעלה אני ממליץ שייקחו אותו עם קול טיוב.

3. יש אנשים שמגדלים מחזורים שלמים ללא כל שימוש במפוח, אבל זה אומר שתחלופת האוויר תהיה נמוכה מאוד ובכך יירד באופן משמעותי אחד התנאים החשובים לגידול צמחים - "איכות" האוויר בחלל. לדעתי את יכולה ללכת על מפוח מעט קטן יותר אם הרעש הוא באמת מטרד.

4. מעולם לא בדקתי את ה-ec ורמות ה-ph של מי הברז בתל-אביב. אני מכיר אנשים באזור שמבצעים גידול הידרופוני מבלי להשתמש במי אוסמוזה הפוכה.

בהצלחה חברה!

3. anonimi

anonimi חבר חדש

לייקים:
    5
    מסכים עם אדיב על הכל ומוסיף- ככמעט כל המוצרים שנתת ברשימה יקרים!
    לדוגמה:
    את המפוח TD350 שרשמת ב-719 ש"ח מוכרים בהידרומרקט במבצע ב- 565 ש"ח- 154 ש"ח הבדל
    מד טמפרטורה ולחות 129 ש"ח מוכרים שם ב-85 ש"ח
    http://www.hydromarket.co.il/#!sp-fan/c1j5j
    http://www.hydromarket.co.il/#!temperature/ch1h

דוגמה נוספת- מד PH של MH ב-325 ש"ח מוכרים בהידרושופ במבצע ב- 199 ש"ח- 126 ש"ח הבדל
    http://www.hydroshop.co.il/cat/471-מים

בקיצור, הרשימה סבבה אבל המחירים בשמיים ואת יכולה לחסוך כמה מאות..
    בהצלחה..

4. alma

alma חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה חברים.

אכן יש הבדלי מחיר בין החברות השונות (למרות שבמקרה של המפוח זה לא מדויק כי מדובר בדגם השקט יותר שגם בקישור שנתת עולה יותר) כיוון שאני מעדיפה לקנות הכל במקום אחד יותר פשוט לי לדרוש (ולקבל) הנחה.
    עדיין מתלבטת לגבי הקול טיוב - זו הוספה גם של מפוח נוסף ואני ממש מוטרדת גם ככה מהרעש שיהיה למפוח והונטה. קשה לי לנחש מראש מה תהיה הטמפרטורה באוהל סגור ומאוורר לאחר הפעלת הנל"ג כך שנחיצותו לא ברורה לי. אולי שווה בכלל להשקיע את הכסף הזה במשנק דיגיטלי איכותי ובטיחותי ולא בהכרח בטמפרטורה ורק בקיץ להתפנק באיזה עטלף. טוב נראה. לא מתכוונת לבזבז זמן רב מידי. בקרוב עולה.

5. anonimi

anonimi חבר חדש

לייקים:
    5
    היי עלמה
    במקרה של המפוח זה כן מדויק, בהידרוגרו המפוח שעולה 719 הוא הדגם הרגיל ולא המושתק.
    המושתק עולה שם 1150 ש"ח (לעומת הקישור שנתתי לך בהידרומרקט שם הוא עולה 949 ש"ח -200 שקל הבדל אבל לא משנה תקני איפה שבא לך.. :)

ובכלל, אם הרעש מהחדר גידול מפריע אז למה שלא תלכי על ערכה יותר קטנה- כך גם ציוד האוורור יהיה יותר קטן.
    ובמקום לשים תרמוסטט תרכיבי דימר למפוח ובשעות שהנורה לא דולקת את יכולה להוריד את העוצמה של המפוח למינימום

6. alma

alma חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה חברים

אנונימי..למה "לא משנה תקני איפה שבא לך" דווקא בדקתי ואתה צודק וזה בהחלט הבדל משמעותי.רשמתי.תודה רבה
    ערכה יותר קטנה קורצת לי אבל מפחדת לפגוע באיכות האוויר. לפי גודל האוהל ומספר העציצים מומלץ מינימום מפוח 280 אם הבנתי נכון, למפוח של sp גם ככה יש שתי מהירויות. למה דימר עדיף על תרמוסטט? שיפעיל את הונטות רק שצריך...נשמע לי חסכוני יותר ויציב יותר לעגבניות

7. anonimi

anonimi חבר חדש

לייקים:
    5
    כשהתכוונתי ערכה יותר קטנה התכוונתי להכל יותר קטן- אוהל נורה וגם מפוח.
    ודימר עדיף לדעתי על תרמוסטט כמו שציינתי למעלה אם יש לך דימר את יכולה להוריד את העוצמה של המפוח (כמובן בתנאי שהורדת העוצמה לא תפגע בקצב החלפת האוויר ותגרום לטמפרטורה לעלות)

מנסיון שלי- לי קשה לישון עם רעש של מפוח בחדר ורק דימר הוא פיתרון להוריד את הרעש לזמן מסויים.
    (וגם כשהיו מגיעים אורחים הביתה אני מוריד את העוצמה של המפוח בשביל למנוע שאלות..)

8. alma

alma חבר חדש

לייקים:
    0
    אהבתי. בעיקר את האופציה עם האורחים. להקטין אוהל אני לא רוצה אבל אפשר מלכתחילה באוהל כזה להסתפק גם במפוח 240-280 זה חוסך בעלויות המפוח וכך גם הונטה תקטן פילטר הפחם וכו. תודה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!