1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מגדל חדש ... קצת מידע

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י extazone76, ‏23/6/14.

1. extazone76

extazone76 חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום חברים זו הפעם הראשונה שאני מנסה לגדל לבד ואני זקוק קצת להדרכה.
    קיבלתי עציץ עם מספר שתלים בפנים שכבר התחילו לצמוח.
    אני מגדל אותם בחוץ בשמש ומשקה אותם כמעט 10 ליטר ביום, בדרך כלל בשעות הבוקר המוקדמות לפני שהשמש מגיעה אליהם או אחרי הצהרים, המצחים כבר יותר מהכפילו את עצמם בגודל.
    המצחים כבר התחילו לגדול ועדיין לא התחלתי לדשן אותם, כמובן שהעלים הצהובים לא פסחו עליי וגם אצלי הם מופיעים אך אני מבין שזה בגלל חוסר דישון.
    השאלה הראשונה שלי היא איזה דשן אני צריך וכמה אני צריך לדשן ?
    השאלה השנייה היא האם יש דרך לזרז את התהליך של הגדילה והפריחה (בכל זאת אני מגדל בחוץ ולא תחת מנורות).
    האם יש דרך להכריח את הצמח להתחיל את שלב הפריחה ?
    (כמו שנראה בתמונה אחד המצחים הפסיק לגדול והתחיל את שלב הפריחה (לצערי הוא קטן מאוד).
    האם יש הגבלה של כמות השעות שבו הצמח צריך להיות חשוף ? האם אני חייב להשאיר אותו ממש לקרני השמש או שזה בסדר לשים אותו בצל ?

* שוב זו הפעם הראשונה שלי אז סליחה אם שאלתי שאלות מיותרות או מטופשות.

2. extazone76

extazone76 חבר חדש

לייקים:
    0
    אלו המצחים - קודם לא הצלחתי להעלות תמונה עכשיו כן :)
    20140623_153914-II.jpg

3. king hassan

king hassan חבר חדש

לייקים:
    0
    אתה לא אמיתי אחי.... תעביר קודם כל כל אחד מהצמחים לעציץ נפרד, לפחות 10 ליטר
    1.או דשן מאוזן 6-6-6- או בדגש על חנקן 5-2-4-
    2.אם אתה רוצה לכפות פריחה תעביר למקום חשוך 12 שעות ואז תוציא לשמש ל12 שעות אבל תצטרך להיות עיקבי!! שים לב שאתה לא מפספס שעות.. שלא יכנס לסטרס ויוציא לך "בולבולים"
    3.אין בעיה שתשים אותו בצל בין השעות 12:00-16:00 ואז חזרה לשמש ישירה

4. extazone76

extazone76 חבר חדש

לייקים:
    0
    אחי למה לא אמיתי ? אני יודע שכולם בתוך עציץ אחד ... ככה קיבלתי אותם .... זה לא יהיה מאוחר מידי להעביר אותם ?
    אם אני מתחיל להכניס לחושך 12 ואור 12 עד מתי ? עד שהפריחה מתחילה או שזה מעכשיו ואליך עד שאני קוצר יבול ?

5. king hassan

king hassan חבר חדש

לייקים:
    0
    לא בשביל להעליב.. חס וחלילה, אני מתנצל אם פגעתי.
    פשוט אחי, זה הדבר הראשון שהיית צריך לעשות לפני ההכל, לספק להם מקום ראוי על מנת שתצליח לגדל משהו
    עכשיו במצבך אתה מסתכן בהסתבכות שורשים או נעילה שלהם ובגלל זה הם יפסיקו\הפסיקו לצמוח.
    1. מאוחר או לא להעביר אותם? באמת שלא יודע חכה לתשובות של החברה היותר רציניים פה
    2.הייתי אומר משמונה בערב ככה עד שמונה בבוקר. שוב אתה חייב שעות קבועות ולהיות אחראי.
    3.עד שיוצאים לך סימנים ברורים של מיניות ( נקבה כמובן ) ואז אפשר להחזיר לבחוץ שתישאר שם עד הקציר
    אני אישית הייתי מכין דליים חדשים עם אדמה עושה שטיפה בעדינות מכל האדמה לצמחים הקיימים בשביל לראות שלא הסתבכו, ומעביר לדליים החדשים כל אחד בנפרד ( שים לב ששיטה זו חייבת להיעשות בעדינות ואם אין לך ניסיון בשטיפה חכה עם זה. אם אתה לא בטוח שוב אני אומר חכה לתשובות של החברה היותר מנוסים)
    ובקשר לפריחה, אני לא הייתי מסתבך עם 12\12 אור וחושך זה במשך 10-14 יום לדאוג להיות עיקבי וזה קשה, אישית הייתי משאיר בחוץ שיפרחו לבד מתי שבא להם, ייצא לך גם יותר יבול.
    בהצלחה!!:)

6. extazone76

extazone76 חבר חדש

לייקים:
    0
    המון תודה אחי, לא פגעת להיפך .... אני לומד.
    לא אין לי ניסיון וכמו שכתבתי בהתחלה אני מגדל חדש חדש חדש מהניילון :p.
    נראה לי שאני אחכה בינתיים הם גדלים הם לא הפסיקו לגדול, עוד שאלה בקשר לדשן, צריך לתת דשן כל יום או אחת למספר ימים, אני קורא פורומים וחלק שמים כל יום יחד עם המים וחלק פעם בשבוע - 10 ימים.

שוב תודה .... אני לומד הרבה כאן :)

7. king hassan

king hassan חבר חדש

לייקים:
    0
    תבין אחי אתה חייב לעשות משהו כי במצב הזה לטעמי לא תתקדם יותר מידי ,הם פשוט יפסיקו לגדול ויינבלו עוד לפני שתראה פרחים. תבחר לך אחד מכל עציץ הכי מפותח ואת השאר תנסה להעביר. דוגמא אם בחרת אחד מפותח, סמן אותו ואת כל השאר תננסה להוציא עם השורש ולתת לכל אחד דלי חדש, אם הם נעקרו ללא השורש לפחות תרוויח שיישאר לך אחד בכל עציץ שיש לך עכשיו. " עדיף צמח אחד ביד מאשר עשר אבל מתים. זה ההיגיון שלי
    לגבי דישון כל השקיה שניה-שלישית לפי המלצות יצרן בדר"כ 5-10 מ"ל לליטר תלוי

8. king hassan

king hassan חבר חדש

לייקים:
    0
    אחי הסתכלתי שוב על התמונה אין לך ברירות או להפריד אותם איכשהו או שהם כנראה ימותו בשלב מסוים

9. deleted

deleted Banned

לייקים:
    0
    מחזק.
    תפריד כמה שיותר מוקדם לפני שהשורשים יתחילו להסתבך אחד בשני.
    שים כל אחד בעציץ נפרד של 20 ליטר+ או שבתוך התחלה רק תעביר לעציצים קטנים כדי לראות שהם שורדים ולאחר מכן תעביר לעציץ גדול יותר (עדיף להמנע מהעברות מיותרות בגדול)
    להכריח אותם להכנס לפריחה בתנאי גידול חוץ זה לא ריאלי. תחכה חודשיים.

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    extazone76,
    אתה קצת בבעיה.
    יש לך מספר שתילים שנמצאים באותו עציץ. זה לא טוב.
    הם נראים מפותחים מידי בשביל להתחיל להעביר אותם. אתה לא תצליח להפריד את השורשים שלהם.

דשן,
    אני מציע שתלך למשתלה ותקנה דשן נוזלי (עדיף מינרלי) שמכיל הרבה חנקן (מעל 5%).

פריחה,
    אתה צריך להכניס את הצמחים למשטר אור של 12 שעות אור ו 12 שעות חושך.
    אתה תהיה צריך להשאיר אותם בתנאי התאורה האלה עד סוף הקציר (עניין של כ 10 שבועות).
    או שתחכה כמה חודשים עד ספטמבר. הם יכנסו לבד לפריחה ויתתנו יבול בסוף אוקטובר.

אני מקווה שיהיה בסדר.
    בהצלחה.

11. king hassan

king hassan חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אגרונום.
    השאלה שלי היא כזאת:
    אם הוא ישאיר את כולם בעציץ אחד הם ימותו כולם ואז הוא ישאר בלי כלום, במקרה כזה לא עדיף שיעקור (רחמנא ליצלן) כמה ולפחות ירוויח צמח אחד?

12. king hassan

king hassan חבר חדש

לייקים:
    0
    אגרונום תודה
    השאלה שלי האם לא ימותו לו כל הצמחים במצב כזה? לא עדיף שיעקור (לא עלינו רחמנא ליצלן) כמה צמחים שלפחות ירוויח צמח אחד?

13. extazone76

extazone76 חבר חדש

לייקים:
    0
    המון המון המון תודה לכולם .... לפחות למדתי ... קודם כל דשן לקנות מחר על הבוקר .... יש לי מספר שתילים שם שהם בתוך העציץ העגול והם נמצאים בפינות של העציץ כך שנראה שיש סיכוי שאפשר להפריד אותם ואילו בעציץ השני זה רק לקוות לטוב.

שוב פעם המון תודה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!